Orienteering Australia

Official results for NSW State League #3 - Pelaw Main

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: NSW State League #3 - Pelaw Main
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Saturday 18 April 2015

Classes: Show all | M/W10N | W-10A | W-12A | W-14A | W-16A | W-20A | W-18A | W21A | W21AS | W35A | W35AS | W40A | W45A | W45AS | W50A | W55A | W55AS | W60A | W65A | W70A | M-10A | M-12A | M-14A | M-16A | M-20A | M-18A | M21A | M21AS | M35A | M35AS | M40A | M45A | M45AS | M50A | M55A | M55AS | M60A | M65A | M70A | M75A | M80A | MopenB | WopenB | M/WopenC

GO.N

46 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Carolyn DaviesWopenB (3)52:2616:51
1Ross BarrM65A (7)37:139:37
1Barbara DawsonW45AS (11)40:4113:33
1Aidan DawsonM-20A (5)27:416:01
1Oliver GingellMopenB (2)1:00:2419:25
2Barbara HillW45A (5)45:03+9:2511:38
2Tom KennedyM-14A (4)38:06+4:5412:15
2Karin HefftnerW55A (3)53:16+11:1315:31
2Jim MerchantM70A (8)39:22+0:3811:28
2Daniel HillM-20A (5)34:10+6:297:25
2Brook MartinW35A (4)36:18+0:099:22
2Melissa AnnettsW-20A (5)36:59+11:3110:46
2Ellen CurrieW-14A (6)36:43+0:4711:48
2Carol JacobsonW65A (7)44:23+10:3314:47
2Duncan CurrieM-16A (5)32:38+4:228:25
2Michele DawsonW21A (8)35:35+2:197:44
3Angus LeungM-14A (4)47:56+14:4415:24
3Ross MorrisonM35A (5)1:01:58+13:2110:41
3Lloyd GledhillM75A (3)1:09:34+31:1623:11
3James LithgowM60A (9)37:30+3:559:41
3Ron JunghansM70A (8)39:27+0:4311:30
3Toby WilsonM-20A (5)34:53+7:127:35
4Joanna HillW-14A (6)1:04:05+28:0920:36
4Hugh GingellM-16A (5)42:37+14:2111:00
4Tania KennedyW45A (5)55:58+20:2014:27
4Tony HillM50A (12)42:51+4:269:18
4Dennis SparlingM55AS (5)54:29+16:2318:09
4Elaine MurdochW45AS (11)46:48+6:0715:36
5Alex KennedyM-20A (5)46:19+18:3810:04
5Warwick SelbyM65A (7)55:14+18:0114:16
5Csaba PeterM35A (5)1:26:29+37:5214:54Download route in GPX format
5Barbara JunghansW65A (7)1:22:08+48:1827:22
5Peter AnnettsM45A (9)44:18+6:589:37
6Airdrie LongW50A (6)46:32+15:3113:33
6Rod EckelsM55A (11)54:50+18:5911:55
7Michael Ridley-SmithM45A (9)48:42+11:2210:35
7Jamie KennedyM50A (12)56:28+18:0312:16
7Ken JacobsonM70A (8)1:01:12+22:2817:50
8Johnny PetersenM60A (9)1:00:07+26:3215:32
8Colin CurrieM55A (11)1:04:29+28:3814:01
9Dan RedfernM55A (11)1:08:53+33:0214:58
9Istvan KerteszM21A (12)51:30+13:588:52
10John BrayanM50A (12)1:08:31+30:0614:53
10Larry WeissM55A (11)1:25:06+49:1518:30
11Huon WilsonM21A (12)58:36+21:0410:06
Ross DukerM65A (7)did not finish
Tim CoxM70A (8)did not start
Neil SchaferM80A (1)did not start
Bryony CoxW70A (3)did not start
Michelle GingellWopenB (3)did not start
Dean GingellMopenB (2)did not start
Ernest WindschuttelMopenB (2)did not start
Ian JessupM45AS (6)did not start
Carolyn HauptW35A (4)did not start
Christa SchaferW70A (3)did not start
Robert HerkesM21ASdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.