Orienteering Australia

Official results for City to Bush Foot O & MTBO Highbury

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: City to Bush Foot O & MTBO Highbury
Organiser: Tintookies Orienteers
Date: Sunday 2 May 2021

Help us making our events better by filling out the participant questionnaire in 4 days at latest! (be the first to respond)

Classes: Show all | Foot Long M | Foot Long F | Foot Long G | Foot Med M | Foot Med F | Foot Med G | Foot Short M | Foot Short F | Foot Short G | MTBO Long M | MTBO Long F | MTBO Long G | MTBO Med M | MTBO Med F | MTBO Med G | MTBO Short M | MTBO Short F | MTBOShort G | EMTBO Long M | EMTBOLong F | EMTBO Long G | EMTBO Med M | EMTBO Med F | EMTBOMed G | EMTBO ShortM | EMTBO ShortF | EMTBO ShortG | Group Entrants

Foot Long Male

6 500 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Grivell MaxTT S35:215:26
2Cazzolato TobyTJ S40:05+4:446:10
3Sinickas MichaelWA S40:44+5:236:16
4Cazzolato BenTJ S45:26+10:056:59
5Kertesz IstvanGO N45:31+10:107:00
6Cooper SteveYA S46:07+10:467:05
7Dobson NigelYA S49:58+14:377:41
8Stephens MitchellYA S52:01+16:408:00
9Burnett ColinOH S52:02+16:418:00
10Uppill AdrianOH S55:56+20:358:36
11Overton MarkWA S56:53+21:328:45
12Schubert GuyOH S1:13:38+38:1711:19
Tucker RobertYA Smispunched

Foot Long Female

6 500 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Burley PatsyYA S55:078:28
2Burley GemmaYA S55:30+0:238:32
3Oke AnneOH S1:01:19+6:129:26
4Lloyd JemimaTT S1:05:01+9:5410:00
5Burley LucyYA S1:05:35+10:2810:05

Foot Long Group

6 500 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Arnold ChristineCAS S2:01:3018:41
1Fuhlbohm DamianCAS S2:01:3018:41
1Fuhlbohm FionaCAS S2:01:3018:41

Foot Medium Male

4 200 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Still DuncanTJ S34:288:12
2Cazzolato MarcusTJ S44:47+10:1910:39
3Smith RobertTT S49:01+14:3311:40
4McMurray DougYA S1:01:00+26:3214:31
5Lim AylwinTJ S1:05:16+30:4815:32
6Lloyd JamesTT S1:06:22+31:5415:48
Sankauskas AlOH Sdid not start

Foot Medium Female

4 200 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Henderson LeilaYA S40:359:39
2Rasch MeredithWA S49:33+8:5811:47
3Bergen DianneOH S52:39+12:0412:32
4Afnan SandraYA S53:35+13:0012:45
5Stephens JacquelineYA S53:36+13:0112:45
6Halmai NikolettGO N54:25+13:5012:57
7Still NatalieTJ S1:01:21+20:4614:36
8Lloyd AnnabelTT S1:02:23+21:4814:51
9Uppill RobinOH S1:03:09+22:3415:02
10Jarvis JessicaWA S1:04:33+23:5815:22
11Kelly LanTJ S1:11:51+31:1617:06
12Such CarolOH S1:17:23+36:4818:25
McComb TeriOH Sdid not start
Sankauskas ZitaOH Sdid not start

Foot Medium Group

4 200 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Penck AnaYA S42:5910:14
1Reid WilanCAS S42:5910:14
3Overton LukeWA S1:27:00+44:0120:42
3Apollonia VictoriaCAS S1:27:00+44:0120:42

Foot Short Male

2 800 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Cutten PeterWA S46:3716:38

Foot Short Female

2 800 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Lloyd JuliaTT Sdid not start

MTBO Long Male

17 100 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Waugh HarrisonOH S1:09:094:02
2Eglinton SimonCAS S1:24:45+15:364:57
3McComb AndrewOH S1:27:01+17:525:05
4Allison JackNo club membership1:32:59+23:505:26
5Allison JohnNE V1:33:03+23:545:26
6Carter LewisTJ S1:40:10+31:015:51
7Greenhalgh BruceNo club membership1:44:07+34:586:05
8Williams SteveTJ S1:56:03+46:546:47
9Farizi FarhanCAS S2:02:19+53:107:09
10Mayer PeterYA S2:12:17+1:03:087:44

MTBO Long Female

17 100 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Williams AntheaTJ S1:51:246:30

MTBO Medium Male

13 700 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Casey ShaunNo club membership1:31:536:42
Casey AngusNo club membershipdid not finish

MTBO Short Group

9 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Talbot DavidCAS S1:21:078:49
1Mules HayleyCAS S1:21:078:49

EMTBO Long Female

17 100 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Hughes ElizabethNo club membership2:18:468:06

EMTBO Short Male

9 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Bell Allan ChristopheNo club membership2:21:1415:21

Please report errors in the result list to the organiser.