Orienteering Australia

Official results for gurra yarda

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: gurra yarda
Organiser: Lincoln Orienteers
Date: Sunday 2 May 2021

Help us making our events better by filling out the participant questionnaire in 4 days at latest! (be the first to respond)

Classes: Show all | 1 | 1G | 2 | 2G | 3 | 3G | 4 | 4G | 5 | 5G | 6 | 6G

Course 1 Individual

5 220 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tim AshmanLI S51:169:49
2Alison HoopmannLI S55:54+4:3810:42
3Phil ClemLI S59:12+7:5611:20
4Elise ClemLI S1:05:57+14:4112:38

Course 1 Groups

5 220 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jo Dorward, Steve SharmanLI S1:51:4221:23
2Sam Howell, Shane SharmanLI S1:58:45+7:0322:44
3Tanya Howell + GroupLI S2:36:04+44:2229:53

Course 2 Individual

4 060 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Kevin VigarLI S1:51:3527:29

Course 3 Individual

3 060 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ben WhiteLI S51:4316:54
2Barry HetheringtonLI S1:04:14+12:3120:59
3Gary EttridgeLI S1:22:05+30:2226:49
4Gordon PopeLI S1:24:47+33:0427:42
5Cath DickieLI S1:28:04+36:2128:46
6Lee RussellLI S1:28:24+36:4128:53
Warren DickieLI Sdid not finish

Course 4 Individual

3 830 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sienna WhiteLI S43:4611:25
2Paquita WhiteLI S1:08:44+24:5817:56
3Kellie ReichsteinLI S1:14:56+31:1019:33
4Patrice GlassLI S1:17:23+33:3720:12
5Bron SaintLI S1:35:03+51:1724:49
6Sharron NoskeLI S1:37:05+53:1925:20

Course 4 Groups

3 830 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sonya,Matt,Jesse YoungLI S55:4214:32
2Sally Lessue, Melinda WellsLI S1:08:24+12:4217:51
3Hannah Stavrou, MonicaLI S1:23:41+27:5921:50
4Loretta Kraft, Amber BryantLI S1:30:53+35:1123:43
Linda Bick + GroupLI Smispunched

Course 5 Individual

2 510 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Clint AirdLI S41:3616:34
2Bella WhiteLI S53:40+12:0421:22
3Darren GoodwinLI S1:05:57+24:2126:16
4Jan HetheringtonLI S1:08:06+26:3027:07
5Neil RussellLI S1:10:15+28:3927:59

Course 5 Groups

2 510 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Finn,Jade CrawfordLI S36:2014:28
2JamieBec,Matilda CrawfordLI S45:35+9:1518:09
3Kirsty,Simon,Jai Rough-BeyLI S45:51+9:3118:16
4Hugh,Ted,Seb Reichstein,ClemLI S51:47+15:2720:37
5Sue Ashman, JessicaLI S1:07:16+30:5626:47
6Annie Forrest, Sue BishopLI S1:37:23+1:01:0338:47

Course 6 Individual

1 860 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jack HockingLI S44:5024:06

Course 6 Groups

1 860 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tyler Crawford, Jai Rough-BeyLI S17:269:22
2Maxine Barker + GroupLI S1:00:38+43:1232:35
3Wendy Ettridge + GroupLI S1:01:27+44:0133:02
Sue Monfries, Toni LeBrunLI Sdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.