Orienteering Australia

Official results for Leyburn State Forest

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Leyburn State Forest
Organiser: Range Runners Orienteering Club
Date: Sunday 20 June 2021

Classes: Show all | VE | Easy | Mod 2 | Mod 1 | Hard 3 | Hard 2 | Hard 1

Very Easy

1 680 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Matilda RogersRR Q27:2716:20
2Lucinda BarnesRR Q28:07+0:4016:44
3Allan LaheyBB Q28:21+0:5416:52
4Theodore LaheyBB Q28:24+0:5716:54
5Lisa RichardsNo club membership28:32+1:0516:59
6Sophie DayBB Q32:23+4:5619:16
7Jasmine CooperBB Q32:55+5:2819:35
8Emrys RogersRR Q35:15+7:4820:58
9Finlay CoffisonBB Q35:28+8:0121:06
10Jac CoffisonBB Q35:30+8:0321:07
11Lachlan CoffisonBB Q37:35+10:0822:22
12Lily AndersonNo club membership43:05+15:3825:38
13Nicole CooperBB Q43:06+15:3925:39
14Adelaide LaheyBB Q1:05:17+37:5038:51
15Anna LaheyBB Q1:05:19+37:5238:52

Easy

1 640 m, 25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Oliver LaheyBB Q24:5615:12
2Abigail BarnesRR Q25:44+0:4815:41
3Caitlin LoaderRR Q27:05+2:0916:30
4Adeline TagueRR Q27:51+2:5516:58
5Hugo TagueRR Q28:00+3:0417:04
6Chelsea RichardsNo club membership28:13+3:1717:12
7Selina RichardsNo club membership29:34+4:3818:01
8Ellis LaheyBB Q29:48+4:5218:10
9Ben GarrattRR Q30:15+5:1918:26
10Matilda CooperBB Q32:15+7:1919:39
11Xanthin LawsBB Q47:06+22:1028:43
12Evelyn WalshNo club membership1:01:45+36:4937:39
13Brodie WestacottNo club membership1:01:51+36:5537:42
13Justin WestacottNo club membership1:01:51+36:5537:42
13Grace BurrillNo club membership1:01:51+36:5537:42
16Nathaniel WestacottNo club membership1:01:52+36:5637:43
17Clare WoodingNo club membership1:02:00+37:0437:48
18Carmel WoodingNo club membership1:02:26+37:3038:04
19William WoodingNo club membership1:02:30+37:3438:06
20Joshua KempNo club membership1:12:50+47:5444:24
21Kieran KempNo club membership1:12:52+47:5644:25
22Hayden KempNo club membership1:12:54+47:5844:27
23Kylie KempNo club membership1:13:02+48:0644:31
24Troy KempNo club membership1:13:15+48:1944:39
25Gabi LawsNo club membership1:17:30+52:3447:15

Moderate 2

2 950 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Xanthe SchubertRR Q34:1911:37
2Skye HassallRR Q37:13+2:5412:36
3Amber HassallRR Q38:12+3:5312:56
4Mali BrennanRR Q43:03+8:4414:35
5Kari BrennanRR Q44:08+9:4914:57
6Jess GarrattRR Q46:44+12:2515:50
7Abbie LaneRR Q47:58+13:3916:15
8Caitlyn GarrattRR Q56:01+21:4218:59
8Phil GarrattRR Q56:01+21:4218:59
10Ariona LawsBB Q1:07:23+33:0422:50
11Scott LoaderRR Q1:22:26+48:0727:56
12Sara LoaderRR Q1:23:44+49:2528:23
13Deborah LoaderRR Q1:24:31+50:1228:38
14Susan SwannNo club membership1:30:13+55:5430:34
15Bill SwannNo club membership1:31:26+57:0730:59
16Jacqueline SaundersCAS Q1:52:53+1:18:3438:15
16Eryn SaundersCAS Q1:52:53+1:18:3438:15
Daniel BeirneNo club membershipmispunched

Moderate 1

3 820 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ben MurrayTF Q38:3010:04
2Declan CampbellBB Q41:45+3:1510:55
3William BarnesRR Q48:48+10:1812:46
4Eric LovellRR Q49:02+10:3212:50
5Joseph MurrayTF Q52:20+13:5013:41
6Jacob SykesRR Q52:24+13:5413:43
7Dallas SykesRR Q52:25+13:5513:43
8Glenn CampbellBB Q1:05:18+26:4817:05
9Cooper MortonBB Q1:10:09+31:3918:21
10Sue CampbellBB Q1:12:28+33:5818:58
11Hunter BeirneNo club membership1:17:01+38:3120:09
12Lisa de JongRR Q1:43:01+1:04:3126:58
Emma DayBB Qmispunched
William DayBB Qmispunched
David FlanaganNo club membershipmispunched
Emma-Rose FlanaganNo club membershipmispunched
Emma MackenzieRR Qmispunched
James WoodingNo club membershipmispunched
Eamon WalshNo club membershipmispunched
Jack WalshNo club membershipmispunched

Hard 3

3 180 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Andrew BrennanRR Q31:129:48
2Ruth EnsbeyBB Q31:51+0:3910:00
3Lilian PorepNo club membership34:38+3:2610:53
4Marion BurrillBB Q56:38+25:2617:48
5Liz BourneBB Q58:37+27:2518:25
6Elliot HassallRR Q1:03:02+31:5019:49
6Jade HassallRR Q1:03:02+31:5019:49
8Andrew HassallRR Q1:03:03+31:5119:49
9Annette RogersRR Q1:03:51+32:3920:04
10Alex GannonRR Q1:12:18+41:0622:44

Hard 2

4 470 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Cam SchubertRR Q58:1913:02
2Neil GannonRR Q59:27+1:0813:17
3Philip BurrillBB Q1:09:30+11:1115:32
4Kris PattersonBB Q1:12:58+14:3916:19
5Albert PiperBB Q1:21:57+23:3818:20
6William GilmoreNo club membership1:47:01+48:4223:56
Laura de JongRR Qmispunched
Maxine LovellRR Qdid not finish
Richard LaneRR Qdid not finish

Hard 1

6 380 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Simeon BurrillBB Q50:187:53
2Ken LawsBB Q1:08:23+18:0510:43
3Ellie de JongRR Q1:15:06+24:4811:46
4Mark MurrayTF Q1:15:46+25:2811:52
5Richard RobinsonSO Q1:27:18+37:0013:41
6Tamsin BarnesRR Q1:27:59+37:4113:47
Jess RogersRR Qdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.