Orienteering Australia

Official results for NSW State League #1 - incl National O League - Botany

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: NSW State League #1 - incl National O League - Botany
Organisers: Orienteering NSW / Uringa Orienteers
Date: Saturday 7 March 2015

W10A

1 280 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Katya StukovaWestern and Hills Orienteers13:0310:11

W12A

1 500 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tiia MarshBig Foot Orienteers16:0410:42
2Nea ShinglerBig Foot Orienteers18:01+1:5712:00

M/W10N

1 280 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ivan StukovWestern and Hills Orienteers12:399:52
2Jamie MarshBig Foot Orienteers13:29+0:5010:32
3Aoife RotheryBig Foot Orienteers13:38+0:5910:39
4Elizabeth AndersenOrienteering ACT14:24+1:4511:15
5Lachlan CoadyWestern and Hills Orienteers22:36+9:5717:39

W14A

1 660 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Zoe MelhuishParawanga Orienteers ACT10:336:21
2Sophie JonesUringa Orienteers11:53+1:207:09
3Ellen CurrieGaringal Orienteers12:29+1:567:31
4Claire BurgessNewcastle Orienteering Club13:44+3:118:16
Serena DoyleUringa Orienteersdid not start
Joanna HillGaringal Orienteersdid not start

W16A

2 280 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rebecca KennedyWestern Plains Orienteers25:3911:15
Zara DoyleUringa Orienteersdid not start

W20E HA

2 550 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Nicola BlatchfordNewcastle Orienteering Club17:366:54
2Alison BurrillBullecourt Boulder Bounders19:15+1:397:32
3Amylee RobertsonNewcastle Orienteering Club24:01+6:259:25
4Rebecca GeorgeBig Foot Orienteers26:36+9:0010:25

W20E HB

2 500 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Olivia SprodTintookies Orienteers17:206:56
2Tara MelhuishParawanga Orienteers ACT17:34+0:147:01
3Georgia JonesUringa Orienteers17:43+0:237:05
4Melanie FullerTintookies Orienteers18:14+0:547:17

W21E HA

2 550 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Krystal NeumannEnoggeroos14:505:49
2Heather MuirEnoggeroos15:30+0:406:04
3Belinda LawfordAbominable O-Men ACT16:36+1:466:30
4Lisa GrantGaringal Orienteers18:21+3:317:11
5Tracy MarshBig Foot Orienteers18:52+4:027:23
6Bridget AndersonOnkaparinga Hills Orienteering19:13+4:237:32
7Jayne SalesBig Foot Orienteers19:48+4:587:45
8Jenny CasanovaWallaringa Orienteering Club20:31+5:418:02
9Phoebe DentRed Roos ACT22:40+7:508:53
10Natasha SpargBibbulmun Orienteers24:45+9:559:42
11Alice WestwoodUringa Orienteers25:04+10:149:49
12Clare WilliamsNewcastle Orienteering Club26:15+11:2510:17
Rachel EffeneyUgly Gully Orienteersmispunched
Mace NeveRed Roos ACTmispunched
Lizzie InghamAbominable O-Men ACTmispunched

W21E HB

2 500 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jo AllisonRed Roos ACT14:505:56
2Laurina NeumannBendigo Orienteers15:03+0:136:01
3Malin AnderssonNewcastle Orienteering Club15:19+0:296:07
4Aislinn PrendergastEureka Orienteers16:05+1:156:26
5Michele DawsonGaringal Orienteers16:35+1:456:38
6Anna SheldonUgly Gully Orienteers16:48+1:586:43
7Katelyn EffeneyUgly Gully Orienteers16:52+2:026:44
8Marina IskhakovaBennelong Northside Orienteers16:56+2:066:46
9Lucy McGarvaWaggaroos16:58+2:086:47
10Barbara HillGaringal Orienteers17:08+2:186:51
11Clare BrownridgeBendigo Orienteers18:01+3:117:12
12Cath ChalmersBig Foot Orienteers18:20+3:307:20
13Mary FlemingCentral Highlands Orienteering18:21+3:317:20
14Kaitlin RadstaakNewcastle Orienteering Club18:45+3:557:30
15Catherine MurphyUringa Orienteers19:18+4:287:43

W21AS

2 230 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Melissa AnnettsGaringal Orienteers20:048:59
Maree DoyleUringa Orienteersdid not start

