Orienteering Australia

Official results for OY4 - AM - Griffith Uni Nathan campus - QLD Sprint Champs

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: OY4 - AM - Griffith Uni Nathan campus - QLD Sprint Champs
Organiser: Ugly Gully Orienteers
Date: Sunday 18 April 2021

Classes: Show all | M/W10N | W10A | W12A | W14A | W16A | W20A | W21A | W35A | W45A | W55A | W65A | W75A | W85A | M10A | M12A | M14A | M16A | M20A | M21A | M35A | M45A | M55A | M65A | M75A | M85A | Open Easy | open Very Easy | Open Moderate | Open Hard

M/W10-N

1 000 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Zachary HillWestern and Hills Orienteers9:229:22
2Archer HillWestern and Hills Orienteers9:50+0:289:50
3Franklin SmythBullecourt Boulder Bounders9:52+0:309:52

W12A

1 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Elin SchulzUgly Gully Orienteers13:3011:15

W14A

2 000 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Xanthe SchubertRange Runners Orienteering Club17:348:47
2Alexandra EdwardsRange Runners Orienteering Club18:42+1:089:21
3Cassy ReinbottRange Runners Orienteering Club19:36+2:029:48
4Kari BrennanRange Runners Orienteering Club19:39+2:059:49
5Ariona LawsBullecourt Boulder Bounders23:47+6:1311:53
Indigo NewnesEnoggeroosdid not start

W16A

2 400 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sara GarbelliniEnoggeroos17:107:09
2Mali BrennanRange Runners Orienteering Club27:44+10:3411:33

W20A

2 900 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Maxine LovellRange Runners Orienteering Club28:379:52
2Ella RogersRange Runners Orienteering Club29:55+1:1810:18

W21A

2 900 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Krystal NeumannEnoggeroos14:595:10
2Rachel EffeneyUgly Gully Orienteers16:21+1:225:38
3Anna SheldonUgly Gully Orienteers16:36+1:375:43
4Ellie de JongRange Runners Orienteering Club17:29+2:306:01
5Lauren BaadeNo club membership19:10+4:116:36
6Jess RogersRange Runners Orienteering Club22:30+7:317:45
7Helen BreslinUgly Gully Orienteers24:36+9:378:28

W35A

2 400 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Courtney GoodacreSunshine Orienteers Club21:489:05
2Amy HarmerWestern and Hills Orienteers24:36+2:4810:15
3Taria SmythSunshine Orienteers Club29:48+8:0012:25
4Christina FiduciosoSunshine Orienteers Club34:35+12:4714:24
5Gabi LawsNo club membership45:08+23:2018:48

W45A

2 400 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lucy PeljoEnoggeroos21:238:54
2Fiona CaristoEnoggeroos21:45+0:229:03
3Michelle SchulzUgly Gully Orienteers22:30+1:079:22
4Annette RogersRange Runners Orienteering Club23:18+1:559:42
5Malin Taunton-BurnetEnoggeroos26:01+4:3810:50
6Alison BryantEnoggeroos31:22+9:5913:04
7Josephine GarbelliniEnoggeroos36:53+15:3015:22
8Angela LissettNo club membership37:46+16:2315:44
9Lan KellyTjuringa Orienteers40:56+19:3317:03
10Ulla HeikkilaSunshine Orienteers Club50:29+29:0621:02
Ann WhitehouseUgly Gully Orienteersmispunched
Peta BartonUgly Gully Orienteersmispunched

W55A

2 000 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Su Yan TayUgly Gully Orienteers14:567:28
2Wendy ReadUgly Gully Orienteers15:27+0:317:43
3Felicity CrosatoRange Runners Orienteering Club16:03+1:078:01
4Clare LeungUgly Gully Orienteers18:54+3:589:27
5Kristine Cairns-TraceyUgly Gully Orienteers20:56+6:0010:28
6Frances PowellUgly Gully Orienteers23:36+8:4011:48
7Marion BurrillBullecourt Boulder Bounders24:06+9:1012:03
8Geraldine ChatfieldUgly Gully Orienteers24:34+9:3812:17
9Ingrid AulikeUgly Gully Orienteers27:25+12:2913:42

W65A

1 600 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Judith HayToohey Forest Orienteers18:0911:20
2Lynda RapkinsEnoggeroos25:34+7:2515:58
3Jennifer SchulzToohey Forest Orienteers25:44+7:3516:05

W75A

1 600 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Robin SpriggsUgly Gully Orienteers19:4712:21

M10A

1 000 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Luca SchulzUgly Gully Orienteers11:0511:05
2Xanthin LawsBullecourt Boulder Bounders12:58+1:5312:58
Alex CaristoEnoggeroosdid not finish

M12A

1 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Thomas CaristoEnoggeroos7:396:22
2Callum BryantEnoggeroos9:18+1:397:45

