Orienteering Australia

Official results for SOS Northside 3D - North Rocks

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS Northside 3D - North Rocks
Organiser: Bold Horizons Event Organiser
Date: Saturday 20 February 2021

Classes: Show all | Long Line Open | Long Line High School | Long Line Primary | Short Line Open | Short Line High School | Short Line Primary | Score Open | Score High School | Score Primary | Warm Up Open | Warm Up High School | Warm Up Primary | Group member or spectator

Long Line Open

2 100 m, 53 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1James McQuillanWestern and Hills Orienteers20:31
2Mark ShinglerBig Foot Orienteers21:16
3Peter FozoGaringal Orienteers21:26
4Alex KennedyGaringal Orienteers22:04
5Andrew SmithGaringal Orienteers22:24
6Peter AnnettsGaringal Orienteers23:07
7Aniko Fozo-KerteszGaringal Orienteers23:38
8Darren SlatteryBennelong Northside Orienteers23:49
9Gary FarebrotherWestern and Hills Orienteers24:49
10Andrew WisniewskiBig Foot Orienteers24:51
11Toni BachvarovaGaringal Orienteers25:33
12Samuel TsangBennelong Northside Orienteers25:43
13Jamie KennedyGaringal Orienteers26:03
14Keith PovahBennelong Northside Orienteers26:24
15John BulmanGaringal Orienteers26:44
16Paul SweeneyWestern and Hills Orienteers27:15
17Joshua BraidwoodWestern and Hills Orienteers27:18
18Melanie ChristieUringa Orienteers27:40
19Peter McConaghyGaringal Orienteers27:43
20Melissa AnnettsGaringal Orienteers27:51
21Mark LusherGaringal Orienteers28:53
22Tania KennedyGaringal Orienteers29:17
23David McGheeBennelong Northside Orienteers29:21
24Anthony SaundersWestern and Hills Orienteers29:31
25Ellis LeungGaringal Orienteers29:54
25Siobhan PayneNo club membership29:54
27Stephanie PreshawBennelong Northside Orienteers30:24
28Airdrie LongGaringal Orienteers31:13
29Steve DunlopWestern and Hills Orienteers31:25
30Saffron SweeneyWestern and Hills Orienteers32:13
31Cameron JosephGaringal Orienteers32:18
32Terry BluettBennelong Northside Orienteers33:24
33Ian McKenzieUringa Orienteers33:59
34Alitia DougallBennelong Northside Orienteers35:53
35Ted WoodleyGaringal Orienteers37:13
36Wendy McConaghyGaringal Orienteers38:01
37Miriam MeischkeSouthern Highlands Orienteers38:27
38Ron JunghansGaringal Orienteers40:11
39Chris StevensonGaringal Orienteers40:44
40Jackie BrightonBennelong Northside Orienteers42:30
41Matthew StevensonGaringal Orienteers44:56
42Penny JansonNo club membership53:26
43Tim CoxGaringal Orienteers54:17
44Bryony CoxGaringal Orienteers54:31
45Janet MorrisWestern and Hills Orienteers1:01:41
46Ross DukerGaringal Orienteers1:32:59
Kurt PreshawBennelong Northside Orienteersmispunched
Jim MackayNo club membershipmispunched
Michelle PovahBennelong Northside Orienteersmispunched
Peter AnnettsGaringal Orienteersmispunched
Ian EdmondstoneNo club membershipmispunched
Huon WilsonGaringal Orienteersmispunched
Luke NutoNo club membershipmispunched

Long Line High School

2 100 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Niamh CassarWestern and Hills Orienteers24:39
2Kieran JosephGaringal Orienteers27:29
3Savanna SweeneyWestern and Hills Orienteers28:44
4Anthony PiGaringal Orienteers29:13
5Maggie MackayUringa Orienteers29:42
6Eric LiuGaringal Orienteers30:55
7Matilda SaundersWestern and Hills Orienteers33:34
8Connor WilliamsNo club membership33:48
9Zoe WilliamsNo club membership34:51
10Abigail McGheeBennelong Northside Orienteers35:00
11Harry ChighineNo club membership36:04
12Matthew CrispNo club membership36:57
13Matthew ChighineNo club membership37:21
14Nathan MpofuNo club membership39:42
15Jacky ZhangNo club membership1:02:20

Long Line Primary

2 100 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jaden MpofuNo club membership39:50
2Otis NorrieNo club membership43:16
3Francis MeischkeSouthern Highlands Orienteers45:12
4Grace PeeblesNo club membership1:29:34
5Breanna LambertNo club membership1:29:39

Short Line Open

1 600 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ellis LeungGaringal Orienteers17:50
2Samuel TsangBennelong Northside Orienteers18:25
3Ian McKenzieUringa Orienteers21:16
4Barbara DawsonGaringal Orienteers25:38
5Rachel YeomansNo club membership26:25
6Elizabeth BulmanGaringal Orienteers28:01
7Brad EricksonWestern and Hills Orienteers32:56
8Anna SNo club membership35:43
9Barry HanlonWestern and Hills Orienteers36:08
10Mhairi-Ann LoveBig Foot Orienteers38:06
11Sue ThomsonGaringal Orienteers53:14
Cheryl BluettBennelong Northside Orienteersmispunched

Short Line High School

1 600 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Nea ShinglerBig Foot Orienteers13:10
1Niamh CassarWestern and Hills Orienteers13:10
3Savanna SweeneyWestern and Hills Orienteers18:53
4Daniel PovahBennelong Northside Orienteers22:28
5Anthony WuGaringal Orienteers25:12
6Jacinta BraidwoodWestern and Hills Orienteers25:43
7Timothy McConaghyGaringal Orienteers25:46
8Rosie SNo club membership26:08
9Harriet YeomansNo club membership26:10
10Evie BolwellNo club membership26:12
11Jacob PovahBennelong Northside Orienteers29:17
12Josh EricksonWestern and Hills Orienteers32:57
Jacky ZhangGaringal Orienteersmispunched
Andy WongNo club membershipmispunched
James BraidwoodWestern and Hills Orienteersmispunched

Short Line Primary

1 600 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Arthur LusherGaringal Orienteers20:58
2Keira PreshawNo club membership22:22
3Annabelle Di BariWestern and Hills Orienteers31:13
4Ben EricksonWestern and Hills Orienteers32:57
5Edward ButcherNo club membership34:19
6The Hungry Hippos LOVEBig Foot Orienteers38:12
7Breanna LambertNo club membership1:05:00

Score Open

3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Barbara JunghansGaringal Orienteers33020:45
2Charissa PatacsilNo club membership31025:55
3Hamish McKenzieNo club membership26029:45

Score High School

1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Anthony BonelliNo club membership35024:11

Score Primary

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Keira PreshawBennelong Northside Orienteers34011:32
2Nuto No club membership33033:53

Warm Up Open

800 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew SmithGaringal Orienteers5:56
2Toni BachvarovaGaringal Orienteers5:57

Warm Up Primary

800 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Matthew CrispNo club membership11:28
2Nicola McConaghyGaringal Orienteers26:56
3Breanna LambertNo club membership28:30

Please report errors in the result list to the organiser.