Orienteering Australia

Official results for MetrO - Sorrento (Series Event 9)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: MetrO - Sorrento (Series Event 9)
Organiser: LOST
Date: Saturday 1 February 2014

Long

8 000 m, 18 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Ricky Thackray BO.W 34:23 4:17 Download route in GPX format
2 Tomas Krajca LO.W 35:18 +0:55 4:24
3 Craig Dufty BO.W 35:22 +0:59 4:25 Download route in GPX format
4 Graeme Harris WO.W 45:00 +10:37 5:37
5 Peter Gigengack KO.W 45:30 +11:07 5:41
6 Vanessa Smith KO.W 45:55 +11:32 5:44
7 Brian Hewitt No club membership 46:10 +11:47 5:46
8 Cameron Duncan KO.W 48:05 +13:42 6:00
9 Virpi Komulainen LO.W 48:40 +14:17 6:05
10 Simon Spagnol LO.W 52:50 +18:27 6:36
11 Bryce Crage BO.W 55:45 +21:22 6:58 Download route in GPX format
12 Brian Austin WO.W 56:00 +21:37 7:00
13 Paul Batshos + 1 No club membership 56:20 +21:57 7:02
14 Nick Lethbridge WO.W 56:30 +22:07 7:03
15 Rob West BO.W 58:45 +24:22 7:20
16 Rod Stephenson WO.W 1:01:50 +27:27 7:43
17 Emma Sellwood No club membership 1:02:00 +27:37 7:45
18 Natasha Sparg BO.W 1:06:20 +31:57 8:17

Medium

5 000 m, 36 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Lee Holliday BO.W 26:08 5:13
2 Andrew Martin WO.W 27:26 +1:18 5:29
3 Ron Marcus WO.W 28:29 +2:21 5:41
4 Kjell Winther LO.W 29:10 +3:02 5:50
5 Mark Newhouse LO.W 29:33 +3:25 5:54
6 Nick Dale LO.W 29:48 +3:40 5:57
7 Noel Schoknecht LO.W 31:10 +5:02 6:14
8 Chip Lundstrom WO.W 32:25 +6:17 6:29
9 Adolph Erasmus + 1 No club membership 32:55 +6:47 6:35
10 Carol Brownlie WO.W 33:20 +7:12 6:40 Download route in GPX format
11 Glyn Morrey WO.W 35:55 +9:47 7:11
12 Alec Duncan KO.W 35:59 +9:51 7:11
13 Ken Brownlie WO.W 37:05 +10:57 7:25 Download route in GPX format
14 Phil Smith + 1 No club membership 37:56 +11:48 7:35
15 Lucille Chapuis No club membership 38:25 +12:17 7:41
16 Wayne Hewitt LO.W 39:12 +13:04 7:50
17 Monika Swierk No club membership 39:15 +13:07 7:51
18 JoAnne Dalton + 1 No club membership 39:20 +13:12 7:52
19 Neil Tinley No club membership 40:12 +14:04 8:02
20 Ben Coetzer WO.W 41:20 +15:12 8:16
21 Ken Post WO.W 41:22 +15:14 8:16
22 Monica Kemp + 1 KO.W 41:45 +15:37 8:21
23 Peter Komyshan WO.W 42:30 +16:22 8:30
24 Keith Symondson No club membership 45:20 +19:12 9:04
25 Christine Howitt WO.W 45:50 +19:42 9:10
26 Ian Spencer BO.W 47:00 +20:52 9:24
27 Ruben Claessens No club membership 49:30 +23:22 9:54
28 Alice Mrazek-Scriven LO.W 49:50 +23:42 9:58
29 Toivo Pedaste + 1 LO.W 51:30 +25:22 10:18
30 Debra Lethbridge WO.W 52:00 +25:52 10:24
31 John Major KO.W 53:10 +27:02 10:38 Download route in GPX format
32 Alan Cox LO.W 55:46 +29:38 11:09
33 Chris Stone + 4 No club membership 58:30 +32:22 11:42
34 Jenny Komyshan WO.W 1:00:10 +34:02 12:02
35 Rachel Paley + 2 No club membership 1:01:00 +34:52 12:12
36 Moreen Cox LO.W 1:05:45 +39:37 13:09

Short

3 000 m, 43 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Tom Brownlie + 1 No club membership 13:31 4:30
2 Bryan Hardy WO.W 15:10 +1:39 5:03
3 Declan McCauley WO.W 15:11 +1:40 5:03
4 Murray Lewis + 1 No club membership 15:24 +1:53 5:08
5 Izaak Wesson WO.W 15:36 +2:05 5:12
6 Rick Fletcher No club membership 15:48 +2:17 5:16
7 Shaun Richards WO.W 16:35 +3:04 5:31
8 Sam Garrone No club membership 17:02 +3:31 5:40
9 Douglas Lewis + 2 No club membership 17:20 +3:49 5:46
10 Sarah Richards WO.W 17:50 +4:19 5:56
11 Dan Greig WO.W 18:12 +4:41 6:04
12 Rosemary Kullmann LO.W 19:58 +6:27 6:39
13 Amanda Gigengack KO.W 20:21 +6:50 6:47
14 Peter Hamilton WO.W 20:40 +7:09 6:53
15 Ken Dalton WO.W 20:42 +7:11 6:54
16 Daisy McCauley WO.W 20:45 +7:14 6:55
17 Hunter Giles + 2 No club membership 20:57 +7:26 6:59
18 Penny Dufty BO.W 22:30 +8:59 7:30
19 Justine Mocrom No club membership 24:18 +10:47 8:06
20 Cathy Waldon No club membership 24:35 +11:04 8:11
21 Janet Fletcher LO.W 24:42 +11:11 8:14
22 Rosalie McCauley WO.W 25:45 +12:14 8:35
23 Michelle Symondson No club membership 26:28 +12:57 8:49
24 Glenda Husk WO.W 26:44 +13:13 8:54
25 Jodie Floyd No club membership 28:10 +14:39 9:23
26 Rowland Spencer No club membership 28:57 +15:26 9:39
27 Niamh Barndon + 1 No club membership 29:38 +16:07 9:52
28 Jenny Major No club membership 30:01 +16:30 10:00
29 Melinda Richards WO.W 31:22 +17:51 10:27
30 Michelle Martin WO.W 31:24 +17:53 10:28
31 Anne Austin WO.W 31:38 +18:07 10:32
32 Pearce + 3 No club membership 32:05 +18:34 10:41
33 Russel Dufty No club membership 32:44 +19:13 10:54
34 Cory Brocks No club membership 34:36 +21:05 11:32
35 Tom Andreson No club membership 35:45 +22:14 11:55
36 Alice Warin No club membership 36:04 +22:33 12:01
37 Susan Thomas + 1 No club membership 37:30 +23:59 12:30
38 Jane Hardy WO.W 40:10 +26:39 13:23
39 Jane Leaversuch + 4 No club membership 44:50 +31:19 14:56
40 Ian Fletcher LO.W 49:00 +35:29 16:20
41 Nicole Fletcher + 2 No club membership 49:00 +35:29 16:20
42 Suan Warner + 3 No club membership 53:00 +39:29 17:40
43 Brad Flynn + 1 No club membership 59:40 +46:09 19:53

Please report errors in the result list to the organiser.