Orienteering Australia

Official results for ACT Street Series: Googong

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Street Series: Googong
Organiser: Orienteering ACT
Date: Monday 11 January 2021

Classes: Show all | A: Men | A: Women | A: Teams | B: Men | B: Women | B: Teams | C: Men | C: Women | C: Teams | D: Men | D: Women | D: Teams | PowerWalk: Men | PowerWalk: Women | PowerWalk: Teams

A: Men

10 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Brendan WilsonNo club membership42:24
2David AlderNo club membership42:30
2Graham FifieldNo club membership42:30
3Andrew SlatteryRR-A43:04
4Ian AlderNo club membership43:30
5Tim CochranePO-A45:30
6Jonathan RicksRR-A49:24
7Joseph WilsonBS-A51:22
8Jon GlanvillePO-A57:15
9Peter AntcliffBS-A1:01:31

A: Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Amelia WaltonNo club membership49:46

A: Teams

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alistair SmithNo club membership56:00
1Natalie SmithNo club membership56:00

B: Men

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Tony GarrPO-A47:29
2Steven MackenzieNo club membership49:02
3Eric WainwrightRR-A56:39

B: Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Carol HardingBS-A44:08
2Carla Allmich-CairaNo club membership49:14
3Judith ColmanNo club membership1:00:00

B: Teams

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Graeme No club membership48:00
1Nerelle No club membership48:00

C: Men

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ewen ThompsonNo club membership35:03
2Jonathan MillsNo club membership39:06
3Alex RicksRR-A40:15
4Jim WhiteNo club membership51:47
5John SuominenWE-A58:36
6Jake SeisunNo club membership1:03:00

C: Women

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Sue GarrPO-A39:59
2Susan HallissyBS-A47:04
3Carol MastersNo club membership50:00
4Annika MarlingNo club membership51:00
5Elizabeth DunbarPO-A54:31

D: Men

5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alan ThompsonRR-A31:00
2Nikolaus ElzPO-A41:20
3Peter PalmerNo club membership43:00
4Callum RobertsNo club membership49:05
5Ryan HarrisNo club membership51:00

D: Women

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jen WebbNo club membership26:16
2Mary BullockBS-A32:35
3Lynette AlderNo club membership39:00
4Tegan RileyNo club membership47:00
5Parissa PoulisNo club membership48:00
6Lisa TansingNo club membership49:00
7Annika RobertsNo club membership50:50
8Zoe CarmichaelNo club membership1:00:00

D: Teams

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Belinda VandermeerNo club membership27:35
1Rani VandermeerNo club membership27:35

PowerWalk: Men

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Keith FifieldRR-A1557:31
2Lawrie BrownPO-A13-0.51:01:00
3Michael BurtRR-A1250:43
4Geoff BarkerNo club membership1259:00
5John HardingPO-A1159:08
6Mick SaundersNo club membership12-1.51:03:55

PowerWalk: Women

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Michelle CochranePO-A1458:28
2Tanya FordNo club membership1356:00
3Pat MiethkeNo club membership1159:29
4Catherine HepburnNo club membership111:00:00
5Sue PiperNo club membership952:00
6Angelica SmithNo club membership9-61:12:00

PowerWalk: Teams

12 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Sam No club membership1255:00
1Taila No club membership1255:00
2Bradley RocheNo club membership1056:00
2Linda RocheNo club membership1056:00
3Caitlin ParkerNo club membership948:00
3Adrian ScottNo club membership948:00
4Jeffrey PoppleNo club membership955:00
4Michael PoppleNo club membership955:00
5Daniel No club membership749:00
5Mel No club membership749:00
6Susan FordNo club membership750:00
6Olivia WinsladeNo club membership750:00

Please report errors in the result list to the organiser.