*** Instance-specific ***

Official results for Bendigo Bush - Mt Kooyoora

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Bush - Mt Kooyoora
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 27 March 2021

Classes: Show all | 1 | 2 | 3 | 4 | 5

1

6 475 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Patrick JaffeMF V Melbourne Forest Racers41:176:22
2Aston KeyMF V Melbourne Forest Racers43:06+1:496:39
3Bruce ArthurMF V Melbourne Forest Racers52:24+11:078:05
4David BrownridgeBG V Bendigo Orienteers58:50+17:339:05
5Warren KeyMF V Melbourne Forest Racers1:02:04+20:479:35
6Jensen KeyMF V Melbourne Forest Racers1:03:13+21:569:45
7Craig FeuerherdtBG V Bendigo Orienteers1:03:15+21:589:46
8Geoff LawfordEU V Eureka Orienteers1:06:09+24:5210:12
9Simon RouseDR V Dandenong Ranges Orienteering1:11:17+30:0011:00
10Jim RussellBG V Bendigo Orienteers1:11:57+30:4011:06
11Christopher NauntonBG V Bendigo Orienteers1:13:39+32:2211:22
12Blair TrewinYV V Yarra Valley Orienteering Club1:15:49+34:3211:42
13Mason ArthurMF V Melbourne Forest Racers1:20:08+38:5112:22
14Warwick WilliamsEU V Eureka Orienteers1:24:53+43:3613:06
15Clare BrownridgeBG V Bendigo Orienteers1:25:28+44:1113:11
16Ted van GeldermalsenYV V Yarra Valley Orienteering Club1:28:55+47:3813:43
17Callum WhiteYV V Yarra Valley Orienteering Club1:35:36+54:1914:45
18Gary BuchanEU V Eureka Orienteers1:43:44+1:02:2716:01
19Ian DaviesDR V Dandenong Ranges Orienteering1:53:15+1:11:5817:29
Warwick DavisTK V Tuckonie Orienteering Clubmispunched
Asha SteerDR V Dandenong Ranges Orienteeringmispunched
Toby CooperBK V Bayside Kangaroos Orienteersmispunched
Evan BarrBG V Bendigo Orienteersdid not finish

2

4 775 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Neil BarrBG V Bendigo Orienteers1:07:1814:05
2Roch PrendergastEU V Eureka Orienteers1:14:41+7:2315:38
3Sophie TavernaCH V Central Highlands Orienteering1:15:22+8:0415:47
4Leigh PrivettAW V Albury-Wodonga Orienteering Cl1:23:40+16:2217:31
5Stuart McWilliamDR V Dandenong Ranges Orienteering1:24:42+17:2417:44
6Don CherryBG V Bendigo Orienteers1:28:13+20:5518:28
7David JaffeMF V Melbourne Forest Racers1:28:14+20:5618:28
8David KnightBK V Bayside Kangaroos Orienteers1:33:41+26:2319:37
9Julie FlynnBG V Bendigo Orienteers1:41:08+33:5021:10
10Tony RadfordBG V Bendigo Orienteers1:42:22+35:0421:26
11John CarberryNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl1:44:14+36:5621:49
12Heather JonesBG V Bendigo Orienteers1:46:14+38:5622:14
13David JonesBG V Bendigo Orienteers1:49:08+41:5022:51
14Peter SearleBG V Bendigo Orienteers2:22:39+1:15:2129:52
Paul ElamTK V Tuckonie Orienteering Clubmispunched

3

2 900 m, 25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Martin SteerDR V Dandenong Ranges Orienteering43:0714:52
2Alison RadfordBG V Bendigo Orienteers44:33+1:2615:21
3Charles BrownridgeBG V Bendigo Orienteers46:33+3:2616:03
4Peter ForbesBG V Bendigo Orienteers51:03+7:5617:36
5Gianpiero CossuBG V Bendigo Orienteers52:15+9:0818:01
6Peter PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club53:07+10:0018:18
7Wendy TavernaCH V Central Highlands Orienteering53:47+10:4018:32
8Dale TavernaCH V Central Highlands Orienteering58:55+15:4820:18
9Jenny BallBG V Bendigo Orienteers1:01:39+18:3221:15
10Heather LeslieBK V Bayside Kangaroos Orienteers1:04:27+21:2022:13
11Janine SteerDR V Dandenong Ranges Orienteering1:06:30+23:2322:55
12Lorraine LevershaBG V Bendigo Orienteers1:07:37+24:3023:18
13Nola JuniperBG V Bendigo Orienteers1:07:48+24:4123:22
14Anne GarveyTK V Tuckonie Orienteering Club1:15:43+32:3626:06
15Margi FreemantleYV V Yarra Valley Orienteering Club1:19:37+36:3027:27
16Dianne SearleBG V Bendigo Orienteers1:32:00+48:5331:43
17Margaret KerteszEU V Eureka Orienteers1:32:53+49:4632:01
18John ChellewBG V Bendigo Orienteers1:53:05+1:09:5838:59
19Judy PrendergastEU V Eureka Orienteers1:53:45+1:10:3839:13
20Peter GalvinBG V Bendigo Orienteers2:01:48+1:18:4142:00
John GavensBK V Bayside Kangaroos Orienteersmispunched
Leone CarberryNE V Nillumbik Emus Orienteering Clmispunched
Kathy LileyYV V Yarra Valley Orienteering Clubmispunched
Heather O'DonnellYV V Yarra Valley Orienteering Clubmispunched
Pam PrimeTK V Tuckonie Orienteering Clubdid not finish
Brad SaundersBK V Bayside Kangaroos Orienteersdid not start

4

3 100 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Melissa BivianoBK V Bayside Kangaroos Orienteers52:3916:59
2Gibbs AnnieAW V Albury-Wodonga Orienteering Cl1:09:46+17:0722:30
3Robert CaldwellAW V Albury-Wodonga Orienteering Cl1:09:49+17:1022:31
4Sam WebsterCAS V Casuals VIC1:15:59+23:2024:30
5Shelly StockdaleCAS V Casuals VIC1:16:02+23:2324:31

5

1 900 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1John WilkinsonBG V Bendigo Orienteers27:4414:35
2Shelly StockdaleCAS V Casuals VIC58:38+30:5430:51
3Sam WebsterCAS V Casuals VIC58:40+30:5630:52
4Merrin HurseBG V Bendigo Orienteers1:09:01+41:1736:19
5Ross SlaterBG V Bendigo Orienteers1:10:28+42:4437:05

Please report errors in the result list to the organiser.