Orienteering Australia

Official results for MID-NORTH ORIENTEERING CHAMPIONSHIPS

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: MID-NORTH ORIENTEERING CHAMPIONSHIPS
Organiser: Orienteering SA
Date: Friday 4 June 2021

Classes: Show all | M10 | w10 | M11A | W11A | M12A | W12A | M13A | W13A | MW10Pr | MW11Pr | MW12Pr | MW13Pr | M14Pr | W14Pr

M10

800 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Heath WillmottManoora PS6:598:43
2Jack StidifordBalaklava PS13:52+6:5317:20
3Ryan CookBalaklava PS20:11+13:1225:13
Max McDermidWatervale PSmispunched

W10

800 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alana BaumannBalaklava PS12:1715:21
2Grace GuthbergBalaklava PS1:02:03+49:461:17:33

M11A

1 000 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Noah KruseManoora PS14:3914:39
2Isaac McKayWatervale PS14:46+0:0714:46
Jack VandeleurSaddleworth PSmispunched

W11A

1 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Natalie WhittleBalaklava PS36:0136:01
Tayah MackayBalaklava PSmispunched

M12A

1 200 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Zac HadleySaddleworth PS15:3813:01
2Jack VoigtManoora PS16:16+0:3813:33
3Isaac BrouwerManoora PS19:04+3:2615:53
4Ryan PhilpManoora PS19:47+4:0916:29
5Rhett ThomsonManoora PS20:59+5:2117:29
6Hunter ParkerWatervale PS42:55+27:1735:45
Aiden HolzbergerBalaklava PSmispunched

W12A

1 200 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Holly BaumannBalaklava PS29:4524:47

M13A

1 400 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Costa CoxManoora PS33:2723:53
Angus IngramBalaklava PSmispunched

MW10Pr

800 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Riley MichalanneyBalaklava PS13:3917:03
1Ash-Lee OliverBalaklava PS13:3917:03
3James BoxallSaddleworth PS42:49+29:1053:31
3Kieran VandeleurSaddleworth PS42:49+29:1053:31
Naish McArdieBalaklava PSmispunched
Lachy McBrideBalaklava PSmispunched
Ayden ArtwikBalaklava PSmispunched
Archer RundleBalaklava PSmispunched
Grace DriscollWatervale PSmispunched
Heidi FaheyWatervale PSmispunched

MW11Pr

1 000 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Henry EvansBalaklava PS11:2911:29
1Max NichollsBalaklava PS11:2911:29
3Joel FaheyWatervale PS13:56+2:2713:56
4Oscar LongbottomWatervale PS14:00+2:3114:00
5William CraneSaddleworth PS15:13+3:4415:13
6Brock HoreBalaklava PS17:03+5:3417:03
6Jacob SwiftBalaklava PS17:03+5:3417:03
8Ashleigh NewtonBalaklava PS21:24+9:5521:24
8Annabella WittBalaklava PS21:24+9:5521:24
10Alexa YoungBalaklava PS24:20+12:5124:20
10Tahlia ZerkBalaklava PS24:20+12:5124:20
Ella ArtwikBalaklava PSmispunched
Amelia DurdinBalaklava PSmispunched
Shania MurrayBalaklava PSmispunched
Alysha RivettBalaklava PSmispunched
David GoodenSaddleworth PSmispunched
Isabelle WebbSaddleworth PSmispunched
Hudson SteerSaddleworth PSdid not start

MW12Pr

1 200 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Riley InceBalaklava PS12:2610:21
1Kobe OlsenBalaklava PS12:2610:21
3Charli DallBalaklava PS23:37+11:1119:40
3Stella LamondBalaklava PS23:37+11:1119:40

MW13Pr

1 400 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Coline BanasBalaklava HS16:4411:57
1Denise NellasBalaklava HS16:4411:57
3Tess RanaBalaklava HS18:10+1:2612:58
3Sophie TillerBalaklava HS18:10+1:2612:58
5Elleanore BowdenBalaklava HS19:08+2:2413:40
5Jayana Dos SantosBalaklava HS19:08+2:2413:40
7Seth BellabyBalaklava HS23:53+7:0917:03
7Lachlan RickardBalaklava HS23:53+7:0917:03
9Pepper BattenBalaklava HS26:04+9:2018:37
9Cassie SandersBalaklava HS26:04+9:2018:37
Dylan MartinBalaklava HSmispunched
Tyson VerbisBalaklava HSmispunched
Hayley ColesBalaklava HSmispunched
Rihanna ZankerBalaklava HSmispunched
Adawynn HughesBalaklava HSmispunched
Conor MasonBalaklava HSmispunched
Chloe WatlenBalaklava HSmispunched
Zeanna WatlenBalaklava HSmispunched
Jack FaganBalaklava HSdid not start
Seb HughesBalaklava HSdid not start
Harry DallBalaklava HSdid not start
Mitchell MarafiotiBalaklava HSdid not start
Zaria Spyro-ToyeBalaklava HSdid not start

M14Pr

1 700 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Cooper JagielloBalaklava HS13:187:49
1Denny PannellBalaklava HS13:187:49
3Riley BeckelBalaklava HS17:03+3:4510:01
3Seb HughesBalaklava HS17:03+3:4510:01
5Liam WheelerBalaklava HS19:00+5:4211:10
5Sam ThompsonBalaklava HS19:00+5:4211:10
7Thomas BlackhamBalaklava HS26:57+13:3915:51
7Jay SullivanBalaklava HS26:57+13:3915:51
9Joe FutterleibBalaklava HS28:41+15:2316:52
9Riley MattnerBalaklava HS28:41+15:2316:52
11Dean McLeanBalaklava HS30:02+16:4417:40
11Max WilliamsBalaklava HS30:02+16:4417:40
13Jack HegartyBalaklava HS34:16+20:5820:09
13Paul ToumarasBalaklava HS34:16+20:5820:09
15Ethan PackhamBalaklava HS37:03+23:4521:47
15Tanner WrightBalaklava HS37:03+23:4521:47
17Jack PikeBalaklava HS44:54+31:3626:24
17Flynn YoungBalaklava HS44:54+31:3626:24
Jesse HumphrysBalaklava HSmispunched
Josh MayBalaklava HSmispunched

W14Pr

1 700 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jasmin ArtwikBalaklava HS14:008:14
1Maylea CarpenterBalaklava HS14:008:14
3Jorja SchuttBalaklava HS15:37+1:379:11
3Lily TillerBalaklava HS15:37+1:379:11
5Kristy BakerBalaklava HS18:12+4:1210:42
5Shae WoodBalaklava HS18:12+4:1210:42
7Bella GriffithsBalaklava HS19:58+5:5811:44
7Nikita Henstridge-HedauxBalaklava HS19:58+5:5811:44
9Sikarcha EyreBalaklava HS28:16+14:1616:37
9Ashlee GrossBalaklava HS28:16+14:1616:37
11Molly McArdleBalaklava HS29:48+15:4817:31
11Dakota Solberg-StanfieldBalaklava HS29:48+15:4817:31
13Mia McLeodBalaklava HS35:31+21:3120:53
13Charlotte MooreBalaklava HS35:31+21:3120:53
Emily NewtonBalaklava HSmispunched
Ebony ReynoldsBalaklava HSmispunched
Miabella KoenigBalaklava HSmispunched
Charli TaylorBalaklava HSmispunched
Kasey BattleBalaklava HSdid not finish
Matilda WoidtBalaklava HSdid not finish
Mikell CarrollBalaklava HSdid not start
Dakota Solberg-StanfieldBalaklava HSdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.