*** Instance-specific ***

Official results for Sydney Sprint #2 - Ted Horwood

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sydney Sprint #2 - Ted Horwood
Organiser: Western and Hills Orienteers
Date: Sunday 28 February 2021

Classes: Show all | Hard | Mod | Easy

Hard

41 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Maris JansonsOzons 21:19
2Melissa ThomasBennelong Northside Orienteers22:50+1:31
3James McQuillanWestern and Hills Orienteers23:46+2:27
4Tracy MarshBig Foot Orienteers24:50+3:31
5Warren BaxWestern and Hills Orienteers25:39+4:20
6Richard PattisonBennelong Northside Orienteers26:18+4:59
7Darren SlatteryBennelong Northside Orienteers27:22+6:03
8Jake EvansBig Foot Orienteers27:49+6:30
9Tim PerryWestern and Hills Orienteers30:18+8:59
10Peter AnnettsGaringal Orienteers31:04+9:45
11Niamh CassarWestern and Hills Orienteers31:12+9:53
12Miles EllisBig Foot Orienteers31:33+10:14
13Jamie KennedyGaringal Orienteers31:48+10:29
14Jim MackayUringa Orienteers33:01+11:42
15Keith PovahBennelong Northside Orienteers33:06+11:47
16Melissa AnnettsGaringal Orienteers33:24+12:05
17David NobleWestern and Hills Orienteers34:26+13:07
18Marguerite O'RourkeBig Foot Orienteers34:32+13:13
19Michael WarltersUringa Orienteers34:33+13:14
20Alitia DougallBennelong Northside Orienteers34:40+13:21
21Stephen DunlopWestern and Hills Orienteers34:52+13:33
22Stefan KuehnBennelong Northside Orienteers35:58+14:39
23Maggie MackayUringa Orienteers36:01+14:42
23Holly RobertsGaringal Orienteers36:01+14:42
25Anthony SaundersWestern and Hills Orienteers37:18+15:59
26Paul PrudhoeCentral Coast Orienteers37:58+16:39
27Bob MorganBennelong Northside Orienteers38:41+17:22
28Airdrie LongGaringal Orienteers38:51+17:32
29Ian McKenzieUringa Orienteers39:24+18:05
30Samuel TsangBennelong Northside Orienteers40:39+19:20
31Alec WillingtonCAS N41:38+20:19
32Martin MansfieldWestern and Hills Orienteers44:22+23:03
33Terry BluettBennelong Northside Orienteers44:26+23:07
34Kevin RobertsGaringal Orienteers44:59+23:40
35Fiona WillingtonCAS N45:35+24:16
36Michael HalmyBennelong Northside Orienteers48:23+27:04 Download route in GPX format
37Melanie ChristieUringa Orienteers55:40+34:21
38Karen LanganWestern and Hills Orienteers58:21+37:02
39Janet MorrisWestern and Hills Orienteers1:02:26+41:07
40Barry HanlonWestern and Hills Orienteers1:07:31+46:12
Kwok Wai WanGaringal Orienteersmispunched
Tom KennedyGaringal Orienteersdid not start
Martine ValaisWestern and Hills Orienteersdid not start

Moderate

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Kari MarshBig Foot Orienteers33:36
2Matilda SaundersWestern and Hills Orienteers33:43+0:07
3Keith GoodeBig Foot Orienteers39:45+6:09
4Barbara DawsonGaringal Orienteers42:08+8:32
5Lisa LinssenBig Foot Orienteers43:27+9:51
6Adam WallworkCAS N44:39+11:03
7Daniel WallworkCAS N44:57+11:21
8Michael RoylanceBig Foot Orienteers50:37+17:01
9Ian BlaydenGaringal Orienteers54:53+21:17
Aurelie ValaisWestern and Hills Orienteersdid not start

Easy

0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
Peter StevensGaringal Orienteersdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.