Official results for Wellard (Metro Series)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Wellard (Metro Series)
Organisers: Bibbulmun Orienteers / Kulgun 225 Orienteers / Orienteering Association of WA
Date: Saturday 13 December 2014

Long

8 000 m, 10 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Sten Classens No club membership 35:26 4:25
2 Paul Dowling BO.W 42:27 +7:01 5:18 Download route in GPX format
3 Cameron Duncan KO.W 45:10 +9:44 5:38
4 Wayne Eliot WO.W 45:10 +9:44 5:38
5 Nicki Rehn No club membership 49:18 +13:52 6:09
6 Graeme Harris WO.W 50:19 +14:53 6:17
7 Dougie Condy No club membership 54:53 +19:27 6:51
8 Bernhard Klingseisen KO.W 1:00:10 +24:44 7:31
9 Rob Beattie BO.W 1:02:10 +26:44 7:46 Download route in GPX format
10 Nick Lethbridge WO.W 1:14:10 +38:44 9:16

Medium

5 000 m, 28 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Ricky Thackray BO.W 25:10 5:02 Download route in GPX format
2 Oliver Martin WO.W 27:30 +2:20 5:30
3 Andrew Martin WO.W 29:51 +4:41 5:58
4 Ron Marcus WO.W 31:00 +5:50 6:12
5 Mike Sibbald BO.W 32:56 +7:46 6:35
6 Nick Dale LO.W 34:33 +9:23 6:54
7 Andre Morkel LO.W 35:14 +10:04 7:02
8 David Poole No club membership 37:21 +12:11 7:28
9 Gros No club membership 41:58 +16:48 8:23
10 Rob West BO.W 46:26 +21:16 9:17
11 Richard Matthews LO.W 48:50 +23:40 9:46
12 Mike Howe LO.W 49:44 +24:34 9:56
13 Grimesh Patel + 1 No club membership 52:09 +26:59 10:25
14 John Tomlin No club membership 53:35 +28:25 10:43
15 John Major KO.W 55:47 +30:37 11:09
16 Kane More BO.W 56:15 +31:05 11:15
17 Gemma More No club membership 56:45 +31:35 11:21
18 Rob Robartson No club membership 57:53 +32:43 11:34
19 David Meredith No club membership 59:47 +34:37 11:57
20 Tony Condy No club membership 1:00:00 +34:50 12:00
21 Deb Lethbridge WO.W 1:03:05 +37:55 12:37
23 Heike Behrbohm KO.W 1:06:40 +41:30 13:20
24 Jenny Komyshan WO.W 1:07:30 +42:20 13:30
25 Moreen Cox LO.W 1:08:40 +43:30 13:44
26 Casey Munyard No club membership 1:11:10 +46:00 14:14
27 Jenny Major KO.W 1:11:30 +46:20 14:18
28 John Harris WO.W 1:20:00 +54:50 16:00
Alan Cox LO.W did not finish

Short

3 000 m, 16 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Bryan Hardy WO.W 19:18 6:26
2 Ian Fletcher LO.W 25:57 +6:39 8:39
3 Phil Dufty BO.W 27:52 +8:34 9:17
4 Lois West BO.W 27:58 +8:40 9:19
5 Jan Fletcher LO.W 29:50 +10:32 9:56
6 Toni Frank BO.W 32:54 +13:36 10:58
7 Penny Dufty BO.W 33:08 +13:50 11:02
8 Natalie Tomlin + 1 No club membership 38:18 +19:00 12:46
9 Jen Medbury + 1 No club membership 42:35 +23:17 14:11
10 Rosemary Kullmann LO.W 42:50 +23:32 14:16
11 Matthew Dunne No club membership 44:07 +24:49 14:42
12 Emily Bignell + 1 No club membership 44:20 +25:02 14:46
13 Holly Dunne No club membership 49:05 +29:47 16:21
14 James Dunne No club membership 49:09 +29:51 16:23
15 Ruben Claessens No club membership 1:02:12 +42:54 20:44
16 Toivo Pedaste LO.W 1:11:50 +52:32 23:56

Please report errors in the result list to the organiser.