W35A

2 550 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Carolyn HauptGaringal Orienteers19:397:42
2Anna FitzgeraldGoldseekers Orienteers20:01+0:227:50
3Samantha HoweNewcastle Orienteering Club20:34+0:558:03
4Sue DavisAustralia21:52+2:138:34
5Ruth SheddenSouthern Highlands Occasional25:36+5:5710:02

W40A

2 500 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lisa LinssenGaringal Orienteers21:338:37

W45A

2 550 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Wendy ReadUgly Gully Orienteers18:397:18
2Linda SestaUringa Orienteers19:17+0:387:33
3Margaret PeelNewcastle Orienteering Club22:03+3:248:38
4Tania KennedyGaringal Orienteers22:15+3:368:43
5Margaret JonesUringa Orienteers23:26+4:479:11

W45AS

2 230 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sharon BurgessNewcastle Orienteering Club22:3510:07
2Sally DevenishWestern Plains Orienteers22:58+0:2310:17
3Barbara DawsonGaringal Orienteers25:56+3:2111:37
4Maria OrrNewcastle Orienteering Club26:01+3:2611:40
5Sheena RobertsonNewcastle Orienteering Club27:28+4:5312:19
6Gayle ShepherdUringa Orienteers28:46+6:1112:53
7Dayle GreenIllawarra Kareelah Orienteers30:20+7:4513:36

W50A

2 230 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Karen BlatchfordNewcastle Orienteering Club15:286:56
2Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club16:10+0:427:14
3Gayle QuantockNewcastle Orienteering Club17:05+1:377:39
4Ana HercegParawanga Orienteers ACT17:06+1:387:40
5Paula ShinglerBig Foot Orienteers17:50+2:227:59
6Robin UppillOnkaparinga Hills Orienteering18:36+3:088:20
7Joanna ParrBig Foot Orienteers20:03+4:358:59
8Airdrie LongGaringal Orienteers20:51+5:239:20
9Carolyn DaviesGaringal Orienteers21:41+6:139:43
10Nicola NyghBig Foot Orienteers30:44+15:1613:46

W55A

2 280 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Karin HefftnerGaringal Orienteers18:298:06
2Carol HardingBushflyers ACT19:16+0:478:27
3Liz AbbottParawanga Orienteers ACT19:58+1:298:45
4Hilary WoodCentral Coast Orienteers20:37+2:089:02
5Lisa LampeUringa Orienteers24:29+6:0010:44
6Elaine MurdochGaringal Orienteers24:51+6:2210:53

W55AS

2 280 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sandra StewartSouthern Highlands Occasional27:3212:04
2Vicki WilmottIllawarra Kareelah Orienteers30:54+3:2213:33
3Julie MannIllawarra Kareelah Orienteers33:28+5:5614:40
4Sue FroudeIllawarra Kareelah Orienteers33:41+6:0914:46

W60A

2 230 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Julia PrudhoeCentral Coast Orienteers19:038:32
2Robyn PallasCentral Coast Orienteers21:23+2:209:35
3Connie McNameeBig Foot Orienteers41:30+22:2718:36
Debbie ByersBig Foot Orienteersdid not start

W65A

2 280 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Carol JacobsonGaringal Orienteers20:278:58
2Helen MurphyUringa Orienteers25:36+5:0911:13
3Mary Jane MahonyUringa Orienteers30:57+10:3013:34
4Lyn MalmgronSouthern Highlands Occasional31:26+10:5913:47

W70A

2 230 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Bryony CoxGaringal Orienteers24:1110:50
2Carolyn ChalmersNewcastle Orienteering Club30:11+6:0013:32

W75A

2 280 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Janet MorrisWestern and Hills Orienteers31:0813:39
Robyn CuttenWallaringa Orienteering Clubmispunched

W80A

2 230 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Maureen OgilvieUringa Orienteersdid not start

M12A

1 500 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Clyde McGheeBennelong Northside Orienteers10:006:40
2Lachlan BrooksSouthern Highlands Occasional10:04+0:046:42

M14A

1 660 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ewan ShinglerBig Foot Orienteers10:406:25
2Tom KennedyGaringal Orienteers11:11+0:316:44
3Joshua HomannWestern and Hills Orienteers14:33+3:538:45
4Finn MackayUringa Orienteers15:36+4:569:23

M16A

2 660 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Duncan CurrieGaringal Orienteers15:395:53
2Callum DavisBig Foot Orienteers18:38+2:597:00
3Hugh GingellGaringal Orienteers20:50+5:117:49
4Alex StukovWestern and Hills Orienteers26:15+10:369:52
Alastair GeorgeBig Foot Orienteersmispunched

