Orienteering Australia

Official results for Charlies Paddock - bush - near Dalveen

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Charlies Paddock - bush - near Dalveen
Organiser: Range Runners Orienteering Club
Date: Sunday 11 July 2021

Classes: Show all | VE | Easy | Mod 2 | Mod 1 | Hard 4 | Hard 3 | Hard 2 | Hard 1

Very Easy

2 000 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Franklin SmythSO Q24:0712:03
2Sophie DayBB Q28:25+4:1814:12
3Harry CooperUG Q28:52+4:4514:26
4Jasmine CooperBB Q36:29+12:2218:14
5Finlay CoffisonBB Q37:24+13:1718:42
6Jac CoffisonBB Q37:25+13:1818:42
7Lachlan CoffisonBB Q42:00+17:5321:00

Easy

2 000 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Hugo TagueRR Q24:4512:22
2Matilda CooperBB Q25:40+0:5512:50
3Archie LewisBB Q26:24+1:3913:12
4Adeline TagueRR Q31:20+6:3515:40
5Ashley JacksonNo club membership31:40+6:5515:50
6Isabella JacksonNo club membership31:48+7:0315:54
7Mal JacksonNo club membership33:39+8:5416:49
8Toni JacksonNo club membership33:52+9:0716:56
9Nicole CooperBB Q36:25+11:4018:12
10Ava HobbaNo club membership36:46+12:0118:23
11Stella HobbaNo club membership38:32+13:4719:16
12Garth HobbaNo club membership38:52+14:0719:26
13Janine HobbaNo club membership39:09+14:2419:34

Moderate 2

3 000 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Abbie LaneRR Q45:4015:13
2Alexandra EdwardsRR Q48:19+2:3916:06
3Deb ReinbottRR Q49:47+4:0716:35
4Greg KeithBB Q1:00:59+15:1920:19
5Lucy PeljoEN Q1:02:23+16:4320:47
6Ariona LawsBB Q1:21:42+36:0227:14
7Will DayBB Q1:42:52+57:1234:17
8Emma DayBB Q1:45:45+1:00:0535:15
Cooper MortonBB Qdid not finish
Josephine GarbelliniEN Qdid not finish

Moderate 1

4 000 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Declan CampbellBB Q41:0010:15
2Ben MurrayTF Q47:58+6:5811:59
3Dave EdwardsRR Q48:09+7:0912:02
4Eric LovellRR Q49:46+8:4612:26
5Alex VanzellaRR Q51:15+10:1512:48
6Adrian GarbelliniEN Q52:04+11:0413:01
7Tommy MellaNC N54:28+13:2813:37
8Xanthe SchubertRR Q58:42+17:4214:40
9Cassy ReinbottRR Q1:00:55+19:5515:13
10Hunter BeirneRR Q1:17:32+36:3219:23
11Ingrid YoungRR Q1:19:41+38:4119:55
12Sue CampbellBB Q1:20:18+39:1820:04
13Glenn CampbellBB Q1:24:50+43:5021:12
William BarnesRR Qmispunched
Daniel BeirneRR Qmispunched
Ewan KeithBB Qdid not finish

Hard 4

2 700 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Joshua NewnesEN Q36:3513:32
2Joseph GarbelliniEN Q40:25+3:5014:58
3Taria SmythSO Q42:05+5:3015:35
4Jacquie RandUG Q51:25+14:5019:02
5Robin SpriggsUG Q1:09:21+32:4625:41
6Eve TagueRR Q1:10:59+34:2426:17

Hard 3

3 500 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Richard VanzellaRR Q38:3911:02
2Paul GarbelliniEN Q40:13+1:3411:29
3Henry SmythSO Q40:48+2:0911:39
4Su Yan TayUG Q45:25+6:4612:58
5Sara GarbelliniEN Q49:42+11:0314:12
6Maxine LovellRR Q55:30+16:5115:51
7Lachlan MooreRR Q57:54+19:1516:32
8Hugo Taunton-BurnetEN Q1:07:02+28:2319:09
9Anne WilsonBB Q1:13:33+34:5421:00
10Doug WilsonBB Q1:29:51+51:1225:40

Hard 2

5 300 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jamie WoolfordBB N38:257:14
2Jack ReinbottRR Q51:31+13:069:43
3Bjorn MellaNC N55:22+16:5710:26
4Laura de JongRR Q55:52+17:2710:32
5Neil SimsonTF Q1:00:53+22:2811:29
6Charlie YoungRR Q1:01:41+23:1611:38
7Kris PattersonBB Q1:14:34+36:0914:04
8Albert PiperBB Q1:19:29+41:0414:59
9Helen O'CallaghanBB N1:25:40+47:1516:09
10Grant Eldridge HayesRR Q1:40:11+1:01:4618:54
11Philip BurrillBB Q1:42:50+1:04:2519:24
12Richard LaneRR Q1:52:05+1:13:4021:08

Hard 1

6 700 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sam WoolfordBB N41:426:13 Download route in GPX format
2Ryan GrayUG Q43:45+2:036:31
3Blake ReinbottRR Q43:46+2:046:31
4Oskar MellaNC N46:31+4:496:56
5Samuel GarbelliniEN Q47:51+6:097:08
6Jack NeumannEN Q49:04+7:227:19
7Simeon BurrillBB Q49:24+7:427:22
8Toby LangBS A49:32+7:507:23
9Oscar WoolfordBB N50:41+8:597:33
10Riley de JongRR Q51:14+9:327:38
11Daniel GrayUG Q52:16+10:347:48
12Lochlann HoganBB Q56:36+14:548:26
13Ellie de JongRR Q58:08+16:268:40
14Rubin SmythSO Q1:00:04+18:228:57
15Ken LawsBB Q1:02:06+20:249:16
16Eric SmythSO Q1:05:59+24:179:50
17Philip YoungRR Q1:15:41+33:5911:17
18Mark MurrayTF Q1:17:24+35:4211:33
Oliver SchubertRR Qdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.