Orienteering Australia

Official results for Bush 4,5 Kenine Hill (WA Classic), race 1

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bush 4,5 Kenine Hill (WA Classic)
Organisers: Albany & Denmark Hinterland Orienteering Club / Orienteering WA / South-West Orienteering Trekkers
Date: Sunday 6 June 2021 - Monday 7 June 2021

Race 1Race 2Race 2 (overall)

Classes: Show all | H1-M | H2 -M | H3-M | H4-M | H5-M | M-M | E-M | VE-M | H1-W | H2-W | H3-W | H4-W | H5-W | M-W | E-W | VE-W

H1 Mens

5 700 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Craig DuftyBibbulmun Orienteers31:445:34
2Hadrien DevillepoixBibbulmun Orienteers35:53+4:096:17 Download route in GPX format
3Graham BraidKulgun 225 Orienteers37:34+5:506:35
4Tim SharpKulgun 225 Orienteers44:51+13:077:52
5Tom BrownlieWullundigong Orienteers of the West45:28+13:447:58 Download route in GPX format
Sten ClaessensKulgun 225 Orienteersdid not start

H2 Mens

4 600 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Aldo BosmanSouth-West Orienteering Trekkers29:206:22
2Liam DuftyBibbulmun Orienteers30:11+0:516:33
3Matt SewardBibbulmun Orienteers32:51+3:317:08
4Nick DaleLOST34:57+5:377:35
5Simon WindsorBibbulmun Orienteers35:04+5:447:37
6Patrick DuftyBibbulmun Orienteers38:37+9:178:23 Download route in GPX format
7Michael DuftyBibbulmun Orienteers42:34+13:149:15 Download route in GPX format
8Maurice PattenRed Roos50:37+21:1711:00
Rob BeattieBibbulmun Orienteersdid not start
Tony WhittakerAlbany & Denmark Hinterland Orienteering Clubdid not start

H3 Mens

3 800 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Alex TarrYarra Valley Orienteering Club33:208:46
2Vanessa SmithKulgun 225 Orienteers33:27+0:078:48
3Isaac MaddenLOST33:42+0:228:52
4Noel SchoknechtLOST35:08+1:489:14
5Robert GraiegLOST35:12+1:529:15
6Cliff PhillipsSouth-West Orienteering Trekkers36:32+3:129:36
7David McCauleyWullundigong Orienteers of the West37:20+4:009:49
8Jaco BosmanSouth-West Orienteering Trekkers37:43+4:239:55
9Alastair PhillipsBibbulmun Orienteers38:03+4:4310:00
10Joseph ColemanKulgun 225 Orienteers39:19+5:5910:20
11Russell CandyOrienteering WA40:04+6:4410:32
12Rob WestBibbulmun Orienteers41:09+7:4910:49
13Digby MercerWullundigong Orienteers of the West47:01+13:4112:22
14John CumminsBibbulmun Orienteers51:50+18:3013:38
Eckart BosmanSouth-West Orienteering Trekkersdid not start
Paul JarrettKulgun 225 Orienteersdid not start
Tony SimpkinsLOSTdid not start

H4 Mens

3 300 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ian FletcherLOST32:479:56
2Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the West37:35+4:4811:23 Download route in GPX format
3Phil DuftyBibbulmun Orienteers40:09+7:2212:10
4Robert BoekelaarWullundigong Orienteers of the West40:15+7:2812:11
5Peter KomyshanWullundigong Orienteers of the West41:30+8:4312:34
6Ken PostWullundigong Orienteers of the West42:18+9:3112:49
7John MajorKulgun 225 Orienteers49:10+16:2314:53
8Jack DowlingBibbulmun Orienteers52:26+19:3915:53
Digby Mercer 2Wullundigong Orienteers of the Westmispunched
Peter GillonLOSTmispunched