M20E HA

2 660 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Matt DoyleCentral Highlands Orienteering13:144:58
2Toby WilsonGaringal Orienteers14:23+1:095:24
3Stephen MelhuishParawanga Orienteers ACT14:49+1:355:34
4Aidan DawsonGaringal Orienteers14:51+1:375:34
5Will KennedyWallaringa Orienteering Club15:21+2:075:46
6Ciaran LaneParawanga Orienteers ACT15:33+2:195:50
7Hamish ProsserAbominable O-Men ACT16:56+3:426:21
8Alex KennedyGaringal Orienteers17:52+4:386:43

M20E HB

2 780 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ashley NankervisEsk Valley Orienteering Club15:305:34
2Daniel HillGaringal Orienteers15:35+0:055:36
3Jarrah DayAustralopers Orienteering Club15:44+0:145:39
4Oliver MillRed Roos ACT16:43+1:136:00
5Nicholas CollinsBayside Kangaroos Orienteers17:05+1:356:08
6Sebastian OHalloranAustralopers Orienteering Club18:52+3:226:47
7Ewan BarnettBushflyers ACT21:55+6:257:53
Lawrence JonesUringa Orienteersmispunched

M21E HA

2 660 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Max NeveMelbourne Forest Racers12:404:45
2Brodie NankervisEsk Valley Orienteering Club12:55+0:154:51
3Bryan KeelyBendigo Orienteers12:56+0:164:51
4Oscar McNultyLOST12:57+0:174:52
5Andrew BarnettBushflyers ACT13:04+0:244:54
6Simon UppillOnkaparinga Hills Orienteering13:18+0:385:00
7Alex MasseyNewcastle Orienteering Club13:47+1:075:10
8Tobias Karlsmose SvarerOK Esbjerg13:52+1:125:12
9Bruce ArthurMelbourne Forest Racers14:23+1:435:24
10Andrew BrownBig Foot Orienteers14:51+2:115:34
11Andrew HillWestern and Hills Orienteers14:59+2:195:37
12Greg BarbourBig Foot Orienteers15:29+2:495:49
13Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers15:32+2:525:50
14Peter HobbsDandenong Ranges Orienteering15:53+3:135:58
15James McQuillanWestern and Hills Orienteers16:13+3:336:05
16Matt WestwoodUringa Orienteers16:20+3:406:08
17Jim RussellBendigo Orienteers16:42+4:026:16
18Steve RyanGaringal Orienteers16:55+4:156:21
19John NieuwenhovenTintookies Orienteers17:17+4:376:29
20Bart VonhoffBig Foot Orienteers17:41+5:016:38
21Fedor IskhakovBennelong Northside Orienteers18:15+5:356:51
22Huon WilsonGaringal Orienteers18:16+5:366:52
23Jade KerberAustralia19:58+7:187:30

M21E HB

2 780 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lachlan DowBushflyers ACT13:264:49
2Ian LawfordAbominable O-Men ACT13:41+0:154:55
2Matthew CraneAbominable O-Men ACT13:41+0:154:55
4Matthew PartonGoldseekers Orienteers14:24+0:585:10
5Mark GregsonUgly Gully Orienteers14:46+1:205:18
6Eric MorrisBennelong Northside Orienteers15:37+2:115:37
7Ricky ThackrayBibbulmun Orienteers15:44+2:185:39
8Jock DavisBig Foot Orienteers15:56+2:305:43
9Lukas FreiBushflyers ACT16:36+3:105:58
10Tim EffeneyUgly Gully Orienteers16:43+3:176:00
11Mathieu McGuireUgly Gully Orienteers16:51+3:256:03
12Christopher NauntonBendigo Orienteers17:21+3:556:14
13Ben GoonanBendigo Orienteers17:47+4:216:23
14Blair TrewinYarra Valley Orienteering Club18:23+4:576:36
15Matthew HillGaringal Orienteers19:09+5:436:53
16Istvan KerteszGaringal Orienteers20:40+7:147:26
17Wayne EliotWullundigong Orienteers of the20:42+7:167:26
18Jose ZapataRed Roos ACT21:56+8:307:53
Tyson HillyardWallaringa Orienteering Clubmispunched
Andy SimpsonBig Foot Orienteersmispunched
Chris FirbankBig Foot Orienteersdid not start
Joshua BlatchfordNewcastle Orienteering Clubdid not start

