Orienteering Australia

Official results for NSW State League #3 - Pelaw Main

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: NSW State League #3 - Pelaw Main
Organiser: Newcastle Orienteering Club
Date: Saturday 18 April 2015

Classes: Show all | M/W10N | W-10A | W-12A | W-14A | W-16A | W-20A | W-18A | W21A | W21AS | W35A | W35AS | W40A | W45A | W45AS | W50A | W55A | W55AS | W60A | W65A | W70A | M-10A | M-12A | M-14A | M-16A | M-20A | M-18A | M21A | M21AS | M35A | M35AS | M40A | M45A | M45AS | M50A | M55A | M55AS | M60A | M65A | M70A | M75A | M80A | MopenB | WopenB | M/WopenC

NC.N

48 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm timeR
1Nicola BlatchfordW-20A (5)25:287:25
1Carolyn ChalmersW70A (3)58:3719:32
1Shane JenkinsM35AS (3)35:3510:22
1Karen BlatchfordW50A (6)31:019:02
1Toy MartinW65A (7)33:5011:16
1Joshua BlatchfordM21A (12)37:326:28
1Malin AnderssonW21A (8)33:167:13
1Ingrid OblasserW55AS (3)49:2416:28
1Samantha HoweW35A (4)36:099:20
1Glenn BurgessM50A (12)38:258:21
2Shane TrotterM45A (9)40:28+3:088:47
2David KitchenerM35AS (3)36:26+0:5110:37
2Melita RowlandWopenB (3)54:28+2:0217:30
2Carolyn RigbyW55AS (3)51:41+2:1717:13
2Clare WilliamsW21AS (3)31:01+2:0610:20
2Malcolm RobertsM55A (11)37:58+2:078:15
3Russell BlatchfordM55A (11)38:08+2:178:17
3Caroline RoseWopenB (3)1:24:24+31:5827:08
3Keith RobertsonM55AS (5)52:36+14:3017:32
3Lynda HewsonW55A (3)1:01:50+19:4718:01
3Claire BurgessW-14A (6)40:07+4:1112:53
3Andrew HaighM45A (9)40:31+3:118:48
3Sharon BurgessW45AS (11)45:10+4:2915:03
3Peter NewtonM45AS (6)45:05+9:4315:01
3David MessengerM35AS (3)45:19+9:4413:12
3Andrew PowerM50A (12)41:56+3:319:06
3Gayle QuantockW50A (6)36:18+5:1710:34
4Peter OrrM45AS (6)46:02+10:4015:20
4Carolyn MatthewsW50A (6)41:32+10:3112:06
4Geoff TodkillM55A (11)50:38+14:4711:00
4Ian DempseyM60A (9)39:11+5:3610:07
5Margaret PeelW45A (5)1:08:19+32:4117:39
5Steven TodkillM21A (12)42:11+4:397:16
5Thomas WhiteheadM-16A (5)1:03:57+35:4116:31
5Amylee RobertsonW-20A (5)57:49+32:2116:51
5Peter CharltonM50A (12)44:31+6:069:40
5Diana CharltonW45AS (11)49:39+8:5816:33
5Geoff PeelM55A (11)54:25+18:3411:49
6Maria OrrW45AS (11)52:13+11:3217:24
6Peter BerkholzM45AS (6)49:44+14:2216:34Download route in GPX format
7Tamara OrrW21A (8)55:48+22:3212:07
7Sheena RobertsonW45AS (11)53:41+13:0017:53
8Andrew MorrisM21A (12)48:37+11:058:22
8Steven RobertsM50A (12)58:41+20:1612:45
8Kaitlin RadstaakW21A (8)1:02:46+29:3013:38
10Angus RobertsM21A (12)54:22+16:509:22
11Graham FowlerM50A (12)1:20:07+41:4217:25
Catherine JonesW45AS (11)mispunched
Jim LeeM65A (7)did not start
Emily WardM/W-10N (4)did not start
Bridget WhiteheadW50A (6)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.