Orienteering Australia

Official results for Coffin Bay - EP Relays

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Coffin Bay - EP Relays
Organiser: Lincoln Orienteers
Date: Sunday 6 June 2021

Classes: Show all | A1 | A2 | A3 | B2 | B2 | B3 | C1 | C2 | C3 | Rec

Course A1

3 930 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ray FriedrichSB S31:137:56
2Evalin BrautigamSW S31:56+0:438:07
3Alison HoopmannLI S37:43+6:309:35
4Andrew DickieLI S47:52+16:3912:10
Sienna WhiteLI Sdid not finish

Course A2

4 050 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1David WintersLI S33:358:17
2Phil ClemLI S34:09+0:348:25
3Jason MundaySB S35:04+1:298:39
4Marc DickieLI S38:10+4:359:25
5Elise ClemLI S40:25+6:509:58

Course A3

4 020 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Haines AngusSW S22:065:29
2Tim AshmanLI S28:39+6:337:07
3Austin ClemLI S38:05+15:599:28
4Peter SheridanLI S44:29+22:2311:03
5Darren BergmannSB S50:10+28:0412:28

Course B1

3 020 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alek SimsSB S23:497:53
2Ben WhiteLI S31:47+7:5810:31
3Greg HancockSB S39:16+15:2713:00
4Gary EttridgeLI S44:22+20:3314:41
5Melinda WellsLI S46:01+22:1215:14
6Bron SaintLI S47:10+23:2115:37

Course B2

2 960 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Paquita WhiteLI S31:1110:32
2James LaurieSB S32:11+1:0010:52
3Darren GoodwinLI S33:12+2:0111:12
4John BrockhurstSB S35:11+4:0011:53
5Lee RussellLI S43:58+12:4714:51
6Sylvia DansieLI S50:53+19:4217:11

Course B3

2 950 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Karen McConnellLI S31:4310:45
2Patrice GlassLI S33:32+1:4911:22
3Alan HollandSB S37:40+5:5712:46
4Kevin VigarLI S50:27+18:4417:06
5Clint AirdLI S50:53+19:1017:14
6John PatersonSB S53:12+21:2918:02

Course C1

1 900 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Bella WhiteLI S25:5113:36
2Gordon PopeLI S29:10+3:1915:21
3Lana SheridanLI S34:21+8:3018:04
4Ruth HancockSB S43:20+17:2922:48

Course C2

1 870 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Libby HoopmannLI S26:3514:12
2Megan AirdLI S27:56+1:2114:56
3Sharron NoskeLI S31:26+4:5116:48
4Bob KeilSB S1:16:54+50:1941:07

Course C3

1 970 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Elodie NohlmansLI S21:4911:04
2Graham McConnellLI S25:29+3:4012:56
3Lyn HoopmannLI S25:41+3:5213:02
4Sylvia FreidrichSB S31:22+9:3315:55

Recreational Course

3 440 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Brooke, Tallara SlaterSA S1:05:1618:58
2Jenny Purdie, Hugo and ArjSA S1:23:16+18:0024:12
3Darryl FrearsSA S1:43:31+38:1530:05
Scott Rolan, Neil RussellLI Sdid not finish
Wendy, Archie EttridgeSB Sdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.