Official results for Foot O - Wundabiniring Brook

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Foot O - Wundabiniring Brook
Organiser: Kulgun 225 Orienteers
Date: Sunday 27 April 2014

H4

4 380 m, 37 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Paul Dowling No club membership 33:49 7:43
2 Simon Windsor No club membership 33:55 +0:06 7:44
3 Virpi Komulainen LO.W 35:30 +1:41 8:06
4 Noel Schoknecht LO.W 39:41 +5:52 9:03
5 Tony Simpkins LO.W 40:25 +6:36 9:13
6 Rob West BO.W 41:10 +7:21 9:23
7 Ken Dalton WO.W 47:37 +13:48 10:52
8 Robert Boekelaar WO.W 48:06 +14:17 10:58
9 Bryan Hardy WO.W 50:11 +16:22 11:27
10 Mike Howe LO.W 50:22 +16:33 11:29
11 Jo Anna Maynard BO.W 52:24 +18:35 11:57
12 Brian Austin WO.W 56:47 +22:58 12:57
13 Jan Fletcher LO.W 58:14 +24:25 13:17
14 Penny Dufty BO.W 59:05 +25:16 13:29
15 Robert Graieg LO.W 59:36 +25:47 13:36
16 David Pass KO.W 59:47 +25:58 13:38
17 Ian Spencer BO.W 1:01:27 +27:38 14:01
18 Debra Lethbridge WO.W 1:01:41 +27:52 14:04
19 Andrew Martin WO.W 1:02:09 +28:20 14:11
20 Ian Fletcher LO.W 1:03:10 +29:21 14:25
21 Lyn Stoltze LO.W 1:03:46 +29:57 14:33
22 Lois West BO.W 1:07:30 +33:41 15:24
23 Don Young BO.W 1:11:29 +37:40 16:19
24 Jenny Komyshan WO.W 1:13:01 +39:12 16:40
25 Joan Wright BO.W 1:14:52 +41:03 17:05
25 Jim Mann BO.W 1:14:52 +41:03 17:05
27 Wendy Hobley LO.W 1:16:50 +43:01 17:32
28 Jan Candy KO.W 1:20:22 +46:33 18:20
29 Hubert Day LO.W 1:41:31 +1:07:42 23:10
30 Glenda Husk WO.W 1:42:16 +1:08:27 23:20
31 Julie Harris WO.W 1:42:24 +1:08:35 23:22
31 John Harris WO.W 1:42:24 +1:08:35 23:22
Melinda Richards WO.W mispunched
Shaun Richards WO.W mispunched
Michelle Martin WO.W mispunched
Sarah Richards WO.W mispunched
Jen Graham Taylor No club membership mispunched

M

4 310 m, 13 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Kiersten Gregg LO.W 1:04:24 14:56
2 Daisy McCauley WO.W 1:04:41 +0:17 15:00
3 Phil Smith No club membership 1:10:41 +6:17 16:23
4 Garth O'Leary No club membership 1:16:27 +12:03 17:44
5 Andrea Eves BO.W 1:19:53 +15:29 18:32
6 Gary Aitken LO.W 1:26:37 +22:13 20:05
7 Michaela Maynard BO.W 1:27:30 +23:06 20:18
8 Anne Austin WO.W 1:36:16 +31:52 22:20
9 Monica Kemp KO.W 1:46:49 +42:25 24:47
10 Nathan Walker No club membership 1:47:20 +42:56 24:54
11 Alec Duncan KO.W 2:03:36 +59:12 28:40
12 Joel Johnstone No club membership 2:10:30 +1:06:06 30:16
Hannah Schnell No club membership mispunched

E

2 620 m, 9 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Sam Windsor No club membership 29:01 11:04
2 Daniel Eves BO.W 52:36 +23:35 20:04
3 Jane Hardy WO.W 53:14 +24:13 20:19
4 Lachlan Braid KO.W 53:47 +24:46 20:31
5 Kate Braid KO.W 54:06 +25:05 20:38
6 Cameron Schnell No club membership 59:34 +30:33 22:44
7 Kayla Evans No club membership 1:11:52 +42:51 27:25
8 Ben Colls LO.W 1:27:21 +58:20 33:20
9 Am colls LO.W 1:27:46 +58:45 33:29

H2

7 500 m, 24 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Sten Claessens KO.W 54:23 7:15
2 Graham Braid KO.W 57:36 +3:13 7:40
3 Ceri Pass KO.W 1:04:17 +9:54 8:34
4 Cameron Duncan KO.W 1:04:22 +9:59 8:34
5 Andre Morkel LO.W 1:05:17 +10:54 8:42
6 Tony Whittaker LO.W 1:15:01 +20:38 10:00
7 Ivan Komyshan WO.W 1:15:12 +20:49 10:01
8 Phil Dufty BO.W 1:16:23 +22:00 10:11
9 Vanessa Smith KO.W 1:16:38 +22:15 10:13
10 Graeme Harris WO.W 1:17:10 +22:47 10:17
11 David McCauley WO.W 1:19:01 +24:38 10:32
12 Peter Komyshan WO.W 1:20:29 +26:06 10:43
13 Peter Mattner KO.W 1:22:38 +28:15 11:01
14 Marck Norret BO.W 1:24:49 +30:26 11:18
15 Rosalie McCauley WO.W 1:26:34 +32:11 11:32
16 Chris Swain KO.W 1:41:30 +47:07 13:32
17 Robin Simpson KO.W 1:42:14 +47:51 13:37
18 Jason Simpson No club membership 1:45:44 +51:21 14:05
19 John Cummins BO.W 1:58:50 +1:04:27 15:50
20 Ron Marcus WO.W 2:14:57 +1:20:34 17:59
21 Rod Stephenson WO.W 2:15:12 +1:20:49 18:01
Russell Candy KO.W mispunched
Nick Lethbridge WO.W mispunched
Edward Lyons No club membership mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.