Orienteering Australia

Official results for Sydney Sprint Series #1 - Boronia Park

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sydney Sprint Series #1 - Boronia Park
Organiser: Garingal Orienteers
Date: Sunday 21 February 2021

Classes: Show all | Long | Medium | Short | Spectator

Long

3 200 m, 62 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffR
1Maris Jansonsnone26:11
2Rupert RobinsonUringa Orienteers27:40+1:29
3Clyde McGheeBennelong Northside Orienteers27:43+1:32
4Istvan KerteszGaringal Orienteers28:26+2:15
5Andrew SmithGaringal Orienteers28:31+2:20
6Joel PutnamBennelong Northside Orienteers30:37+4:26
7Andrew HuxleyGaringal Orienteers30:40+4:29
8Toni BachvarovaGaringal Orienteers32:23+6:12
9Stuart DeaneGaringal Orienteers33:06+6:55
10Peter FozoGaringal Orienteers33:19+7:08
11Roland SimpsonGaringal Orienteers33:31+7:20
12Tom KennedyGaringal Orienteers34:09+7:58
13Melvyn CoxBennelong Northside Orienteers34:20+8:09
14Martin CousinsGaringal Orienteers34:34+8:23
15John BulmanGaringal Orienteers35:53+9:42
16Serje RobidouxUringa Orienteers36:07+9:56
17Gary FarebrotherWestern and Hills Orienteers36:46+10:35
18David BrayGaringal Orienteers37:02+10:51
19Andrew WisniewskiBig Foot Orienteers37:10+10:59
20Jamie KennedyGaringal Orienteers37:12+11:01
21Keith PovahBennelong Northside Orienteers37:20+11:09
22Ian FroudeIllawarra Kareelah Orienteers38:26+12:15
23Holly RobertsGaringal Orienteers38:36+12:25
24Catherine BilmonUringa Orienteers39:03+12:52
25Jim MackayUringa Orienteers39:24+13:13
26Miles EllisBig Foot Orienteers39:25+13:14
27John BrayanGaringal Orienteers39:34+13:23
28David McGheeBennelong Northside Orienteers39:36+13:25
29Maggie MackayUringa Orienteers39:48+13:37
30Ian McKenzieUringa Orienteers40:00+13:49
31Amanda MackieBig Foot Orienteers40:09+13:58
32Tania KennedyGaringal Orienteers40:24+14:13
33Robert NewmanGaringal Orienteers40:48+14:37
34Rodney ParkinBennelong Northside Orienteers41:11+15:00
35Colin PriceCentral Coast Orienteers41:21+15:10
36Michael WarltersUringa Orienteers42:22+16:11
37Savanna SweeneyWestern and Hills Orienteers42:59+16:48
38Michael HalmyBennelong Northside Orienteers43:31+17:20Download route in GPX format
39Clare MurphyUringa Orienteers43:53+17:42
40Paul SweeneyWestern and Hills Orienteers44:01+17:50
41Airdrie LongGaringal Orienteers44:46+18:35
42Stephen DunlopWestern and Hills Orienteers46:03+19:52
43Nikolett HalmaiGaringal Orienteers46:43+20:32
44Kevin RobertsGaringal Orienteers50:14+24:03
45Robyn PallasCentral Coast Orienteers51:27+25:16
46Marguerite O'RourkeBig Foot Orienteers51:47+25:36
47Carol JacobsonGaringal Orienteers52:22+26:11
48Alan GibsonBennelong Northside Orienteers53:00+26:49
49Jackie BrightonBennelong Northside Orienteers53:11+27:00
50Saffron SweeneyWestern and Hills Orienteers54:40+28:29
51John AndersonGaringal Orienteers1:01:02+34:51
52Hugo Willingtonnone1:01:31+35:20
53Ken JacobsonGaringal Orienteers1:01:43+35:32
54Stacey BryceGaringal Orienteers1:02:47+36:36
55Adam Wallworknone1:18:18+52:07
56Daniel Wallworknone1:18:34+52:23
57Fiona Willingtonnone1:22:12+56:01
58Becky Big Foot Orienteersmispunched
58Hamish MackieBig Foot Orienteersmispunched
58Charissa PatacsilWestern and Hills Orienteersmispunched
58Mike WardGaringal Orienteersmispunched
58Alec Willingtonnonemispunched

Please report errors in the result list to the organiser.