Official results for FootO - Yetar Spring

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: FootO - Yetar Spring
Organiser: Wullundigong Orienteers of the West
Date: Sunday 27 July 2014

H2

7 360 m, 18 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Aislinn Prendergast Eureka Orienteers 1:04:11 8:43
2 Cameron Duncan KO.W 1:05:12 +1:01 8:51
3 Kjell Winther LOST 1:05:41 +1:30 8:55
4 Andrew Martin WO.W 1:11:24 +7:13 9:42
5 Wayne Eliot WO.W 1:12:20 +8:09 9:49
6 Oliver Martin WO.W 1:15:17 +11:06 10:13
7 Tony Whittaker LOST 1:16:34 +12:23 10:24 Download route in GPX format
8 Graeme Harris WO.W 1:20:21 +16:10 10:55
9 David McCauley WO.W 1:20:59 +16:48 11:00
10 Glyn Morrey WO.W 1:25:16 +21:05 11:35
11 Phil Dufty BO.W 1:35:57 +31:46 13:02
12 Lee Holliday BO.W 2:03:36 +59:25 16:47
13 Ron Marcus WO.W 2:10:31 +1:06:20 17:43
14 Polly Weston LOST 2:53:00 +1:48:49 23:30
15 Adam Nolan WO.W 3:03:07 +1:58:56 24:52
John Cummins BO.W mispunched
Peter Mattner KO.W mispunched
Andre Morkel LOST mispunched

H4

3 210 m, 33 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Rachel West BO.W 27:10 8:27
2 Michael Dufty BO.W 32:25 +5:15 10:05 Download route in GPX format
3 Ken Dalton WO.W 36:02 +8:52 11:13
4 Janet Fletcher LOST 43:08 +15:58 13:26
5 Brian Austin WO.W 43:14 +16:04 13:28
6 Ken Brownlie WO.W 44:20 +17:10 13:48 Download route in GPX format
7 Rosemary Kullmann LOST 48:34 +21:24 15:07
8 David Pass KO.W 50:15 +23:05 15:39
9 Enda McCauley WO.W 52:35 +25:25 16:22
10 Jennifer Major KO.W 53:32 +26:22 16:40
11 Debra Lethbridge WO.W 53:48 +26:38 16:45
12 Michelle Martin WO.W 54:59 +27:49 17:07
13 Gary Aitken LOST 55:32 +28:22 17:18
14 Lois West BO.W 57:49 +30:39 18:00
15 Peter Gillon LOST 59:36 +32:26 18:34
16 Helen Post WO.W 59:58 +32:48 18:40
17 Ian Spencer BO.W 1:00:25 +33:15 18:49
18 Jenny Komyshan WO.W 1:04:13 +37:03 20:00
19 Jan Pass No club membership 1:10:33 +43:23 21:58
20 Don Young BO.W 1:14:29 +47:19 23:12
21 Jennifer Binns LOST 1:16:26 +49:16 23:48
22 Isaac Ward WO.W 1:16:48 +49:38 23:55
23 Sue Dowling BO.W 1:19:34 +52:24 24:47
24 Jacqueline McManus KO.W 1:26:37 +59:27 26:59
25 Wendy Hobley LOST 1:37:58 +1:10:48 30:31
26 Melinda Richards WO.W 1:38:49 +1:11:39 30:47
27 Lyn Stoltze LOST 1:40:04 +1:12:54 31:10
28 Julie Harris WO.W 1:52:46 +1:25:36 35:07
Nathan Gleed No club membership mispunched
Moreen Cox LOST mispunched
Bryan Hardy WO.W mispunched
Erica Smale KO.W mispunched
Tony Simpkins LOST mispunched

M

3 720 m, 15 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Edward Finnie WO.W 47:25 12:44
2 Jye O'Leary BO.W 56:05 +8:40 15:04
3 Rachelle Irwin No club membership 1:03:17 +15:52 17:00
4 Janine Moroney No club membership 1:13:25 +26:00 19:44
5 Shaun Richards WO.W 1:13:45 +26:20 19:49
6 Sarah Richards WO.W 1:15:55 +28:30 20:24
7 Hannah Schnell BO.W 1:20:00 +32:35 21:30
8 Nick Lethbridge WO.W 1:28:37 +41:12 23:49
9 Lily May Hernandez No club membership 1:30:10 +42:45 24:14
10 Euan Pretl No club membership 1:32:23 +44:58 24:50
11 Luis Cabral No club membership 1:45:30 +58:05 28:21
12 Alwyn Woo No club membership 1:45:31 +58:06 28:21
13 Anne Austin WO.W 1:45:46 +58:21 28:25
14 Jane Punyanitya No club membership 2:14:51 +1:27:26 36:15
Seth Cox WO.W mispunched

E

2 710 m, 13 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Patrick Dufty BO.W 23:29 8:39 Download route in GPX format
2 Liam Dufty BO.W 31:42 +8:13 11:41
3 Chloe Roth BO.W 32:32 +9:03 12:00
4 Isobel Finnie WO.W 35:44 +12:15 13:11
5 Nicole Sibbald BO.W 43:49 +20:20 16:10
6 Anna Chinney WO.W 46:23 +22:54 17:06
7 Kayla Evans No club membership 47:49 +24:20 17:38
8 Jane Hardy WO.W 47:50 +24:21 17:39
9 Cherri Brownlie WO.W 50:29 +27:00 18:37
10 Kristal Grace No club membership 51:29 +28:00 18:59
11 Michael Lovegrove No club membership 58:31 +35:02 21:35
Puhi Fenner-Hayhaw No club membership mispunched
Amy Dufty BO.W mispunched

H3

5 150 m, 26 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Craig Dufty BO.W 33:27 6:29
2 Murray Cox WO.W 52:30 +19:03 10:11
3 Cassie Wade WO.W 56:03 +22:36 10:53
4 Dan Greig WO.W 1:00:49 +27:22 11:48 Download route in GPX format
5 Russell Wade WO.W 1:01:42 +28:15 11:58 Download route in GPX format
6 Rob West BO.W 1:03:00 +29:33 12:13
7 Peter Komyshan WO.W 1:03:03 +29:36 12:14
8 Jason Simpson KO.W 1:05:02 +31:35 12:37
9 Robert Graieg LOST 1:06:21 +32:54 12:53
10 Mike Sibbald BO.W 1:12:25 +38:58 14:03
11 Chris Swain KO.W 1:16:32 +43:05 14:51
12 Rosalie McCauley WO.W 1:19:39 +46:12 15:27
13 Michael Cook BO.W 1:20:52 +47:25 15:42
14 Paul Smale KO.W 1:21:53 +48:26 15:53
15 Christine Howitt WO.W 1:24:28 +51:01 16:24
16 Penny Dufty BO.W 1:29:19 +55:52 17:20
17 Jack Dowling BO.W 1:32:30 +59:03 17:57
18 John Harris WO.W 1:59:48 +1:26:21 23:15
18 Nick Flux WO.W 1:59:48 +1:26:21 23:15
20 John Major KO.W 2:19:33 +1:46:06 27:05
21 Laura Adair No club membership 2:29:13 +1:55:46 28:58
Hubert Day LOST mispunched
Garth O'Leary BO.W mispunched
Alec Duncan KO.W mispunched
Mike Howe LOST mispunched
Mark Newhouse LOST mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.