*** Instance-specific ***

Official results for ACT Street Series: Watson

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Street Series: Watson
Organiser: Orienteering ACT
Date: Monday 12 April 2021

Classes: Show all | A: Men | A: Women | A: Teams | B: Men | B: Women | B: Teams | C: Men | C: Women | C: Teams | D: Men | D: Women | D: Teams | PowerWalk: Men | PowerWalk: Women | PowerWalk: Teams

A: Men

11 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Andrew SlatteryRR-A34:14
2Graham FifieldNo club membership34:31
3Tim CochranePO-A40:26
4Zac ZahariasNo club membership42:34
5Brendan WilsonBS-A42:59
6Chris AndersenNo club membership45:01
7Joseph WilsonBS-A45:51
8Giles LambNo club membership47:48
9Jonathan MillerNo club membership49:50
10Anthony SlatyerPO-A50:25
11Peter AntcliffNo club membership54:44

A: Women

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Shannon JonesAO-A35:49
2Judith ColmanNo club membership43:40
3Amelia WaltonNo club membership50:36
4Amelia CookNo club membership57:20

B: Men

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1James HeyesNo club membership30:20
2Greg LaneNo club membership32:09
3Leroy DickieNo club membership33:26
4Greg WilsonBS-A42:56

B: Women

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Melissa ClarkeNo club membership29:51
2Carol HardingBS-A37:49
3Elizabeth HumphriesNo club membership45:46
4Mary SietsmaNo club membership57:08

B: Teams

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Brigitta HembrowNo club membership49:35
1Robert HembrowNo club membership49:35
2Kez DickieNo club membership53:03
2Sam SiddinsNo club membership53:03

C: Men

6 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Ewen ThompsonNo club membership31:05
2Jim WhiteNo club membership34:36
3Michael MitchellNo club membership37:50
4John SuominenWE-A50:36
5Garry FryNo club membership50:50
6Nikolaus ElzPO-A53:20

C: Women

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Carol MastersNo club membership38:00
2Lynwen ConnickBS-A41:25
3Elizabeth DunbarPO-A46:00
4Louise RoseNo club membership55:00

C: Teams

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Carla Allmich-CairaNo club membership38:31
1Gary CairaNo club membership38:31
2Patrick BethuneNo club membership44:00
2Samuel BethuneNo club membership44:00
2Hamish BonehamNo club membership44:00
3Dan HoyNo club membership54:43
3Sara RocoleyNo club membership54:43

D: Men

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Peter PalmerNo club membership31:00
2John SpoonerNo club membership35:52
3A JeffreyNo club membership37:00
4Narasimha Rao BandiPO-A54:00

D: Women

2 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Jennifer WebbNo club membership26:24
2Parissa PoulisNo club membership45:00

D: Teams

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Alysha McNeeNo club membership29:18
1Raynie McNeeNo club membership29:18
2Julia RaineNo club membership33:00
2Rosie Waddell-WoodNo club membership33:00

PowerWalk: Men

7 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Bruce BarnettBS-A1857:55
2Jon GlanthNo club membership1759:00
3Michael BurtNo club membership1655:55
4Keith FifieldNo club membership1659:48
5Lawrie BrownPO-A1459:14
6Daniel GreenNo club membership1459:31
7John HardingPO-A1157:13

PowerWalk: Women

4 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Michelle CochranePO-A1755:49
2Pat MiethkePO-A1457:26
3Sara CheneryNo club membership1050:00
4Susan FordNo club membership637:00

PowerWalk: Teams

8 starting competitors
PlacNameOrganisationScorePenaltyTime
1Samara CarrollNo club membership1257:29
1Millie RomeiNo club membership1257:29
2Alexandra McAndrewNo club membership1158:30
2Lorraine TomlinsNo club membership1158:30
3Kathleen BarrettNo club membership1159:00
3Edith GrayNo club membership1159:00
4Jeff PoppleNo club membership101:00:00
4Michael PoppleNo club membership101:00:00

Please report errors in the result list to the organiser.