M21AS

2 500 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Robert HerkesGaringal Orienteers21:198:31
2Jakob DoyleUringa Orienteers29:50+8:3111:56

M35A

2 660 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lee CoadyWestern and Hills Orienteers19:047:10
2Tony BryantEnoggeroos23:04+4:008:40
Angus SheddenSouthern Highlands Occasionalmispunched

M35AS

2 280 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Shane JenkinsNewcastle Orienteering Club19:208:28

M40A

2 550 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ant NolanUringa Orienteers16:456:34 Download route in GPX format
2Matt HackettWestern and Hills Orienteers19:57+3:127:49
3David McGheeBennelong Northside Orienteers32:44+15:5912:50
Miles EllisBig Foot Orienteersdid not start

M45A

2 500 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter AnnettsGaringal Orienteers15:186:07
2Scott SimsonNewcastle Orienteering Club15:42+0:246:16
3Shane DoyleUringa Orienteers15:55+0:376:22
4Ian JonesUringa Orienteers17:20+2:026:56
5Paul MarshBig Foot Orienteers17:31+2:137:00
6Paul McLellanUringa Orienteers18:39+3:217:27
7Andrew KennedyWallaringa Orienteering Club21:20+6:028:32
8Greg LaneParawanga Orienteers ACT21:55+6:378:46
9Dmitry StukovWestern and Hills Orienteers22:21+7:038:56
10Barry HanlonWestern and Hills Orienteers32:32+17:1413:00
Shaun MartinCentral Coast Orienteersdid not start

M45AS

2 230 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jim MackayUringa Orienteers17:167:44
2Stephan WagnerSouthern Highlands Occasional17:47+0:317:58
3Peter NewtonNewcastle Orienteering Club24:05+6:4910:47
4Ian JessupGaringal Orienteers24:44+7:2811:05

M50A

2 550 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Michael BurtonBig Foot Orienteers15:015:53
2Lance ReadUgly Gully Orienteers17:10+2:096:43
3Tony HillGaringal Orienteers17:32+2:316:52
4Glenn BurgessNewcastle Orienteering Club18:09+3:087:07
5Mark ShinglerBig Foot Orienteers18:17+3:167:10
6David GreenIllawarra Kareelah Orienteers18:52+3:517:23
7Andrew PowerNewcastle Orienteering Club19:14+4:137:32
8Jamie KennedyGaringal Orienteers19:21+4:207:35
9Michael WarltersUringa Orienteers22:43+7:428:54
10Dirk NankervisEsk Valley Orienteering Club23:47+8:469:19
11Chris MillRed Roos ACT35:28+20:2713:54
12Chris AndersenOrienteering ACT37:37+22:3614:45
Simon GeorgeBig Foot Orienteersmispunched
Andrew WisniewskiBig Foot Orienteersmispunched
Graeme DawsonGaringal Orienteersdid not start

M55A

2 500 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Eoin RotheryBig Foot Orienteers15:386:15
2Melvyn CoxBennelong Northside Orienteers16:51+1:136:44
3Malcolm RobertsNewcastle Orienteering Club17:31+1:537:00
4Russell BlatchfordNewcastle Orienteering Club17:55+2:177:10
5Nick MelhuishParawanga Orienteers ACT18:07+2:297:14
6Geoff TodkillNewcastle Orienteering Club19:10+3:327:40
7Rod EckelsGaringal Orienteers20:00+4:228:00
8Peter EffeneyUgly Gully Orienteers20:26+4:488:10
9Colin CurrieGaringal Orienteers20:28+4:508:11
10Larry WeissGaringal Orienteers21:35+5:578:38
11David JenkinsBushflyers ACT22:08+6:308:51
12Stephen CollinsBayside Kangaroos Orienteers22:24+6:468:57
13Geoff PeelNewcastle Orienteering Club22:30+6:529:00
14Michael BurtRed Roos ACT22:52+7:149:08
15Dan RedfernGaringal Orienteers24:56+9:189:58
16Bob MorganBennelong Northside Orienteers29:55+14:1711:58
Ian ProsserAbominable O-Men ACTdid not start
Andrew LumsdenBig Foot Orienteersdid not start

M55AS

2 280 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Garry StewartSouthern Highlands Occasional20:359:01
2Robert SprySouthern Highlands Occasional22:19+1:449:47
3Keith RobertsonNewcastle Orienteering Club27:59+7:2412:16
4Dennis SparlingGaringal Orienteers28:13+7:3812:22

