Orienteering Australia

Official results for MTBO SS3 - Beerburrum West

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: MTBO SS3 - Beerburrum West
Organiser: Sunshine Orienteers Club
Date: Sunday 16 May 2021

Classes: Show all | W14 | W16 | W20 | W21 | WOL | W40 | W50 | W60 | W70 | M14 | M16 | M20 | M21 | M40 | M50 | M60 | M70 | E-bike | Short | Medium | Long | Rec | 3HR

CAS Q

8 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
4Dale ValentineM21 (6)2:19:50
11Glenn Voyzey3Hr Score (26)91002:43:53
11Dara DonnellyRecreational (20)4302701:38:57
12Stace CallaghanRecreational (20)4003001:39:01
13Tara PageRecreational (20)4003001:39:03
15Tim White3Hr Score (26)76002:39:25
16Bede Jennings3Hr Score (26)76002:39:37
20Jane Murrell3Hr Score (26)67002:45:24
Nicholas PerkinsM50 (5)did not start

Enoggeroos

4 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Richard CrossleyLong (2)2:15:44
2David FirmanM60 (5)1:25:37
9Fiona CrossleyRecreational (20)47001:17:54
10Dave Congreve3Hr Score (26)101002:52:14
Julie FisherRecreational (20)did not start

Multi Terrain Bike Orienteers

6 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Norah SkiltonW60 (1)1:20:27
1John SkiltonM60 (5)1:13:04
1Craig SteffensM50 (5)1:08:02
2Susie Williams BlissnerWOL (2)2:42:09
3Craig JeffsM40 (4)1:40:58
5Stephen HibbertM60 (5)2:06:27
Anthony PeartMediumdid not start

Orienteering Queensland

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
3Gordon BossleyM60 (5)1:27:30

Range Runners Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Tamsin BarnesWOL (2)1:53:33

Sunshine Orienteers Club

32 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Kim Beckinsale3Hr Score (26)177002:52:51
1Courtney GoodacreW21 (3)2:04:53
1Christina FiduciosoShort (1)2:26:33
1Richard RobinsonM21 (6)1:48:41
1Stuart GordonM40 (4)1:26:51
1Rubin SmythM20 (1)1:38:04
1Henry SmythM16 (1)1:37:21
1Graham SvensenLong (2)1:42:00
2Peter JorgensenM40 (4)1:38:40
2David GomesM21 (6)2:05:05
2Bernie NicholsM70 (2)1:35:43
2Janelle SchaferW40 (3)1:48:40
3John BakerM50 (5)1:25:12
3Jenny McConachyW40 (3)1:52:08
3Michael SchaferM21 (6)2:12:48
5Randall LathamM50 (5)1:53:16
6Carter HamiltonM21 (6)2:51:18
7Jan Leverton3Hr Score (26)138002:52:19
7Rachel TaylorRecreational (20)5402401:37:12
8Dion TaylorRecreational (20)5402401:37:14
14Julie Stanton3Hr Score (26)76002:20:03
14Taria SmythRecreational (20)39001:13:15
15Iain DuncanRecreational (20)38001:24:53
16Seth TorrensRecreational (20)33001:24:07
17Hunter ByerRecreational (20)33001:24:28
18Petrea Rogers3Hr Score (26)76002:40:41
19Wil Craig3Hr Score (26)67002:45:19
25Linda Thompson3Hr Score (26)56001:35:20
26David Hill3Hr Score (26)48001:50:47
Jenny HillW21 (3)disqualified
Debbie GordonW21 (3)mispunched
Eric SmythM21 (6)did not finish
Claire Pegler3Hr Score (26)did not start
Ulla HeikkilaRecreational (20)did not start

Toohey Forest Orienteers

1 starting competitor
PlacNameClassScorePenaltyTime
1Reid MoranM70 (2)1:05:21

Ugly Gully Orienteers

4 starting competitors
PlacNameClassScorePenaltyTime
2Tony HowesM50 (5)1:14:04
4Darius CartwrightM50 (5)1:31:55
13Thomas Hall3Hr Score (26)850303:00:44
Sarah PlowmanW40 (3)did not finish
Toby HallM14did not start

Please report errors in the result list to the organiser.