Orienteering Australia

Official results for Sydney Metro League #1

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sydney Metro League #1
Organiser: Illawarra Kareelah Orienteers
Date: Sunday 18 April 2021

Classes: Show all | Division 1 | Division 2 | Division 3 | Division 4 | Division 5 | Division 6 | Easy | Spectator | Volunteer

Division 1

22 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Alastair GeorgeBF40:45
2Greg BarbourBF47:36+6:51
3Richard MorrisBNN48:13+7:28
4Melissa ThomasBNN55:04+14:19
5Selwyn SweeneyWHO56:49+16:04
6Riley GraingerGO57:21+16:36
7Emily SorensenNo club membership59:44+18:59
8James McQuillanWHO1:00:41+19:56
9Peter AnnettsGO1:00:46+20:01
10Richard PattisonBNN1:05:25+24:40
11Bart VonhoffBF1:06:00+25:15
12Clyde McGheeBNN1:06:01+25:16
13Nea ShinglerBF1:06:45+26:00
14Vivien de Remy de CourcellesWHO1:07:42+26:57
15Alan GardeNC1:13:03+32:18
16James LithgowGO1:13:36+32:51
17Melvyn CoxBNN1:17:15+36:30
18Ian McKenzieUO1:19:46+39:01
19Dan SmithWHO1:20:48+40:03
20Shaun DevineGO1:24:26+43:41
21Aniko Fozo-KereszGO1:28:56+48:11
22Niamh CassarWHO1:36:18+55:33

Division 2

36 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Dean WilliamsonSHOO44:56
2Kelvin MengUO46:03+1:07
3Angus SheddenSHOO46:50+1:54
4Paula ShinglerBF47:02+2:06
5Rebecca GeorgeBF47:42+2:46
6Hamish MackieBF48:21+3:25
7Jake EvansBF49:33+4:37
8Simon GeorgeBF50:11+5:15
9Ant NolanUO51:27+6:31
10David BrayGO52:17+7:21
11Craig RoachSHOO52:30+7:34
12Andy SimpsonBF53:24+8:28
13Douglas JaySHOO54:51+9:55
14Arpad KocsikGO55:27+10:31
15Shane DoyleUO55:45+10:49
16Barbara HillGO55:48+10:52
17Tony HillGO55:54+10:58
18Cameron WillIKO57:01+12:05
19Sheralee BaileyBNN57:17+12:21
20Callum WalandKnox59:50+14:54
21Serena DoyleUO1:00:43+15:47
22Darren SlatteryBN1:00:54+15:58
23Tshinta HopperBNN1:00:56+16:00
24Wayne ElliotUO1:01:57+17:01
25David StanleyGO1:02:02+17:06
26Paul PrudhoeCCO1:03:12+18:16
27Alex SmithKnox1:06:57+22:01
28Michael WarltersUO1:08:28+23:32
28Gordon WilsonBNN1:08:28+23:32
30Curtis PepperBNN1:08:50+23:54
31John BrayanGO1:09:33+24:37
32Leo XuKnox1:18:08+33:12
33Archie WyseKnox1:34:25+49:29
Jialu MengNo club membershipmispunched
Noah SamuelKnoxmispunched
Michael SmithBFmispunched

Division 3

37 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Lee CoadyWHO39:48
2Julia BarbourBF40:21+0:33
3Karla BurnettGO41:31+1:43
4David GreenIKO46:29+6:41
5Andrew MacDonaldBF47:01+7:13
6Ross BarrGO47:56+8:08
7Peter FozoGO48:02+8:14
8Shiona WillIKO50:14+10:26
9Ben CumminsSHOO50:50+11:02
10Rachael PovahBNN53:25+13:37
11Alex TarrNo club membership53:26+13:38
12Warwick SelbyGO53:55+14:07
13Lyra SimpsonBF54:38+14:50
14Larry WeissGO54:56+15:08
15Joanna ParrBF56:35+16:47
16Mitchell DelamotteSHOO58:12+18:24
17Mellissa JosephGO58:14+18:26
18Ken MillsIKO58:30+18:42
19John FitzsimmonsSHOO59:02+19:14
20Emmanuelle ConvertGO59:14+19:26
21Peter ShepherdIKO1:00:15+20:27
22Kieran JosephGO1:01:11+21:23
23Nick StanleyGO1:01:35+21:47
24Cesar Da RosaSHOO1:02:43+22:55
25Rochelle CoxGO1:04:14+24:26
26Nick BarlowGO1:04:15+24:27
27Stuart FordIKO1:08:29+28:41
28Warren BaxWHO1:08:58+29:10
29Helen GolderSHOO1:10:28+30:40
30Hugh JorgensenRR1:11:06+31:18
31Joshua BraidwoodWH1:11:21+31:33
32Amanda MackieBF1:16:40+36:52
33Paul SweeneyWHO1:17:48+38:00
34Keith JayIKO1:24:28+44:40
35Louise BarbourBF1:26:02+46:14
36Andrew GoddardGO1:34:11+54:23
37Kwok Wei WanGO1:51:05+1:11:17

