Official results for FootO - Frazzle Rock

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: FootO - Frazzle Rock
Organiser: Bibbulmun Orienteers
Date: Sunday 24 August 2014

Hard 1

9 500 m, 10 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Craig Dufty BO.W 1:08:33 7:12
2 Wayne Eliot WO.W 1:23:13 +14:40 8:45
3 Cameron Duncan KO.W 1:27:11 +18:38 9:10 Download route in GPX format
4 Ricky Thackray BO.W 1:34:12 +25:39 9:54
5 Simon Windsor BO.W 1:34:49 +26:16 9:58
6 Sten Claessens KO.W 1:36:16 +27:43 10:08 Download route in GPX format
7 Harry Nicholson LOST 1:39:00 +30:27 10:25
8 Graham Braid KO.W 1:39:36 +31:03 10:29 Download route in GPX format
9 Andrew Martin WO.W 1:47:26 +38:53 11:18
10 Phil Dufty BO.W 2:02:07 +53:34 12:51

Hard 2

7 100 m, 12 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Kellie Whitfield SW.W 1:19:03 11:08
2 Rachel West BO.W 1:20:36 +1:33 11:21
3 Tony Whittaker LOST 1:26:47 +7:44 12:13
4 Ceri Pass KO.W 1:42:23 +23:20 14:25
5 David McCauley WO.W 1:43:29 +24:26 14:34
6 Virpi Komulainen LOST 1:45:00 +25:57 14:47
7 Phil Taylor LOST 1:45:06 +26:03 14:48
8 Peter Mattner KO.W 1:50:43 +31:40 15:35
9 Simon Thomas Bayside Kangaroos Orienteers 2:16:34 +57:31 19:14
10 Natasha Sparg BO.W 2:36:14 +1:17:11 22:00
11 Ron Marcus WO.W 2:47:04 +1:28:01 23:31
Oliver Martin WO.W did not finish

Hard 3

5 300 m, 25 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Noel Schoknecht LOST 59:25 11:12 Download route in GPX format
2 Anthea Feaver LOST 1:04:12 +4:47 12:06
3 Robert Greieg LOST 1:09:13 +9:48 13:03
4 Dan Greig WO.W 1:10:34 +11:09 13:18 Download route in GPX format
5 Ken Brownlie WO.W 1:13:00 +13:35 13:46 Download route in GPX format
6 Rob West BO.W 1:14:18 +14:53 14:01
7 Peter Komyshan WO.W 1:15:06 +15:41 14:10
8 Tony Simpkins LOST 1:15:09 +15:44 14:10
9 Digby Mercer WO.W 1:18:21 +18:56 14:46 Download route in GPX format
10 Carol Brownlie WO.W 1:20:30 +21:05 15:11 Download route in GPX format
11 Ken Post WO.W 1:20:35 +21:10 15:12
12 Michael Dufty BO.W 1:22:03 +22:38 15:28 Download route in GPX format
13 Mike Howe LOST 1:25:07 +25:42 16:03
14 Penny Dufty BO.W 1:28:10 +28:45 16:38
15 Jennifer Binns LOST 1:32:34 +33:09 17:27
16 Chris Swain KO.W 1:33:45 +34:20 17:41
17 Jacob Eves BO.W 1:39:06 +39:41 18:41
18 Rosalie McCauley WO.W 1:43:14 +43:49 19:28
19 Paul Smale KO.W 1:56:24 +56:59 21:57
20 Lyn Mercer WO.W 2:04:14 +1:04:49 23:26
21 John Cummins BO.W 2:13:50 +1:14:25 25:15
22 Alec Duncan KO.W 2:16:40 +1:17:15 25:47
23 Lyn Stoltze LOST 2:25:36 +1:26:11 27:28
24 Nathan Laura No club membership 3:13:56 +2:14:31 36:35
Nick Lethbridge WO.W did not finish

Hard 4

4 600 m, 19 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Theresa Howe LOST 1:18:43 17:06
2 Janet Fletcher LOST 1:19:44 +1:01 17:20
3 Rosemary Kullman LOST 1:21:56 +3:13 17:48
4 Lois West BO.W 1:28:18 +9:35 19:11
5 Ian Jennings WO.W 1:30:07 +11:24 19:35
6 Helen Post WO.W 1:32:35 +13:52 20:07
7 Jenny Komyshan WO.W 1:33:32 +14:49 20:20
8 John Major KO.W 1:35:37 +16:54 20:47
9 Daniel Eves BO.W 1:42:56 +24:13 22:22
10 Debra Lethbridge WO.W 2:00:27 +41:44 26:11
11 Gary Aitken LOST 2:00:46 +42:03 26:15
12 Jennifer Major KO.W 2:06:57 +48:14 27:35
13 Leeanne Nathan No club membership 2:15:30 +56:47 29:27
14 Moreen Cox LOST 2:20:18 +1:01:35 30:30
15 Wendy Hobley LOST 2:20:51 +1:02:08 30:37
16 Jacqueline.Georg McManus KO.W 2:24:54 +1:06:11 31:30
17 Jan Pass KO.W 2:39:20 +1:20:37 34:38
Don Young BO.W mispunched
Michelle Martin WO.W did not finish

Moderate

3 000 m, 11 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Ricky Thackray BO.W 23:59 7:59
2 Mason Eves BO.W 51:48 +27:49 17:16
3 Daisy McCauley WO.W 55:31 +31:32 18:30
4 Jane Punyanitya No club membership 1:12:16 +48:17 24:05
5 Shaun Richards WO.W 1:13:49 +49:50 24:36
6 Sarah Richards WO.W 1:15:38 +51:39 25:12
7 Dianne Kaysey No club membership 1:18:40 +54:41 26:13
Isaac Ward WO.W mispunched
Lily McFarlane BO.W mispunched
Valerie Jennings WO.W did not finish
Toby Matt, unofficial No club membership did not finish

Easy

2 500 m, 6 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Sam Windsor BO.W 25:32 10:12
2 Patrick Dufty BO.W 26:34 +1:02 10:37
3 Riley McFarlane BO.W 33:59 +8:27 13:35
4 Erika Jesse No club membership 44:37 +19:05 17:50
5 Toby Matt, Thomas No club membership 51:08 +25:36 20:27
6 Andrew Jessica, Paul No club membership 53:34 +28:02 21:25

Very Easy

2 200 m, 3 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Liam Dufty WO.W 19:31 8:52
2 Kate Braid KO.W 33:38 +14:07 15:17
3 Lachlan Braid KO.W 38:48 +19:17 17:38

Please report errors in the result list to the organiser.