Orienteering Australia

Official results for OY8 - Paperbark Flats - White Rock

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: OY8 - Paperbark Flats - White Rock
Organiser: Ugly Gully Orienteers
Date: Sunday 18 July 2021

Classes: Show all | H1 | H2 | H3 | H4 | H5 | M1 | M2 | E | VE

Hard 1

7 400 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lorenzo CalabroToohey Forest Orienteers1:08:159:13
2Kurt NeumannEnoggeroos1:15:03+6:4810:08
3Thomas GarbelliniEnoggeroos1:15:26+7:1110:11
4Andrew HillWestern and Hills Orienteers1:15:29+7:1410:12
5Daniel GrayUgly Gully Orienteers1:23:35+15:2011:17
6Ellie de JongRange Runners Orienteering Club1:32:50+24:3512:32
7Samuel GarbelliniEnoggeroos1:35:16+27:0112:52
8Elliott MeelenRange Runners Orienteering Club1:35:48+27:3312:56
9Eric SmythSunshine Orienteers Club1:37:30+29:1513:10
10Lauren BaadeUgly Gully Orienteers1:57:36+49:2115:53
11Joseph GarbelliniEnoggeroos2:47:15+1:39:0022:36
Lachlan HowardEnoggeroosmispunched
Paul SharwoodParadise Lost Orienteersmispunched
Thomas HallUgly Gully Orienteersmispunched
Yoko OkudaOrienteering Queenslanddid not finish
Nick ClarkUgly Gully Orienteersdid not finish
Ryan GrayUgly Gully Orienteersdid not start

Hard 2

6 000 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jack ReinbottRange Runners Orienteering Club1:15:3212:35
2Neil SimsonToohey Forest Orienteers1:17:13+1:4112:52
3Geoff PeckUgly Gully Orienteers1:23:28+7:5613:54
4Robert RapkinsEnoggeroos1:29:38+14:0614:56
5Meredith GrayUgly Gully Orienteers1:33:17+17:4515:32
6Joshua NewnesEnoggeroos1:43:09+27:3717:11
7Kevin PlaiceEnoggeroos1:45:09+29:3717:31
Tim McIntyreUgly Gully Orienteersmispunched

Hard 3

4 700 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ben SchulzUgly Gully Orienteers52:4211:12
2Caroline PigerreUgly Gully Orienteers56:35+3:5312:02
3Richard VanzellaRange Runners Orienteering Club1:06:50+14:0814:13
4Mark PetrieSunshine Orienteers Club1:08:01+15:1914:28
5Paul ElbyEnoggeroos1:08:03+15:2114:28
6Kristine Cairns-TraceyUgly Gully Orienteers1:15:04+22:2215:58
7Su Yan TayUgly Gully Orienteers1:20:13+27:3117:04
8Murray HainesSunshine Orienteers Club1:22:37+29:5517:34
9Maxine LovellRange Runners Orienteering Club1:23:20+30:3817:43
10Geraldine ChatfieldUgly Gully Orienteers1:25:43+33:0118:14
11Sara GarbelliniEnoggeroos1:29:08+36:2618:57
12James MitchellUgly Gully Orienteers1:31:35+38:5319:29
13Tony BryantEnoggeroos1:33:55+41:1319:58
14Richard LaneRange Runners Orienteering Club1:44:02+51:2022:08
15Brian CordwellToohey Forest Orienteers1:50:49+58:0723:34
16Cam SchubertRange Runners Orienteering Club1:52:28+59:4623:55
Jason RossNo club membershipmispunched
Christina MeelenRange Runners Orienteering Clubmispunched
Ross McGinnisSunshine Orienteers Clubmispunched
Dave EbzeryOrienteering Queenslandmispunched
Ingo HettelingEnoggeroosdid not finish
Peter MayNorthern Tablelands Orienteering Clubdid not start

Hard 4

3 600 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Dylan BryantEnoggeroos40:1611:11
2Peter RussellSunshine Orienteers Club49:32+9:1613:45
3Felicity CrosatoRange Runners Orienteering Club51:49+11:3314:23
4Kathy PetrieSunshine Orienteers Club53:30+13:1414:51
5Trevor SauerSunshine Orienteers Club55:26+15:1015:23
6Lynda RapkinsEnoggeroos56:02+15:4615:33
7David FirmanEnoggeroos58:52+18:3616:21
8Greg ChatfieldUgly Gully Orienteers59:00+18:4416:23
9Reid MoranToohey Forest Orienteers59:05+18:4916:24
10Michelle SchulzUgly Gully Orienteers1:04:05+23:4917:48
11Fiona CaristoEnoggeroos1:05:36+25:2018:13
12David SchulzToohey Forest Orienteers1:08:09+27:5318:55
13Jeff RobinsonToohey Forest Orienteers1:14:50+34:3420:47
14Ulla HeikkilaSunshine Orienteers Club1:15:58+35:4221:06
15Taria SmythSunshine Orienteers Club1:32:41+52:2525:44
16Iain DuncanSunshine Orienteers Club1:35:20+55:0426:28
17Guy PigerreUgly Gully Orienteers1:37:28+57:1227:04
18Ingrid AulikeUgly Gully Orienteers1:39:18+59:0227:35
James MarshallCAS Qmispunched
Dave EdwardsRange Runners Orienteering Clubdid not start

