Official results for Foot O - Jumbuck Hill

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Foot O - Jumbuck Hill
Organiser: LOST
Date: Sunday 22 June 2014

H2

6 400 m, 31 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Henry McNulty LOST 49:49 7:47
2 Craig Dufty BO.W 53:49 +4:00 8:24 Download route in GPX format
3 Kjell Winther LOST 1:07:13 +17:24 10:30
4 Rachel West BO.W 1:07:49 +18:00 10:35
5 Graham Braid KO.W 1:09:22 +19:33 10:50
6 Cameron Duncan KO.W 1:11:57 +22:08 11:14
7 Andrew Martin WO.W 1:12:32 +22:43 11:20
8 Ceri Pass KO.W 1:13:34 +23:45 11:29
9 Ricky Thackray BO.W 1:13:50 +24:01 11:32 Download route in GPX format
10 Simon Windsor BO.W 1:19:57 +30:08 12:29
11 Oliver Martin WO.W 1:23:57 +34:08 13:07
12 Aislinn Prendergast No club membership 1:26:01 +36:12 13:26
13 Graeme Harris WO.W 1:37:00 +47:11 15:09
14 Isobel Cusick No club membership 1:38:53 +49:04 15:27
15 Andre Morkel LOST 1:42:08 +52:19 15:57 Download route in GPX format
16 Rob Beattie BO.W 1:46:44 +56:55 16:40
17 Colin Hunter No club membership 1:48:11 +58:22 16:54
18 Peter Merrotsy LOST 1:48:22 +58:33 16:55
19 Alec Duncan KO.W 1:50:10 +1:00:21 17:12
20 Jason Simpson KO.W 1:50:46 +1:00:57 17:18
21 Phil Dufty BO.W 1:51:33 +1:01:44 17:25
22 Ron Marcus WO.W 1:58:07 +1:08:18 18:27
23 Chris Swain KO.W 2:03:42 +1:13:53 19:19
24 Ian Spencer BO.W 2:31:58 +1:42:09 23:44
Robert Graieg LOST mispunched
Ian Finnie WO.W mispunched
Mike Howe LOST mispunched
Paul Smale KO.W mispunched
Robin King LOST did not finish
Colin Shaw No club membership did not finish
Nick Lethbridge WO.W did not finish

H4

3 400 m, 44 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Noel Schoknecht LOST 38:31 11:19
2 Tony Simpkins LOST 41:21 +2:50 12:09
3 Anthea Feaver LOST 43:31 +5:00 12:47
4 Alex Tarr Yarra Valley Orienteering Club 44:32 +6:01 13:05
5 Dan Greig WO.W 45:26 +6:55 13:21
6 Ian Fletcher LOST 46:48 +8:17 13:45
7 Simon Thomas Bayside Kangaroos Orienteers 47:44 +9:13 14:02
8 Sandra Tarr LOST 49:51 +11:20 14:39
9 Peter Komyshan WO.W 50:16 +11:45 14:47
10 Robert Boekelaar WO.W 50:51 +12:20 14:57
11 Alinta Merrotsy Northern Tablelands Orienteeri 54:11 +15:40 15:56
12 Rob West BO.W 56:24 +17:53 16:35
13 Simon Spagnol LOST 1:00:17 +21:46 17:43
14 Penny Dufty BO.W 1:02:36 +24:05 18:24
15 David Pass KO.W 1:05:46 +27:15 19:20
16 Michael Madden LOST 1:07:16 +28:45 19:47
17 Brian Austin WO.W 1:08:05 +29:34 20:01
18 Enda McCauley WO.W 1:10:42 +32:11 20:47
19 Daisy McCauley WO.W 1:10:48 +32:17 20:49
20 Helen Post WO.W 1:12:36 +34:05 21:21
21 Natasha Sparg BO.W 1:14:13 +35:42 21:49
22 Peter Gillon LOST 1:14:55 +36:24 22:02
23 Ken Dalton WO.W 1:15:04 +36:33 22:04
24 Debra Lethbridge WO.W 1:15:28 +36:57 22:11
25 Jennifer Binns LOST 1:18:36 +40:05 23:07
26 Christine Howitt WO.W 1:21:23 +42:52 23:56
27 Ian Jennings WO.W 1:23:05 +44:34 24:26
28 David Cook No club membership 1:27:12 +48:41 25:38
29 Gary Aitken LOST 1:27:36 +49:05 25:45
30 John Harris WO.W 1:28:55 +50:24 26:09
31 Toivo Pedaste LOST 1:36:14 +57:43 28:18
32 Michael Cook No club membership 1:36:41 +58:10 28:26
33 Nick Flux WO.W 1:46:50 +1:08:19 31:25
34 Glenda Husk WO.W 1:50:38 +1:12:07 32:32
35 Wendy Drok No club membership 2:05:55 +1:27:24 37:02
36 Moreen Cox LOST 2:06:13 +1:27:42 37:07
37 Cassie Wade-Chapman WO.W 2:28:28 +1:49:57 43:40
Michelle Martin WO.W mispunched
Janet Tarr Yarra Valley Orienteering Club mispunched
Erica Smale KO.W mispunched
Jenny Komyshan WO.W mispunched
Christina Stadler No club membership mispunched
Janet Fletcher LOST mispunched
Rosemary Kullmann LOST did not finish