M60A

2 550 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1James LithgowGaringal Orienteers19:017:27
2Robert PrenticeMountain Devils MTB Orienteeri19:24+0:237:36
3Gordon WilsonBennelong Northside Orienteers20:11+1:107:54
4Rodney ParkinBennelong Northside Orienteers20:28+1:278:01
5Colin PriceCentral Coast Orienteers21:19+2:188:21
6Paul PrudhoeCentral Coast Orienteers21:20+2:198:21
7Ian FroudeIllawarra Kareelah Orienteers21:37+2:368:28
8Bruce BowenParawanga Orienteers ACT23:05+4:049:03
9Michael RoylanceBig Foot Orienteers23:16+4:159:07
10Peter OrrNewcastle Orienteering Club24:18+5:179:31
11Stuart McWilliamGaringal Orienteers24:37+5:369:39
12Jim ForbesGaringal Orienteers25:23+6:229:57
13Johnny PetersenGaringal Orienteers26:02+7:0110:12
14John HardingParawanga Orienteers ACT29:58+10:5711:45
Roch PrendergastEureka Orienteersmispunched

M65A

2 500 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Adrian UppillOnkaparinga Hills Orienteering18:307:24
2Wilbert HollingerLagan Valley Orienteers19:06+0:367:38
3Steve FlickBennelong Northside Orienteers19:44+1:147:53
4Warwick SelbyGaringal Orienteers19:52+1:227:56
5Ross BarrGaringal Orienteers20:25+1:558:10
6Robert PrestonNewcastle Orienteering Club20:36+2:068:14
7Peter ShepherdIllawarra Kareelah Orienteers21:15+2:458:30
8Ian MillerWestern and Hills Orienteers22:01+3:318:48
9Eric WainwrightRed Roos ACT23:28+4:589:23
10Terry BluettBennelong Northside Orienteers23:34+5:049:25
11Jim LeeNewcastle Orienteering Club26:17+7:4710:30
12John AndersonGaringal Orienteers29:16+10:4611:42
13Keith GoodeBig Foot Orienteers29:39+11:0911:51
14Terry MurphyUringa Orienteers32:43+14:1313:05
15Ross DukerGaringal Orienteers33:33+15:0313:25
Ted WoodleyGaringal Orienteersmispunched

M70A

2 230 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1John Le carpentierSouthern Highlands Occasional17:287:49
2Jim MerchantGaringal Orienteers18:17+0:498:11
3Ken JacobsonGaringal Orienteers19:21+1:538:40
4Ron JunghansGaringal Orienteers20:12+2:449:03
5Kevin CurbyIllawarra Kareelah Orienteers22:26+4:5810:03
6Ted MulherinWestern and Hills Orienteers22:49+5:2110:13
7Tim CoxGaringal Orienteers23:33+6:0510:33
8Dave LottyUringa Orienteers27:17+9:4912:14
Peter MeyerSouthern Highlands Occasionalmispunched

M75A

2 280 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter CuttenWallaringa Orienteering Club25:2811:10
2Brian ClelandUringa Orienteers29:29+4:0112:55
Lloyd GledhillGaringal Orienteersmispunched

M80A

2 230 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Neville FathersSouthern Highlands Occasional48:4021:49
Frank AssemzaBennelong Northside Orienteersdid not finish

M OpenB

1 660 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Dean GingellGaringal Orienteers15:159:11
2Michael HanrattyGaringal Orienteers17:24+2:0910:28
3Ernest WindschuttelGaringal Orienteers21:42+6:2713:04

W OpenB

1 660 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Michelle GingellGaringal Orienteers19:4911:56
2Regina HaertschUringa Orienteers20:17+0:2812:13
3Penelope FieldUringa Orienteers31:38+11:4919:03
Alexandra KerteszGaringal Orienteersmispunched
Elena EfimovaWestern and Hills Orienteersdid not start

M JuniorB

1 660 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Oliver GingellGaringal Orienteersdid not start

EODH

2 550 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1David BowermanCC25:4710:06
2Angela MurrayUR48:09+22:2218:52

EODM

1 660 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Margaret DuguidIK17:3710:36
2David CuttenCC17:51+0:1410:45

EODE

1 500 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jo Peter AndersenCC11:307:40
2Schyler TkatchewNC13:43+2:139:08
3Axel TkatchewNC19:02+7:3212:41

EODVE

1 280 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rory SheddenSouthern Highlands Occasional12:279:43

Please report errors in the result list to the organiser.