Hard 5

2 100 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jacquie RandUgly Gully Orienteers38:1518:12
2Juliana de NooyUgly Gully Orienteers43:17+5:0220:36
3Robin SpriggsUgly Gully Orienteers50:03+11:4823:50
4Tom SchultsUgly Gully Orienteers54:47+16:3226:05
5Lucy PeljoEnoggeroos55:33+17:1826:27
6Karyn RossToohey Forest Orienteers1:00:07+21:5228:37
7Matthew RossToohey Forest Orienteers1:00:12+21:5728:40
8Jim BowlingEnoggeroos1:03:47+25:3230:22
9Rhonda BowlingEnoggeroos1:11:22+33:0733:59
10Jennifer SchulzToohey Forest Orienteers1:11:49+33:3434:11
11Fiona McIntyreUgly Gully Orienteers1:13:29+35:1434:59
12Julie FisherEnoggeroos1:33:30+55:1544:31
13Jack MaidenUgly Gully Orienteers2:05:40+1:27:2559:50
14Peta BartonUgly Gully Orienteers2:05:58+1:27:4359:59
15Carolyn MaidenUgly Gully Orienteers2:06:13+1:27:581:00:06
16Alan W CoxToohey Forest Orienteers2:11:28+1:33:131:02:36
Christopher SpriggsUgly Gully Orienteersdid not start

Moderate 1

4 100 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Henry SmythSunshine Orienteers Club1:01:2914:59
2Miles BryantEnoggeroos1:02:18+0:4915:11
3Hugo Taunton-BurnetEnoggeroos1:10:50+9:2117:16
4Alex VanzellaRange Runners Orienteering Club1:17:23+15:5418:52
5Adrian GarbelliniEnoggeroos1:37:28+35:5923:46
6Alison BryantEnoggeroos1:50:41+49:1226:59
7David MessengerNo club membership1:52:55+51:2627:32
8Stephen SharwoodCAS N1:56:57+55:2828:31
9Anne McCormickNo club membership2:26:27+1:24:5835:43
Alix HettelingEnoggeroosmispunched
Daniel CaseyEnoggeroosdid not start
Thomas MarneyUgly Gully Orienteersdid not start
Ben MurrayToohey Forest Orienteersdid not start

Moderate 2

3 000 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Cassy ReinbottRange Runners Orienteering Club59:5219:57
2Abbie LaneRange Runners Orienteering Club1:01:59+2:0720:39
3Xanthe SchubertRange Runners Orienteering Club1:12:18+12:2624:06
4Malin Taunton-BurnetEnoggeroos1:16:50+16:5825:36
5Deb ReinbottRange Runners Orienteering Club1:18:23+18:3126:07
6James FergusonUgly Gully Orienteers1:18:56+19:0426:18
7Scott FergusonUgly Gully Orienteers1:19:26+19:3426:28
8Elizabeth FergusonUgly Gully Orienteers1:19:33+19:4126:31
9Elin SchulzUgly Gully Orienteers1:33:22+33:3031:07
10Daniel CostelloNo club membership1:42:32+42:4034:10
11Christine CordwellToohey Forest Orienteers1:45:24+45:3235:08
12Indigo NewnesEnoggeroos1:54:25+54:3338:08
Alexandra EdwardsRange Runners Orienteering Clubdid not start
Amber HassallRange Runners Orienteering Clubdid not start
Jade HassallNo club membershipdid not start
Skye HassallRange Runners Orienteering Clubdid not start
Brendan DeurlooRange Runners Orienteering Clubcancelled
Samuel HallUgly Gully Orienteerscancelled

Easy

1 500 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Luca SchulzUgly Gully Orienteers22:2514:56
2Callum BryantEnoggeroos23:05+0:4015:23
3Rohan ClarkUgly Gully Orienteers38:21+15:5625:34
4Oscar HettelingEnoggeroos38:27+16:0225:38
5Kate KearneyUgly Gully Orienteers38:37+16:1225:44
6Marcus HettelingEnoggeroos38:48+16:2325:52
7Mack HarrisNo club39:01+16:3626:00
8Millie WilliamsNo club43:42+21:1729:08
9Natasha ToveyNo club43:52+21:2729:14
10Liz WilliamsNo club43:58+21:3329:18
11Joanne KingCAS Q47:04+24:3931:22
12Gail PearenCAS Q47:05+24:4031:23
13Toby HallUgly Gully Orienteers1:05:24+42:5943:36
14Reuben HallUgly Gully Orienteers1:05:41+43:1643:47
15Alison RutsteinUgly Gully Orienteers1:05:42+43:1743:48
Brenda KingNo clubmispunched
Jen WoodsToohey Forest Orienteersmispunched
Thomas CaristoEnoggeroosdid not start
Charlotte CavanaghNo clubdid not start
David CavanaghNo clubdid not start
Declan CavanaghNo clubdid not start
Hamish CavanaghNo clubdid not start
Liz CavanaghNo clubdid not start
Andrew ExpositoNo clubdid not start
Brock ExpositoNo clubdid not start
Eligh ExpositoNo clubdid not start
Isaac ExpositoNo clubdid not start
Melanie ExpositoNo clubdid not start
Owen SmythSunshine Orienteers Clubdid not start
Chase DeurlooRange Runners Orienteering Clubcancelled

Very Easy

1 300 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Franklin SmythSunshine Orienteers Club14:5911:31
2Ewan ClarkUgly Gully Orienteers20:50+5:5116:01
3Reuben WestNo club31:20+16:2124:06
4Vyolette WestNo club31:28+16:2924:12
5Felicity WestNo club31:43+16:4424:23

Please report errors in the result list to the organiser.