Orienteering Australia

Official results for Newcastle Park Orienteering Series Final - Tighes Hill TAFE

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Newcastle Park Orienteering Series Final - Tighes Hill TAFE
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Sunday 15 March 2015

Classes: Show all | Long | Short

Long

4 090 m, 53 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alex MasseyNC.N20:244:59
2Martin QuirkeNC.N21:48+1:245:19
3Andrew MorrisNC.N22:09+1:455:24
4Steven TodkillNC.N22:15+1:515:26
5Nick MaddockNC.N22:54+2:305:35
6Malin AnderssonNolas23:53+3:295:50
7Robert VincentNC.N24:14+3:505:55
8Angus RobertsNC.N24:21+3:575:57
9Alan GardeNC.N24:30+4:065:59
10Justin StaffordNC.N24:48+4:246:03
11Russell BlatchfordNC.N24:49+4:256:04
12Stuart KurtzNC.N25:13+4:496:09
13Malcolm RobertsNC.N25:28+5:046:13
14Nicola BlatchfordNC.N25:38+5:146:16
15Jennifer EnderbyNC.N25:48+5:246:18
16Scott SimsonNC.N27:26+7:026:42
17Michael LilleyNC.N27:31+7:076:43
18Geoff TodkillNC.N27:47+7:236:47
19Kim van NettenNC.N27:50+7:266:48
20Andrew HaighNC.N27:51+7:276:48
21Steven RobertsNC.N27:52+7:286:48
22Karen BlatchfordNC.N28:05+7:416:51
23Carolyn MatthewsNC.N28:20+7:566:55
24Clare WilliamsNC.N28:21+7:576:55
25Nicole HaighNC.N28:33+8:096:58
26Bjorn MellaNC.N28:49+8:257:02
27Andrew PowerNC.N29:04+8:407:06
28Tamara OrrNC.N29:40+9:167:15
29David MessengerNC.N30:10+9:467:22
30Nigel ThompsonNC.N30:19+9:557:24
31Thomas WhiteheadNC.N31:03+10:397:35
32Gayle QuantockNC.N31:04+10:407:35
33Greg BaconNC.N31:08+10:447:36
34Glenn DowneyNC.N31:34+11:107:43
35Tim TewNC.N31:38+11:147:44
36Callum RobertsNC.N32:38+12:147:58
37Shaun MartinCC.N33:46+13:228:15
38Ian OBrienNC.N34:42+14:188:29
39Paul KillenNC.N36:27+16:038:54
40Ruth GilbettNC.N36:53+16:299:01
40Sharon BurgessNC.N36:53+16:299:01
42Grant & Lachlan WatsonNC.N36:54+16:309:01
43Bridget WhitehaedNC.N37:10+16:469:05
44Kaitlin RadstaakNC.N37:54+17:309:15
45Oscar MellaNC.N38:44+18:209:28
46Claire BurgessNC.N40:20+19:569:51
47Sheena RobertsonNC.N41:22+20:5810:06
48Matthew &Richard HackettNC.N43:38+23:1410:40
49Glenn BurgessNC.N46:53+26:2911:27
50Andrew GilbettNC.N50:02+29:3812:13
51Lynda HewsonNC.N1:09:47+49:2317:03
Neil CurryerNC.Nmispunched
Jenny MardsonNC.Nmispunched

Short

2 220 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Graeme TaplinNC.N18:318:20
2Kate MorrisNC.N19:09+0:388:37
3Amylee RobertsonNC.N19:59+1:289:00
4Melita RowlandNC.N20:29+1:589:13
5Peter OrrNC.N21:20+2:499:36
6Joy GuyNC.N21:21+2:509:37
7Mikayla EnderbyNC.N22:18+3:4710:02
8Carolyn RigbyNC.N22:57+4:2610:20
9Peter NewtonNC.N24:20+5:4910:57
10Ingrid OblasserNC.N25:17+6:4611:23
11Maria OrrNC.N25:48+7:1711:37
12Erika EnderbyNC.N28:38+10:0712:53
13Tommy MellaNC.N32:04+13:3314:26
13Peter CardNC.N32:04+13:3314:26
15Linda VincentNC.N34:05+15:3415:21
16Alec PowerNC.N49:09+30:3822:08
17Axel TkatchewNC.N58:45+40:1426:27
18Russell RigbyNC.N1:26:43+1:08:1239:03
Bert Van NettenNC.Nmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.