Orienteering Australia

Official results for Bush Classic 11 - One Tree Hill

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bush Classic 11 - One Tree Hill
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 4 July 2015

1

7 400 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Bruce ArthurMF V Melbourne Forest Racers44:406:02
2Ben GoonanBG V Bendigo Orienteers46:50+2:106:19
3Craig FeuerherdtBG V Bendigo Orienteers47:33+2:536:25
4Richard GoonanBG V Bendigo Orienteers49:34+4:546:41
5Simon RouseDR V Dandenong Ranges Orienteering50:21+5:416:48
6Louis CameronBG V Bendigo Orienteers52:27+7:477:05
7Warwick DavisTK V Tuckonie Orienteering Club1:06:21+21:418:57
8Paul LeicesterBG V Bendigo Orienteers1:09:54+25:149:26
9Chris CreelyBG V Bendigo Orienteers1:11:17+26:379:37
10Peter ForbesBG V Bendigo Orienteers1:25:33+40:5311:33
Derek MorrisBG V Bendigo Orienteersdid not finish

2

5 350 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Shayne HillBG V Bendigo Orienteers37:587:05
2Jimmy CameronBG V Bendigo Orienteers38:27+0:297:11
3Lachlan CherryBG V Bendigo Orienteers40:57+2:597:39
4Stephen BirdBK V Bayside Kangaroos Orienteers41:03+3:057:40
5Nic CherryBG V Bendigo Orienteers43:13+5:158:04
6John WilkinsonBG V Bendigo Orienteers47:11+9:138:49
7Andrew CameronBG V Bendigo Orienteers47:22+9:248:51
8Leisha MaggsBG V Bendigo Orienteers48:17+10:199:01
9Neil BarrBG V Bendigo Orienteers50:21+12:239:24
10David KnightBK V Bayside Kangaroos Orienteers54:40+16:4210:13
11Mark BaxterOkänd57:20+19:2210:42
12Julie FlynnBG V Bendigo Orienteers1:03:42+25:4411:54
13Ilka BarrBG V Bendigo Orienteers1:04:32+26:3412:03
14Anitra DowlingEU V Eureka Orienteers1:07:15+29:1712:34
15Jenny BallBG V Bendigo Orienteers1:09:13+31:1512:56
16John ChellewBG V Bendigo Orienteers1:21:36+43:3815:15
17Lincoln ErmNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl1:35:00+57:0217:45

3

3 475 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jack WigneyBG V Bendigo Orienteers29:298:29
2Solomon CameronBG V Bendigo Orienteers29:55+0:268:36
3Henry CameronBG V Bendigo Orienteers30:04+0:358:39
4Reuben CameronBG V Bendigo Orienteers31:44+2:159:07
5Mason ArthurMF V Melbourne Forest Racers31:52+2:239:10
6Don CherryBG V Bendigo Orienteers32:26+2:579:20
7Nick EastBG V Bendigo Orienteers33:37+4:089:40
8Peter HillBG V Bendigo Orienteers36:08+6:3910:23
9Gemma CandyBG V Bendigo Orienteers36:29+7:0010:29
10Lawrie EdwardBG V Bendigo Orienteers41:11+11:4211:51
11Terry DavidsonBG V Bendigo Orienteers41:14+11:4511:51
12Fergus Selkirk-BellBG V Bendigo Orienteers43:38+14:0912:33
13Lorraine LevershaBG V Bendigo Orienteers45:25+15:5613:04
14Mai HillBG V Bendigo Orienteers46:05+16:3613:15
15Katherine McMillanBG V Bendigo Orienteers49:35+20:0614:16
16Bob LeichsterBK V Bayside Kangaroos Orienteers51:38+22:0914:51
17Ian JohnsonBG V Bendigo Orienteers1:27:54+58:2525:17
Judy FittBG V Bendigo Orienteersmispunched

4

3 125 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jan BaxterBG V Bendigo Orienteers42:4413:40
2Sally WigneyBG V Bendigo Orienteers55:10+12:2617:39
3family BowmanOkänd1:00:30+17:4619:21
4Amos WalzBG V Bendigo Orienteers1:05:57+23:1321:06
5Peter CreelyBG V Bendigo Orienteers1:06:17+23:3321:12
6Ben EnglishBG V Bendigo Orienteers1:08:31+25:4721:55
7Louise EnglishBG V Bendigo Orienteers1:08:58+26:1422:04
8Elwyn MckayOkänd1:14:44+32:0023:54
9Kirsten CarlileOkänd1:16:40+33:5624:32

5

2 300 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1lachlan feuerherdtBG V Bendigo Orienteers23:4510:19
2Joshua FeuerherdtBG V Bendigo Orienteers39:41+15:5617:15
3Oliver MartinBG V Bendigo Orienteers42:57+19:1218:40
4Jarrod MartinBG V Bendigo Orienteers47:49+24:0420:47
5Judy HillBG V Bendigo Orienteers1:19:46+56:0134:40

Please report errors in the result list to the organiser.