Orienteering Australia

Official results for Perth Waldorf School Sprint

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Perth Waldorf School Sprint
Organisers: Bibbulmun Orienteers / Orienteering WA
Date: Sunday 21 February 2021

Classes: Show all | Long | Short | Easy

Long

3 300 m, 40 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sten ClaessensKulgun 225 Orienteers22:396:51
2Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers23:28+0:497:06
3Craig DuftyBibbulmun Orienteers24:22+1:437:23
4Graham BraidKulgun 225 Orienteers24:34+1:557:26
5Paul DowlingBibbulmun Orienteers26:34+3:558:03
6Veronika VavrovaKulgun 225 Orienteers27:19+4:408:16
7Nick DaleLOST27:48+5:098:25
8Rachel WestBibbulmun Orienteers28:16+5:378:33
9Ceri PassKulgun 225 Orienteers31:35+8:569:34
10Tom BrownlieWullundigong Orienteers of the West32:33+9:549:51
11Simon WindsorBibbulmun Orienteers32:41+10:029:54
12Noel SchoknechtLOST35:01+12:2210:36
13Kate BraidKulgun 225 Orienteers35:43+13:0410:49
14Daisy McCauleyWullundigong Orienteers of the West36:05+13:2610:56
15Adam NolanWullundigong Orienteers of the West36:12+13:3310:58
16Vanessa SmithKulgun 225 Orienteers37:56+15:1711:29
17Lachlan BraidKulgun 225 Orienteers38:19+15:4011:36
18Tony SimpkinsLOST38:54+16:1511:47
19Simon SpagnolLOST39:56+17:1712:06
20Edward PlummerLOST39:58+17:1912:06
21Amy DuftyBibbulmun Orienteers40:10+17:3112:10
22Ron MarcusWullundigong Orienteers of the West41:52+19:1312:41
23Richard MatthewsLOST43:02+20:2313:02
24Peter KomyshanWullundigong Orienteers of the West43:31+20:5213:11
25Graeme HarrisWullundigong Orienteers of the West45:15+22:3613:42
26Rob BeattieBibbulmun Orienteers45:26+22:4713:46 Download route in GPX format
27Nat TurnerBayside Kangaroos Orienteers47:30+24:5114:23
28Andrea EvesBibbulmun Orienteers49:18+26:3914:56
29Brad SwallowCAS W51:28+28:4915:35
30Rosalie McCauleyWullundigong Orienteers of the West53:42+31:0316:16
31Helen PostWullundigong Orienteers of the West54:00+31:2116:21
32Helen BaileyLOST55:30+32:5116:49
33Jennifer BinnsLOST1:02:21+39:4218:53
Robert GraiegLOSTmispunched
Russell CandyOrienteering WAmispunched
Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the Westmispunched
Jocelyn NainbyCAS Wmispunched
Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the Westmispunched
Michelle MartinWullundigong Orienteers of the Westmispunched
Matt SewardBibbulmun Orienteersmispunched
Jennifer PorterLOSTdid not start
Jason SimpsonLOSTdid not start

Short

2 000 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sten ClaessensKulgun 225 Orienteers12:226:11
2Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers13:12+0:506:36
3Michael DuftyBibbulmun Orienteers20:27+8:0510:13
4Ian FletcherLOST22:59+10:3711:29
5Nat ThackrayBayside Kangaroos Orienteers25:48+13:2612:54
6Duncan SullivanLOST26:12+13:5013:06
7ruben claessensKulgun 225 Orienteers29:27+17:0514:43
7Mike HoweLOST29:27+17:0514:43
9Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the West33:46+21:2416:53 Download route in GPX format
10Eleanor SansomBibbulmun Orienteers34:17+21:5517:08
11Phil DuftyBibbulmun Orienteers35:20+22:5817:40
12Rohan BraidKulgun 225 Orienteers35:30+23:0817:45
13Jack DowlingBibbulmun Orienteers36:57+24:3518:28 Download route in GPX format
14Nicole DavisLOST37:25+25:0318:42
15Penny DuftyBibbulmun Orienteers41:40+29:1820:50
16Sue DowlingBibbulmun Orienteers47:48+35:2623:54
17Moreen CoxLOST52:23+40:0126:11
18Toni FrankBibbulmun Orienteers53:41+41:1926:50
19Jenny KomyshanWullundigong Orienteers of the West1:00:43+48:2130:21
20Madeleine + 2 FletcherCAS W1:30:47+1:18:2545:23
21Gary AitkenLOST1:34:44+1:22:2247:22
Melinda RichardsWullundigong Orienteers of the Westmispunched
Janet FletcherLOSTmispunched
Emma PlummerLOSTdid not finish
Patrick DuftyBibbulmun Orienteersdid not start

Easy

1 300 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mike HoweLOST17:4913:42
2Ruben ClaessensKulgun 225 Orienteers20:33+2:4415:48

Please report errors in the result list to the organiser.