Orienteering Australia

Official results for MetrO - Bannister Creek (Series Event 3)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: MetrO - Bannister Creek (Series Event 3)
Organiser: Bibbulmun Orienteers
Date: Saturday 23 November 2013

Long

8 000 m, 9 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Ricky Thackray BO.W 28:11 3:31 Download route in GPX format
2 Sten Claessens KO.W 31:07 +2:56 3:53
3 Graham Braid KO.W 33:56 +5:45 4:14
4 Vanessa Smith-Columbini No club membership 40:04 +11:53 5:00
5 Graeme Harris WO.W 40:39 +12:28 5:04
6 Simon Spagnol LO.W 45:02 +16:51 5:37
7 Rob West BO.W 46:06 +17:55 5:45
8 Brian Austin WO.W 48:06 +19:55 6:00
9 Bryce Crage BO.W 49:30 +21:19 6:11 Download route in GPX format

Medium

5 000 m, 32 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Lee Holliday BO.W 19:27 3:53
2 Kjell Winther LO.W 19:36 +0:09 3:55
3 Andrew Martin WO.W 19:47 +0:20 3:57
4 Nick Dale LO.W 20:11 +0:44 4:02
5 Oliver Martin WO.W 22:39 +3:12 4:31
6 Chip Lundstrom WO.W 22:40 +3:13 4:32
7 Ken Post WO.W 23:57 +4:30 4:47
8 Bruce Rennie GVOC 24:07 +4:40 4:49
9 Ron Marcus WO.W 25:12 +5:45 5:02
10 Adam Binks BO.W 26:27 +7:00 5:17
11 Richard Matthews LO.W 26:52 +7:25 5:22 Download route in GPX format
12 Mike Howe LO.W 28:39 +9:12 5:43
13 Tony Simpkins LO.W 28:55 +9:28 5:47
14 Jennifer Binns LO.W 29:04 +9:37 5:48
15 Robyn Rennie GVOC 29:07 +9:40 5:49
16 Jolanta Stewart + 1 No club membership 29:11 +9:44 5:50
17 Peter Baylis No club membership 30:20 +10:53 6:04
18 Phil Smith + 1 No club membership 30:56 +11:29 6:11
19 Jacob Eves BO.W 31:15 +11:48 6:15
20 Carol Brownlie WO.W 32:02 +12:35 6:24
21 Christine Howitt WO.W 32:38 +13:11 6:31
22 Ben Coetzer WO.W 33:02 +13:35 6:36
23 Rosalie McCauley WO.W 35:37 +16:10 7:07
24 Ken Brownlie WO.W 35:47 +16:20 7:09 Download route in GPX format
25 Kiran Reeves + 1 No club membership 35:54 +16:27 7:10
26 Mason Eves + 1 BO.W 37:54 +18:27 7:34
27 Helen Post WO.W 40:29 +21:02 8:05
28 Jenny Komyshan WO.W 42:27 +23:00 8:29
29 Alan Cox LO.W 49:04 +29:37 9:48
30 Jessie-Leigh Brown No club membership 50:07 +30:40 10:01
31 Anne Austin WO.W 52:46 +33:19 10:33
32 Moreen Cox LO.W 55:47 +36:20 11:09

Short

3 000 m, 26 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Ian Fletcher LO.W 13:37 4:32
2 Bryan Hardy WO.W 17:25 +3:48 5:48
3 Wayne Hewitt LO.W 18:48 +5:11 6:16
4 Tyler Eves BO.W 19:17 +5:40 6:25
5 Peter Hamilton WO.W 20:00 +6:23 6:40
6 Lara Dale No club membership 20:42 +7:05 6:54
7 Sarah Richards WO.W 21:02 +7:25 7:00
8 Lois West BO.W 21:08 +7:31 7:02
9 Phillip Calais + 1 No club membership 21:11 +7:34 7:03
10 Daisy McCauley WO.W 22:34 +8:57 7:31
11 Shaun Richards WO.W 23:10 +9:33 7:43
12 Toni Frank BO.W 24:27 +10:50 8:09
13 Alice Mrazek-Scriven LO.W 24:49 +11:12 8:16
14 Manda Hollins + 2 No club membership 25:00 +11:23 8:20
15 Jenny Major KO.W 26:55 +13:18 8:58
16 Michael Horan + 1 No club membership 28:49 +15:12 9:36
17 Daymon Rogers + 2 No club membership 30:50 +17:13 10:16
18 Jan Fletcher LO.W 31:03 +17:26 10:21
19 Glenda Husk WO.W 32:28 +18:51 10:49
20 Sasha Eves + 1 BO.W 33:19 +19:42 11:06
21 Melinda Richards WO.W 33:37 +20:00 11:12
22 Michelle Martin WO.W 33:43 +20:06 11:14
23 Kate Braid + 2 KO.W 33:50 +20:13 11:16
24 John Major + 2 KO.W 35:29 +21:52 11:49
25 Jane Hardy WO.W 36:13 +22:36 12:04
26 Kathleen O'Donoghue + 1 No club membership 41:22 +27:45 13:47

Please report errors in the result list to the organiser.