Orienteering Australia

Official results for SOS Northside 3D - Frenchs Forest

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS Northside 3D - Frenchs Forest
Organiser: Bold Horizons Event Organiser
Date: Saturday 27 March 2021

Classes: Show all | Long Line Open | Long Line High School | Long Line Primary | Short Line Open | Short Line High School | Short Line Primary | Score Open | Score High School | Score Primary | Warm Up Open | Warm Up High School | Warm Up Primary | Group member or spectator

Long Line Open

3 300 m, 50 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Riley GraingerGaringal Orienteers23:56
2Selwyn SweeneyWestern and Hills Orienteers24:33+0:37
3Andrew SmithGaringal Orienteers24:38+0:42
4Alex KennedyGaringal Orienteers26:28+2:32
5Peter FozoGaringal Orienteers27:18+3:22
6Emily SorensenNo club membership27:42+3:46
7Mark ShinglerBig Foot Orienteers27:43+3:47
8Peter AnnettsGaringal Orienteers27:49+3:53
9Istvan KerteszGaringal Orienteers27:57+4:01
10Aniko Fozo-KerteszGaringal Orienteers28:09+4:13
11Jake EvansBig Foot Orienteers28:51+4:55
12Rebecca GeorgeBig Foot Orienteers28:55+4:59
13Toni BachvarovaGaringal Orienteers29:56+6:00
14Andy SimpsonBig Foot Orienteers31:03+7:07
15Paula ShinglerBig Foot Orienteers31:09+7:13
16David StanleyGaringal Orienteers31:16+7:20
17Greg BarbourBig Foot Orienteers31:46+7:50
18Jamie KennedyGaringal Orienteers31:57+8:01
19Andrew WisniewskiBig Foot Orienteers32:16+8:20
20Jim MackayUringa Orienteers33:13+9:17
21Finn MackayUringa Orienteers33:40+9:44
22Keith PovahBennelong Northside Orienteers33:46+9:50
23Melissa AnnettsGaringal Orienteers34:11+10:15
24Mark LusherGaringal Orienteers34:41+10:45
25Anthony SaundersWestern and Hills Orienteers34:48+10:52
26Ross BarrGaringal Orienteers35:26+11:30
27David McGheeBennelong Northside Orienteers35:37+11:41
28Tania KennedyGaringal Orienteers35:50+11:54
29Cameron DwyerNo club membership35:55+11:59
30Dom PitotBennelong Northside Orienteers36:14+12:18
31Michelle PovahBennelong Northside Orienteers36:17+12:21
32Wayne PepperBennelong Northside Orienteers38:02+14:06
33Jackie BrightonBennelong Northside Orienteers38:46+14:50
34Airdrie LongGaringal Orienteers38:52+14:56
35Ian McKenzieUringa Orienteers39:05+15:09
36Ellis LeungGaringal Orienteers40:34+16:38
37Brett McKenzieNo club membership41:25+17:29
38Jo ParrBig Foot Orienteers43:40+19:44
39Nikolett HalmaiGaringal Orienteers44:10+20:14
40Terry BluettBennelong Northside Orienteers44:12+20:16
41Josie FurfaroGaringal Orienteers47:36+23:40
42Ron JunghansGaringal Orienteers50:05+26:09
43Peter ThomasonBennelong Northside Orienteers52:46+28:50
44Bryony CoxGaringal Orienteers59:12+35:16
45Luke + Dasha + Husker + PerriNo club membership1:00:34+36:38
46Tim CoxGaringal Orienteers1:14:41+50:45
Phil ArnoldBennelong Northside Orienteersmispunched
Brad EricksonWestern and Hills Orienteersmispunched
Tom KennedyGaringal Orienteersmispunched
Peter Annetts 2Garingal Orienteersnot competing

Please report errors in the result list to the organiser.