Division 4

32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Wayne PepperBNN36:49
2Linda SestaUO40:35+3:46
3Dave DorlingBNN41:05+4:16
4Jay SeehoWH41:16+4:27
5Andrea LuxGO43:24+6:35
6Sharon LambertBNN43:50+7:01
7Rodney ParkinBNN44:54+8:05
8Alitia DougallBN46:04+9:15
9David McGheeBNN46:06+9:17
10Jim MackayUO46:31+9:42
11Dmitry StukovWHO46:43+9:54
12Anthony SaundersWHO47:46+10:57
13Tania KennedyGO48:32+11:43
14Dan RedfernGO48:46+11:57
15Samuel TsangBNN51:14+14:25
16Luca BaracsiGO51:19+14:30
17John Le CarpentierSHOO51:42+14:53
18Gary StewartSHOO53:14+16:25
19Lena BaracsiGO53:40+16:51
20Stefan KuehnBNN53:53+17:04
21Melanie ChristieUO55:21+18:32
22Stephan WagnerSHOO58:18+21:29
23Bob MorganBN1:02:24+25:35
24Val HodsdonSHOO1:02:35+25:46
25Ori GudesUO1:02:45+25:56
26Ian MillerWHO1:03:11+26:22
27Carol JacobsonGO1:08:10+31:21
28Saffron SweeneyWHO1:08:35+31:46
29Peter HopperBNN1:09:30+32:41
30Sue FroudeIKO1:09:42+32:53
31Paul ColemanUO1:21:26+44:37
32Barry HanlonWH1:50:59+1:14:10

Division 5

37 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1John BulmanGO31:22
2Terry BluettBNN34:19+2:57
3Ian JessupGO34:34+3:12
4Julian LedgerBNN38:58+7:36
5Dom PitotBNN41:43+10:21
6Mark ShinglerBF42:46+11:24
7Angela HaynesBF46:13+14:51
8Ron JunghansGO46:14+14:52
9Janice SeehoWH46:55+15:33
10Karen LanganWH46:58+15:36
11Ken JacobsonGO48:03+16:41
12Andrew LumsdenBF48:27+17:05
13Maria StankovaWHO49:47+18:25
14Robert SprySHOO50:46+19:24
15Savanna SweeneyWHO50:48+19:26
15Peter ThomasonBN50:48+19:26
17Gayle ShepherdUO51:01+19:39
18John HodsdonSHOO51:45+20:23
19Michael RoylanceBF52:54+21:32
20David ChristieUO53:29+22:07
21Keith GoodeBF55:31+24:09
22Sandra StewartSHOO56:46+25:24
23Ted MulherinWH58:58+27:36
24Matilda SaundersWHO59:11+27:49
25Dick OgilvieUR1:02:21+30:59
26Dave LottyUR1:04:33+33:11
27Jim MerchantGO1:09:12+37:50
28James StuartIKO1:10:43+39:21
29Janet TarrYV1:16:31+45:09
30Constance ValaisWHO1:19:07+47:45
31Ron PallasUO1:26:49+55:27
32Martin CroninSHOO1:29:40+58:18
33Emily MooreNo club membership1:32:17+1:00:55
34John FauldsNo club membership1:32:18+1:00:56
35Imogen FauldsNo club membership1:32:21+1:00:59
36Gwen SewellBNN1:33:00+1:01:38
Linda MandinBNNmispunched

Division 6

25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Rory SheddenSHOO15:23
2Stephanie ChanWH16:06+0:43
3Robert NewmanGO18:11+2:48
4Ellis LeungGO18:24+3:01
5Airdrie LeungGO19:46+4:23
6Cameron JosephGO19:48+4:25
7Elizabeth BulmanGO23:25+8:02
8Elizabeth LewisSHOO23:56+8:33
9Stephanie NichollsGO24:00+8:37
10Lachlan CoadyWH25:17+9:54
11Barbara DawsonGO25:20+9:57
12Rod EckelsGO27:33+12:10
13Helen MillsIKO29:08+13:45
14Justine de Remy de CourcellesWHO32:00+16:37
15Louise BrooksSHOO32:51+17:28
16Jacinta BraidwoodWHO36:06+20:43
17Lyn MalmgronSHOO37:17+21:54
18Dennis SparlingGO38:20+22:57
19Maureen OgilvieUR43:06+27:43
20Kirsten PitotBNN48:17+32:54
21Sara JafferIKO53:07+37:44
22Linda ChanWH1:03:14+47:51
23Cheryl BluettBNN1:03:33+48:10
24Becco BoydeSHOO1:06:38+51:15
Arthur LusherGOmispunched

Easy

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Euan SheddenSHOO17:18
2Oscar VonhoffBF35:48+18:30
3Levi CoadyWHO37:11+19:53

Please report errors in the result list to the organiser.