*** Instance-specific ***

Official results for Bendigo Bush - Royal George

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Bush - Royal George
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 17 April 2021

Classes: Show all | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | The Mob

1

6 675 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ben GoonanBG V Bendigo Orienteers52:097:48
2Simon RouseDR V Dandenong Ranges Orienteering54:47+2:388:12
3Ted van GeldermalsenYV V Yarra Valley Orienteering Club1:06:52+14:4310:01
4Geoff LawfordEU V Eureka Orienteers1:07:47+15:3810:09
5Evan BarrBG V Bendigo Orienteers1:08:05+15:5610:11
6Rod GrayEU V Eureka Orienteers1:10:12+18:0310:31
7Neil BarrBG V Bendigo Orienteers1:17:21+25:1211:35
8Warwick WilliamsEU V Eureka Orienteers1:17:52+25:4311:39
9Julie FlynnBG V Bendigo Orienteers1:34:20+42:1114:07
10John CarberryNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl1:37:38+45:2914:37
Jim RussellBG V Bendigo Orienteersdid not finish
Ilka BarrBG V Bendigo Orienteersdid not start

2

5 050 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sophie TavernaCH V Central Highlands Orienteering53:0510:30
2Nigel McGuckianBG V Bendigo Orienteers54:16+1:1110:44
3Ross RunnallsBG V Bendigo Orienteers59:58+6:5311:52
4Andrew CameronBG V Bendigo Orienteers1:00:31+7:2611:59
5Charles BrownridgeBG V Bendigo Orienteers1:03:26+10:2112:33
6Louise HallBG V Bendigo Orienteers1:13:38+20:3314:34
7Tim TurnbullBG V Bendigo Orienteers1:18:59+25:5415:38
8Peter PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club1:23:31+30:2616:32
9Peter ForbesBG V Bendigo Orienteers1:24:36+31:3116:45
10David JonesBG V Bendigo Orienteers1:31:17+38:1218:04
11Peter SearleBG V Bendigo Orienteers1:37:22+44:1719:16
12Jenny BallBG V Bendigo Orienteers1:40:02+46:5719:48
Heather JonesBG V Bendigo Orienteersmispunched
Peter GalvinBG V Bendigo Orienteersdid not finish

3

3 175 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Dale TavernaCH V Central Highlands Orienteering31:5610:03
2Darren EenjesBG V Bendigo Orienteers38:28+6:3212:06
3John MartyCAS V Casuals VIC50:12+18:1615:48
4Eleanor WilliamsEU V Eureka Orienteers50:25+18:2915:52
5Margi FreemantleYV V Yarra Valley Orienteering Club50:44+18:4815:58
6Catherine MartyCAS V Casuals VIC52:14+20:1816:27
7Wendy TavernaCH V Central Highlands Orienteering53:09+21:1316:44
8Lorraine LevershaBG V Bendigo Orienteers1:00:46+28:5019:08
9Pam PrimeTK V Tuckonie Orienteering Club1:11:23+39:2722:28
10Margaret KerteszEU V Eureka Orienteers1:17:09+45:1324:17
11Kylie MartyCAS V Casuals VIC1:23:39+51:4326:20
12Tony GinisBG V Bendigo Orienteers1:47:36+1:15:4033:53
Dianne SearleBG V Bendigo Orienteersmispunched
Terry DavidsonBG V Bendigo Orienteersmispunched

4

2 575 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1John WilkinsonBG V Bendigo Orienteers36:2614:08
2Anne RobinsonBG V Bendigo Orienteers47:49+11:2318:34
3Ben MartyCAS V Casuals VIC52:13+15:4720:16
4Liz LICAS V Casuals VIC1:28:13+51:4734:15
4Jing YangCAS V Casuals VIC1:28:13+51:4734:15
Susan DavidsonBG V Bendigo Orienteersdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.