Orienteering Australia

Official results for Foot O - Malmalling SW

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Foot O - Malmalling SW
Organiser: Bibbulmun Orienteers
Date: Sunday 6 July 2014

H1

7 400 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Aislinn PrendergastEureka Orienteers1:02:328:27
2Andrew MartinWO.W1:16:11+13:3910:17
3Simon WindsorBO.W1:16:25+13:5310:19 Download route in GPX format
4Andre MorkelLOST1:20:28+17:5610:52 Download route in GPX format
5Graeme HarrisWO.W1:21:26+18:5411:00
6James Rutherford 1:26:08+23:3611:38
7Peter MerrotsyLOST1:30:34+28:0212:14
8Peter MattnerKO.W1:38:19+35:4713:17
9Ian FinnieWO.W1:41:18+38:4613:41
10Polly WestonLOST1:50:49+48:1714:58
11Chris SwainKO.W1:52:34+50:0215:12
12Phil DuftyBO.W1:59:22+56:5016:07
Adam NolanWO.Wmispunched

H2

5 600 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kjell WintherLOST48:338:40
2Simon Windsor 2BO.W50:39+2:069:02 Download route in GPX format
3Peter O'LoughlinSW.W57:04+8:3110:11
4Tony WhittakerLOST58:39+10:0610:28 Download route in GPX format
5Oliver MartinWO.W59:08+10:3510:33
6Simon ThomasBayside Kangaroos Orienteers1:02:15+13:4211:06
7Dan GreigWO.W1:04:19+15:4611:29 Download route in GPX format
8Greg Jolley 1:06:46+18:1311:55
9Tara Schwarze 1:06:57+18:2411:57
10Ron MarcusWO.W1:15:32+26:5913:29
11John CumminsBO.W1:27:17+38:4415:35
12Nick LethbridgeWO.W1:38:52+50:1917:39
Marck NorretBO.Wmispunched

H3

4 400 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Cameron DuncanKO.W43:119:48
2Cassie Wade-ChapmanWO.W47:15+4:0410:44
3Peter KomyshanWO.W59:38+16:2713:33 Download route in GPX format
4Penny DuftyBO.W1:06:08+22:5715:01
5Peter GillonLOST1:07:12+24:0115:16
6Christine HowittWO.W1:10:27+27:1616:00
7Ian JenningsWO.W1:12:04+28:5316:22
8Jacob EvesBO.W1:12:55+29:4416:34
9Michael CookBO.W1:14:32+31:2116:56
10Jack DowlingBO.W1:15:21+32:1017:07 Download route in GPX format
11Brian AustinWO.W1:16:59+33:4817:29
12Kiersten GreggLOST1:26:13+43:0219:35
13Clare Bullock 1:45:19+1:02:0823:56
14John HarrisWO.W2:31:27+1:48:1634:25
15Hubert DayLOST2:46:27+2:03:1637:49
Lyn StoltzeLOSTmispunched
Gary AitkenLOSTmispunched
Ken PostWO.Wmispunched

H4

3 500 m, 24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Michael DuftyBO.W47:1313:29 Download route in GPX format
2Jennifer BinnsLOST52:58+5:4515:08
3Enda McCauleyWO.W59:40+12:2717:02
4Rosemary KullmannLOST1:07:27+20:1419:16
5Gina WadeWO.W1:14:46+27:3321:21
6Geoff SmithKO.W1:14:49+27:3621:22
7Jan SmithKO.W1:20:44+33:3123:04
8Jacqueline.Georg McManusKO.W1:27:03+39:5024:52
9Nathan Gleed 1:28:53+41:4025:23
10Isaac WardWO.W1:29:19+42:0625:31
11Jenny KomyshanWO.W1:30:41+43:2825:54
12Sue DowlingBO.W1:42:50+55:3729:22
13Debra LethbridgeWO.W1:44:10+56:5729:45
14Julie HarrisWO.W1:48:42+1:01:2931:03
15Glenda HuskWO.W1:48:45+1:01:3231:04
16Emma YatesWO.W3:01:07+2:13:5451:44
Melinda RichardsWO.Wmispunched
John MajorKO.Wmispunched
Jan PassKO.Wmispunched
Moreen CoxLOSTmispunched
Janet FletcherLOSTmispunched
David PassKO.Wmispunched
Wendy HobleyLOSTmispunched
Daisy McCauleyWO.Wmispunched

M

3 600 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jo Anna MaynardBO.W40:1911:11
2Daniel EvesBO.W41:33+1:1411:32
3Jennifer MajorKO.W45:32+5:1312:38
4Sarah RichardsWO.W50:47+10:2814:06
5Edward FinnieWO.W50:50+10:3114:07
6Chloe Roth 51:24+11:0514:16
7Shaun RichardsWO.W53:11+12:5214:46
8Jye O'LearyBO.W53:41+13:2214:54
9Mason EvesBO.W55:09+14:5015:19
10Jordan NeillSW.W55:15+14:5615:20
11Javier FinlayKO.W56:00+15:4115:33
12Skye McMullenBO.W57:57+17:3816:05
13Elena Landrigan 58:41+18:2216:18
14Hannah Schnell 59:04+18:4516:24
15Elena WilliamsLOST59:07+18:4816:25
16Lily McFarlaneBO.W1:02:40+22:2117:24
17Tristan Coleman 1:02:55+22:3617:28
18Andrea EvesBO.W1:11:09+30:5019:45
19Michaela MaynardBO.W1:17:34+37:1521:32
20Anne AustinWO.W1:28:55+48:3624:41
Kynen NeillSW.Wmispunched
Cherri BrownlieBO.Wmispunched
Christine Khor mispunched

E

2 200 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kane MoreBO.W17:598:10
2Paul Taman 31:09+13:1014:09
3Sasha EvesBO.W42:29+24:3019:18
4Cameron Shnell 42:53+24:5419:29
5Riley McFarlaneBO.W42:54+24:5519:30
6Mal NeillSW.W46:49+28:5021:16
7Darren Bean-Hannigan 52:57+34:5824:04

VE

2 000 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Liam DuftyBO.W21:0010:30
2Holly Dunne 22:58+1:5811:29
3Kayla Evans 33:03+12:0316:31
4Lois WestBO.W38:09+17:0919:04

Please report errors in the result list to the organiser.