Orienteering Australia

Official results for Minis Camp Brightview

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Minis Camp Brightview
Organiser: Orienteering Queensland
Date: Saturday 1 May 2021

Classes: Show all | E | M | CE | CM

Easy

2 800 m, 26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Skye HassallRange Runners Orienteering Club33:2111:54
2Thomas CaristoEnoggeroos41:00+7:3914:38
3Caitlyn GarrattRange Runners Orienteering Club45:16+11:5516:10
4Justin LhoteUgly Gully Orienteers45:56+12:3516:24
5Maya LhoteUgly Gully Orienteers47:53+14:3217:06
6Lilly BiernoffRange Runners Orienteering Club50:46+17:2518:07
7Sara LoaderRange Runners Orienteering Club51:12+17:5118:17
8Marcus HettelingEnoggeroos52:18+18:5718:40
9Luca SchulzUgly Gully Orienteers53:04+19:4318:57
10Asher di LizioUgly Gully Orienteers53:08+19:4718:58
11Elliot HassallRange Runners Orienteering Club53:46+20:2519:12
12Ben GarrattRange Runners Orienteering Club56:53+23:3220:18
13Abigail BarnesRange Runners Orienteering Club58:18+24:5720:49
14Alex BiernoffRange Runners Orienteering Club1:00:17+26:5621:31
15Matilda CooperBullecourt Boulder Bounders1:02:34+29:1322:20
16Chase DeurlooRange Runners Orienteering Club1:04:05+30:4422:53
17Evie Di LizioUgly Gully Orienteers1:04:36+31:1523:04
18Malin Taunton-BurnetEnoggeroos1:07:32+34:1124:07
19Abigail GarrattRange Runners Orienteering Club1:07:51+34:3024:13
20Hugo TagueRange Runners Orienteering Club1:16:58+43:3727:29
21Oscar HettelingEnoggeroos1:17:07+43:4627:32
22Adeline TagueRange Runners Orienteering Club1:18:46+45:2528:07
23Nicole CooperBullecourt Boulder Bounders1:22:06+48:4529:19
24Caitlin LoaderRange Runners Orienteering Club1:28:33+55:1231:37
Callum BryantEnoggeroosmispunched
Byron McNivenParadise Lost Orienteersmispunched

Moderate

3 000 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Henry SmythSunshine Orienteers Club25:588:39
2Ewan KeithBullecourt Boulder Bounders30:13+4:1510:04
3William BarnesRange Runners Orienteering Club30:33+4:3510:11
4Daniel CaseyEnoggeroos45:00+19:0215:00
5Ingrid YoungRange Runners Orienteering Club54:01+28:0318:00
6Sue CampbellBullecourt Boulder Bounders1:00:28+34:3020:09
7Ariona LawsBullecourt Boulder Bounders1:04:42+38:4421:34
8Franklin SmythSunshine Orienteers Club1:15:56+49:5825:18
9Jade HassallRange Runners Orienteering Club1:19:40+53:4226:33
10Owen SmythSunshine Orienteers Club1:20:53+54:5526:57
Grant Eldridge HayesRange Runners Orienteering Clubmispunched
Eric LovellRange Runners Orienteering Clubmispunched
Rhys LoaderRange Runners Orienteering Clubmispunched
Deborah LoaderRange Runners Orienteering Clubdid not start

Coaches Easy

2 800 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Charlie YoungRange Runners Orienteering Club23:508:30
2Philip YoungRange Runners Orienteering Club23:52+0:028:31
3Declan CampbellBullecourt Boulder Bounders24:35+0:458:46
Miles BryantEnoggeroosmispunched
Cassy ReinbottRange Runners Orienteering Clubmispunched
Xanthe SchubertRange Runners Orienteering Clubmispunched
Eve TagueRange Runners Orienteering Clubmispunched

Coaches Moderate

3 000 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ryan GrayUgly Gully Orienteers17:225:47
2Rubin SmythSunshine Orienteers Club21:47+4:257:15
3Ben SchulzUgly Gully Orienteers22:01+4:397:20
4Dylan BryantEnoggeroos22:43+5:217:34
5Eric SmythSunshine Orienteers Club25:07+7:458:22
6Joshua NewnesEnoggeroos27:15+9:539:05
7Hugo Taunton-BurnetEnoggeroos27:42+10:209:14
8Tony BryantEnoggeroos35:03+17:4111:41
Taria SmythSunshine Orienteers Clubdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.