M14A

2 000 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Miles BryantEnoggeroos12:566:28
2Marcus CazzolatoTjuringa Orienteers14:18+1:227:09
3Adrian GarbelliniEnoggeroos18:00+5:049:00
4Eric LovellRange Runners Orienteering Club23:40+10:4411:50
5Jack MaidenUgly Gully Orienteers26:27+13:3113:13
6Eric Taunton-BurnetEnoggeroos39:52+26:5619:56
Caelan WilliamsRange Runners Orienteering Clubdid not start

M16A

2 900 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Dylan BryantEnoggeroos15:355:22
2Paul GarbelliniEnoggeroos21:39+6:047:27
3Joshua NewnesEnoggeroos22:29+6:547:45
4Hugo Taunton-BurnetEnoggeroos24:28+8:538:26
5Jack ReinbottRange Runners Orienteering Club30:56+15:2110:40
6Henry SmythSunshine Orienteers Club32:28+16:5311:11
7Lachlan MooreRange Runners Orienteering Club37:28+21:5312:55
Daniel CaseyEnoggeroosmispunched

M20A

3 300 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Grant ReinbottRange Runners Orienteering Club15:074:34
2Blake ReinbottRange Runners Orienteering Club15:25+0:184:40
3Ryan GrayUgly Gully Orienteers15:54+0:474:49
4Toby CazzolatoTjuringa Orienteers17:40+2:335:21
5Oliver SchubertRange Runners Orienteering Club18:50+3:435:42
6Samuel GarbelliniEnoggeroos19:13+4:065:49
7Rubin SmythSunshine Orienteers Club21:51+6:446:37
8Lochlann HoganBullecourt Boulder Bounders22:27+7:206:48
9Ewan McFarlandBullecourt Boulder Bounders28:26+13:198:36
10William GilmoreNo club membership46:00+30:5313:56

M21A

3 300 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Thomas GarbelliniEnoggeroos15:554:49
2Riley de JongRange Runners Orienteering Club17:01+1:065:09
3Course controller test runUgly Gully Orienteers17:56+2:015:26
4Daniel GrayUgly Gully Orienteers18:01+2:065:27
5Ben SchulzUgly Gully Orienteers18:25+2:305:34
6Andrew HillWestern and Hills Orienteers18:29+2:345:36
7Lachlan HowardEnoggeroos19:02+3:075:46
8Jack NeumannEnoggeroos19:30+3:355:54
9Kurt NeumannEnoggeroos21:03+5:086:22
10Francis BreslinUgly Gully Orienteers26:26+10:318:00
Nicholas BurridgeUgly Gully Orienteersmispunched
Jonathan SutcliffeBayside Kangaroos Orienteersdid not start

M35A

2 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ken LawsBullecourt Boulder Bounders20:116:57
2Tony BryantEnoggeroos23:25+3:148:04
Eric SmythSunshine Orienteers Clubmispunched

M45A

2 900 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ben CazzolatoTjuringa Orienteers19:246:41 Download route in GPX format
2Neil SimsonToohey Forest Orienteers24:17+4:538:22
3Joseph GarbelliniEnoggeroos28:03+8:399:40
4Cam SchubertRange Runners Orienteering Club30:28+11:0410:30
5Cameron WilliamsRange Runners Orienteering Club31:07+11:4310:43
6Ross McGinnisSunshine Orienteers Club37:39+18:1512:58
7Edward Taunton-BurnetEnoggeroos37:46+18:2213:01
8Dave EdwardsRange Runners Orienteering Club38:11+18:4713:10

M55A

2 400 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tim McIntyreUgly Gully Orienteers18:387:45
2Lance ReadUgly Gully Orienteers18:40+0:027:46
3Andrew BrennanRange Runners Orienteering Club19:07+0:297:57
4Cliff HowardEnoggeroos20:13+1:358:25
5Philip BurrillBullecourt Boulder Bounders25:37+6:5910:40
6Glyn ReinbottRange Runners Orienteering Club40:05+21:2716:42
7Iain DuncanSunshine Orienteers Club52:22+33:4421:49
Peter EffeneyUgly Gully Orienteersdisqualified

M65A

2 000 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Greg ChatfieldUgly Gully Orienteers18:259:12
2Robert RapkinsEnoggeroos19:51+1:269:55
3Reid MoranToohey Forest Orienteers20:34+2:0910:17
4David FirmanEnoggeroos21:29+3:0410:44
James MitchellUgly Gully Orienteersmispunched

M75A

1 600 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jim BowlingEnoggeroos37:5723:43

Open Easy

1 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jen WoodsToohey Forest Orienteers22:0118:20
2Owen SmythSunshine Orienteers Club23:25+1:2419:30

Open Moderate

2 000 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Deb ReinbottRange Runners Orienteering Club18:089:04
2Elizabeth FergusonUgly Gully Orienteers18:50+0:429:25
3Scott FergusonUgly Gully Orienteers24:16+6:0812:08
4Lachlan FergusonUgly Gully Orienteers29:46+11:3814:53
James FergusonUgly Gully Orienteersmispunched
Grace BurrillNo club membershipdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.