Orienteering Australia

Official results for 2015 Australian Three Days, elite Prologue Sprint Jamestown WRE

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 2015 Australian Three Days
Organiser: Orienteering SA
Date: Friday 3 April 2015 - Monday 6 April 2015

Elite Prologue Sprint Jamestown WREDay 1 Wonna Creek WREDay 1 Wonna Creek WRE (overall)Day 2 Tundarri - Northern Bri GlenDay 2 Tundarri - Northern Bri Glen (overall)Day 3 Mulga ValleyDay 3 Mulga Valley (overall)

W17-20E

3 600 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Winnie OakhillUG Q18:045:01
2Nicola BlatchfordNC N18:07+0:035:01
3Alison BurrillBB Q18:24+0:205:06
4Tara MelhuishPO A18:25+0:215:06
5Olivia SprodTT S18:28+0:245:07
6Hannah GoddardEV T18:44+0:405:12
7Zoe DowlingWR T19:10+1:065:19
8Asha SteerDR V19:11+1:075:19
9Melanie FullerTT S19:18+1:145:21
10Anna DowlingWR T19:31+1:275:25
11Georgia JonesUR N19:56+1:525:32
12Charlotte BraderTT S22:16+4:126:11
13Rebecca JaffeMF V22:40+4:366:17
14Nicola MarshallAL T23:01+4:576:23
15Lucy FlemingCH V23:19+5:156:28
16Bronte GannonRR Q23:32+5:286:32
17Rosie DalheimMF V24:31+6:276:48
18Amylee RobertsonNC N27:17+9:137:34
Lanita SteerDR Vmispunched

W21E

3 600 m, 27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Hanny AllstonWR T14:414:04
2Rachel EffeneyUG Q16:10+1:294:29
3Aislinn PrendergastEU V16:23+1:424:33
4Natasha KeyMF V16:34+1:534:36
5Laurina NeumannBG V17:06+2:254:45
6Krystal NeumannEN Q17:16+2:354:47
7Anna SheldonUG Q17:27+2:464:50
8Bridget AndersonOH S17:29+2:484:51
9Lauren GillisOH S17:43+3:024:55
10Belinda LawfordAO A17:55+3:144:58
11Katelyn EffeneyUG Q18:21+3:405:05
12Heather MuirEN Q18:22+3:415:06
13Malin AnderssonNC N18:30+3:495:08
14Clare BrownridgeBG V18:43+4:025:11
15Mary FlemingCH V18:46+4:055:12
16Jenny CasanovaWA S19:46+5:055:29
17Susanne CasanovaTE S19:54+5:135:31
18Michele DawsonGO N20:16+5:355:37
19Pui Fung ChanHKG .21:00+6:195:50
20Wai Lan Iris LuiHKG .21:11+6:305:53
21Charmaine Kai Wi FungHKG .22:01+7:206:06
22Natasha SpargBO W22:11+7:306:09
22Bec ButlerAL T22:11+7:306:09
24Sonia LawrieAL T22:30+7:496:15
25Kaitlin RadstaakNC N22:49+8:086:20
26Polly WestonLO W23:09+8:286:25
27Tsz Ying YuHKG .23:45+9:046:35
Jacqui DoyleAO Adid not start

M17-20E

4 200 m, 25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Patrick JaffeMF V16:353:56
2Ashley NankervisEV T17:30+0:554:10
3Aidan DawsonGO N17:31+0:564:10
4Simeon BurrillBB Q17:46+1:114:13
5Jarrah DayAL T17:50+1:154:14
6Nicholas CollinsBK V18:11+1:364:19
7Will KennedyWA S18:35+2:004:25
8Oisin StronachAL T18:39+2:044:26
9Stephen MelhuishPO A18:41+2:064:26
10Sebastian OHalloranAL T18:55+2:204:30
11Oliver MillRR A19:17+2:424:35
12Ewan BarnettBS A19:55+3:204:44
13David TayUG Q19:57+3:224:45
14Daniel HillGO N20:18+3:434:50
15Lachlan CherryBG V21:39+5:045:09
16Nicholas CongediOH S22:50+6:155:26
17Lawrence JonesUR N23:01+6:265:28
18Angus MillsWA S23:43+7:085:38
19Austin ChungHKG .24:58+8:235:56
20Brodie DobsonKeeffeYA S26:07+9:326:13
Aidan TayUG Qmispunched
Ciaran LanePO Amispunched
Toby WilsonGO Nmispunched
Matt DoyleCH Vmispunched
Jake WestAL Tmispunched

M21E

4 200 m, 42 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Oscar McNultyLO W15:113:36
2Ian LawfordAO A15:42+0:313:44
3Lachlan DowBS A15:48+0:373:45
3Simon UppillOH S15:48+0:373:45
5Matthew CraneAO A15:49+0:383:45
6Brodie NankervisEV T16:26+1:153:54
7Andrew BarnettBS A16:43+1:323:58
8Tobias SvarerDEN .17:12+2:014:05
9Bruce ArthurMF V17:32+2:214:10
10Joshua BlatchfordNC N17:36+2:254:11
11Jim Oeystein NybraatenNOR .17:57+2:464:16
11Alex MasseyNC N17:57+2:464:16
13Ricky ThackrayBO W18:17+3:064:21
14Kwok Keung YeungHKG .18:38+3:274:26
15David BrownridgeBG V18:42+3:314:27
16Lukas FreiBS A18:55+3:444:30
17Peter HobbsDR V18:59+3:484:31
18Kin Wai LeeHKG .19:19+4:084:35
19Chi Ko Abdon CheungHKG .19:20+4:094:36
20Siu Tung HuiHKG .19:24+4:134:37
21Lachlan HallettTE S19:30+4:194:38
22Eric MorrisBN N19:40+4:294:40
23Christopher NauntonBG V19:45+4:344:42
24Simon RouseDR V20:25+5:144:51
25Wing Chung TamHKG .20:30+5:194:52
26John NieuwenhovenTT S20:33+5:224:53
27Angus RobertsNC N20:44+5:334:56
28Greg BarbourBF N20:50+5:394:57
29Blair TrewinMF V20:54+5:434:58
30Raphael MakHKG .21:03+5:525:00
31Brian Wing Young PoonWA S21:15+6:045:03
32Tsz Wai YuHKG .21:19+6:085:04
33Ben GoonanBG V21:27+6:165:06
34Stuart LawrieAL T21:37+6:265:08
34James SheldonUG Q21:37+6:265:08
36Jim RussellBG V21:40+6:295:09 Download route in GPX format
37Jemery DayAL T21:53+6:425:12
38Richard GoonanBG V22:21+7:105:19
39Conrad ElsonAL T23:15+8:045:32
40Hon ChungHKG .24:02+8:515:43
41Kelly BerteiTE S26:35+11:246:19
Sam Choi LamHKG .mispunched
Reuben SmithMF Vdid not start
Wayne EliotWO Wdid not start
Bryan KeelyBG Vdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.