Orienteering Australia

Official results for Kholo MTBO

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Kholo MTBO
Organiser: Multi Terrain Bike Orienteers
Date: Sunday 11 July 2021

Classes: Show all | W14 | W16 | W20 | W21 | W40 | W50 | W60 | W70 | M14 | M16 | M20 | M21 | M40 | M50 | M60 | M70 | WOL | Short | Medium | Long | Score | E-bike

W21

17 200 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Clare LeungNo club membership1:38:20
2Courtney GoodacreSunshine Orienteers Club1:52:54
3Jenny HillSunshine Orienteers Club1:54:10
4Kate RiseleyMulti Terrain Bike Orienteers1:58:52

W40

15 000 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Yoko OkudaNo club membership1:30:11
2Jenny McConachySunshine Orienteers Club1:47:54
3Jane ZimmermanEnoggeroos1:57:07

W50

10 500 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ulla HeikkilaSunshine Orienteers Club1:12:43

W60

6 300 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Norah SkiltonMulti Terrain Bike Orienteers47:24
2Andrea HarrisParadise Lost Orienteers54:35

M21

23 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Joel YoungMulti Terrain Bike Orienteers1:35:35
David HillSunshine Orienteers Clubmispunched

M40

17 200 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Stuart GordonSunshine Orienteers Club1:30:37
2Peter JorgensenSunshine Orienteers Club1:35:41
3Craig JeffsMulti Terrain Bike Orienteers1:40:46

M50

15 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Cameron WilliamsRange Runners Orienteering Club1:28:39
Adrian CurryMulti Terrain Bike Orienteersmispunched

M60

10 500 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1John SkiltonMulti Terrain Bike Orienteers54:49
2David FirmanEnoggeroos55:52
3Gordon BossleyOrienteering Queensland58:13
4Brodie BassingthwaighteRange Runners Orienteering Club1:21:19
5Stephen HibbertMulti Terrain Bike Orienteers1:34:10
6Iain DuncanSunshine Orienteers Club2:01:45

M70

6 300 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Reid MoranToohey Forest Orienteers47:47
2Bernie NicholsSunshine Orienteers Club1:12:28
3James MitchellOrienteering Queensland1:17:08

Medium 17km

15 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Gavin BlissnerCAS Q1:26:07
Susie Williams BlissnerMulti Terrain Bike Orienteersdid not finish

Long 26km

23 000 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Richard CrossleyEnoggeroos2:52:52

Score 90min

15 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Penny SpiersNo club membership142001:22:39
2Ian JessupGaringal Orienteers128001:27:52
3Heine McLoughlinUgly Gully Orienteers120001:22:01
4Peter YoungMulti Terrain Bike Orienteers117001:23:33
5Claire PeglerSunshine Orienteers Club116001:19:56
6Liz YoungMulti Terrain Bike Orienteers1090301:30:20
7Walter KelemenSunshine Orienteers Club104001:22:49
8Thomas HallUgly Gully Orienteers81001:15:22
9Sue ClarkeSunshine Orienteers Club77001:18:03
10Isaac AdamsNo club membership73001:28:51
11John AdamsNo club membership73001:28:55
12Fiona CrossleyEnoggeroos65001:28:24
13Julie FisherEnoggeroos3001501:34:16
14Alison RutsteinUgly Gully Orienteers22001:22:15
15Robert MilneMulti Terrain Bike Orienteers2:11:02
Toby HallUgly Gully Orienteersdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.