M

3 600 m, 22 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Murray Cox WO.W 44:53 12:28
2 Jessica Davies No club membership 1:06:54 +22:01 18:35
3 Kerrin Cox WO.W 1:15:10 +30:17 20:52
4 Ronny Lardner No club membership 1:16:39 +31:46 21:17
5 Kiersten Gregg LOST 1:27:22 +42:29 24:16
6 Patrick Dufty BO.W 1:40:21 +55:28 27:52 Download route in GPX format
7 Edward Finnie WO.W 1:42:10 +57:17 28:22
8 Kellie Martin WO.W 1:45:37 +1:00:44 29:20
9 Luis Cabral No club membership 1:49:24 +1:04:31 30:23
10 Robert Armstrong No club membership 1:49:51 +1:04:58 30:30
11 Emma Yates WO.W 1:54:08 +1:09:15 31:42
12 Jane Punyanitya No club membership 1:56:14 +1:11:21 32:17
13 Lori Mansell No club membership 2:09:08 +1:24:15 35:52
14 Shaun Richards WO.W 2:10:49 +1:25:56 36:20
15 Anne Austin WO.W 2:25:17 +1:40:24 40:21
16 Elizabeth Lockey No club membership 2:41:04 +1:56:11 44:44
17 Wendy Hobley LOST 2:41:33 +1:56:40 44:52
Eleanor Finnie WO.W mispunched
Stephen Kamarudin No club membership mispunched
Janet Applesat No club membership mispunched
Mike Jones No club membership mispunched
Grayson Buss No club membership mispunched

E

2 200 m, 17 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Mason Eves BO.W 23:50 10:49
2 Marnie Vertigan No club membership 29:23 +5:33 13:21
3 Isaac Madden LOST 33:56 +10:06 15:25
4 Clare Lardner No club membership 37:22 +13:32 16:59
5 Isobel Finnie WO.W 42:36 +18:46 19:21
6 Anna Cox WO.W 42:52 +19:02 19:29
7 Jessica Madden LOST 43:01 +19:11 19:33
8 Chloe Roth No club membership 45:15 +21:25 20:34
9 Kendra Buss No club membership 1:00:16 +36:26 27:23
10 Cheryl Coleman No club membership 1:00:57 +37:07 27:42
11 Deb Davies No club membership 1:03:00 +39:10 28:38
12 Sasha Eves BO.W 1:07:54 +44:04 30:51
13 Caitlin Madden LOST 1:12:35 +48:45 32:59
14 Leslie McGill No club membership 1:17:39 +53:49 35:17
15 Ben Colls LOST 1:31:49 +1:07:59 41:44
Emily Reesom No club membership mispunched
Russel Dufty BO.W did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.