Orienteering Australia

Official results for Bush Classic 18 - Diamond Hill

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bush Classic 18 - Diamond Hill
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 25 October 2014

Classes: Show all | 1 | 2 | 3 | 4 | 5

1

6 825 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Matt DoyleCH V Central Highlands Orienteering43:246:21
2Louis CameronBG V Bendigo Orienteers47:49+4:257:00
3Jim RussellBG V Bendigo Orienteers48:21+4:577:05 Download route in GPX format
4Craig FeuerherdtBG V Bendigo Orienteers48:22+4:587:05
5Simon RouseDR V Dandenong Ranges Orienteering49:37+6:137:16
6James RobertsonBG V Bendigo Orienteers51:22+7:587:31
7Laurina NeumannBG V Bendigo Orienteers52:07+8:437:38
8Chris CreelyBG V Bendigo Orienteers1:13:08+29:4410:42
9Paul LeicesterBG V Bendigo Orienteers1:16:10+32:4611:09
10Brett HouldenBG V Bendigo Orienteers1:17:00+33:3611:16
11Andrew WallaceBG V Bendigo Orienteers1:20:49+37:2511:50

2

5 500 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Nic CherryBG V Bendigo Orienteers44:218:03
2Lachlan CherryBG V Bendigo Orienteers47:32+3:118:38
3Stephen BirdBK V Bayside Kangaroos Orienteers47:46+3:258:41
4John WilkinsonBG V Bendigo Orienteers54:09+9:489:50
5Don CherryBG V Bendigo Orienteers54:12+9:519:51
6Derek MorrisBG V Bendigo Orienteers56:40+12:1910:18
7Tony RadfordTT S Tintookies Orienteers1:01:55+17:3411:15
8Heather JonesBG V Bendigo Orienteers1:17:02+32:4114:00
9Anitra DowlingEU V Eureka Orienteers1:18:50+34:2914:20
10Solomon CameronBG V Bendigo Orienteers1:23:28+39:0715:10
11David JonesBG V Bendigo Orienteers1:28:29+44:0816:05
12Julie FlynnBG V Bendigo Orienteers1:41:29+57:0818:27
Judy FittBG V Bendigo Orienteersmispunched
Bob LeicesterBK V Bayside Kangaroos Orienteersdid not finish

3

3 400 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jimmy CameronBG V Bendigo Orienteers23:537:01
2Nigel McGuckianBG V Bendigo Orienteers29:42+5:498:44
3Neil BarrBG V Bendigo Orienteers31:16+7:239:11
4Henry CameronBG V Bendigo Orienteers32:33+8:409:34
5Reuben CameronBG V Bendigo Orienteers36:08+12:1510:37
6Bob CameronBG V Bendigo Orienteers40:18+16:2511:51
7Terry DavidsonBG V Bendigo Orienteers45:21+21:2813:20
8John ChellewBG V Bendigo Orienteers45:30+21:3713:22
9Matt JackelBG V Bendigo Orienteers46:21+22:2813:37
10Alison RadfordTT S Tintookies Orienteers50:39+26:4614:53
11Lorraine LevershaBG V Bendigo Orienteers50:51+26:5814:57
12Katherine McMillanBG V Bendigo Orienteers53:02+29:0915:35
13Rowan GoffinBG V Bendigo Orienteers56:17+32:2416:33
14Judy PrendergastEU V Eureka Orienteers1:01:19+37:2618:02
15Leisha MaggsBG V Bendigo Orienteers1:06:20+42:2719:30
16Ian JohnsonBG V Bendigo Orienteers1:07:33+43:4019:52
17Sylvia MurphyTK V Tuckonie Orienteering Club1:08:40+44:4720:11
18Michael BrenchBG V Bendigo Orienteers1:14:24+50:3121:52

4

2 975 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Fergus Selkirk-BellBG V Bendigo Orienteers31:1910:31
2Karina CherryBG V Bendigo Orienteers32:44+1:2511:00
3Caitlyn SteerBG V Bendigo Orienteers38:42+7:2313:00
Andrea TozerBG V Bendigo Orienteersmispunched

5

1 950 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Joanne CherryBG V Bendigo Orienteers40:4420:53
2Jason CarterBG V Bendigo Orienteers52:00+11:1626:40

Please report errors in the result list to the organiser.