M Mens

3 200 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lachlan BraidKulgun 225 Orienteers23:327:21
2Edmund ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Orienteering Club29:43+6:119:17
3Nic PhillipsSouth-West Orienteering Trekkers32:01+8:2910:00
4Peter StandenLOST36:44+13:1211:28
5Rod RussellKulgun 225 Orienteers43:56+20:2413:43
6Matthew ColemanKulgun 225 Orienteers52:24+28:5216:22
Rohan 2 BraidKulgun 225 Orienteersmispunched
Archie 2 BrownlieWullundigong Orienteers of the Westmispunched

E Mens

1 900 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rohan BraidKulgun 225 Orienteers11:586:17
2Archie BrownlieWullundigong Orienteers of the West14:47+2:497:46
3Reece LoboKulgun 225 Orienteers35:36+23:3818:44

VE Mens

1 600 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Fraser BrownlieWullundigong Orienteers of the West28:3817:53
Ruben ClaessensKulgun 225 Orienteersdid not start

H2 Womens

4 600 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ceri PassKulgun 225 Orienteers33:337:17
2Rachel WestBibbulmun Orienteers35:10+1:377:38
3Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the West1:02:22+28:4913:33

H3 Womens

3 800 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Caitlin MaddenLOST26:577:05
2Kate BraidKulgun 225 Orienteers36:08+9:119:30
3Daisy McCauleyWullundigong Orienteers of the West39:18+12:2110:20
4Eleanor SansomBibbulmun Orienteers45:29+18:3211:58
Jennifer PorterLOSTdid not start

H4 Womens

3 300 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anthea FeaverLOST28:418:41
2Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the West34:30+5:4910:27 Download route in GPX format
3Marlize BosmanSouth-West Orienteering Trekkers34:31+5:5010:27
4Amy DuftyBibbulmun Orienteers35:27+6:4610:44
5Sandra TarrLOST36:41+8:0011:06
6Anna NapierLOST41:37+12:5612:36
7Lois WestBibbulmun Orienteers42:38+13:5712:55
8Helen BaileyLOST43:33+14:5213:11
9Helen PostWullundigong Orienteers of the West43:38+14:5713:13
10Jan CandyOrienteering WA49:12+20:3114:54
11Zali DaleLOST51:21+22:4015:33
12Penny DuftyBibbulmun Orienteers53:21+24:4016:10
13Karin AlamaaOK Orvand58:55+30:1417:51
14Lyn StoltzeAlbany & Denmark Hinterland Orienteering Club1:20:15+51:3424:19

H5 Womens

2 400 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Liisa HirvonenLOST28:2311:49
2Jennifer MajorKulgun 225 Orienteers34:35+6:1214:24
3Jenny KomyshanWullundigong Orienteers of the West35:37+7:1414:50
4Janet TarrYarra Valley Orienteering Club40:41+12:1816:57
5Vicky BrownlieWullundigong Orienteers of the West49:01+20:3820:25
6Sue DowlingBibbulmun Orienteers52:06+23:4321:42
7Janet FletcherLOST1:00:19+31:5625:07
8Moreen CoxLOST1:03:44+35:2126:33
Melinda RichardsWullundigong Orienteers of the Westmispunched
Georgie Russell 2Kulgun 225 Orienteersmispunched

M Womens

3 200 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Liisa HirvonenLOST32:4210:13
2Tracey FosterWullundigong Orienteers of the West49:59+17:1715:37
3Georgie RussellKulgun 225 Orienteers51:33+18:5116:06
4Rosalie McCauleyWullundigong Orienteers of the West51:37+18:5516:07
5Madeleine FletcherKulgun 225 Orienteers1:54:59+1:22:1735:55
Juliette JarrettKulgun 225 Orienteersdid not start
Veronica JarrettKulgun 225 Orienteersdid not start
Michelle MartinWullundigong Orienteers of the Westdid not start

VE Womens

1 600 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ruth ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Orienteering Club15:599:59

Please report errors in the result list to the organiser.