Orienteering Australia

Official results for Bush Classic 14 Space Race 1 - Whites Ruins

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bush Classic 14 Space Race 1 - Whites Ruins
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 25 July 2015

1

7 275 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ben GoonanBendigo Orienteers35:004:48
2Louis CameronBendigo Orienteers37:23+2:235:08
3Richard GoonanBendigo Orienteers38:58+3:585:21
4Jim RussellBendigo Orienteers39:38+4:385:26 Download route in GPX format
5Ian DaviesDandenong Ranges Orienteering48:43+13:436:41
6Warwick WilliamsBendigo Orienteers52:56+17:567:16
7Chris CreelyBendigo Orienteers53:57+18:577:24
8Gary BuchanEureka Orienteers1:03:51+28:518:46
9John CarberryNillumbik Emus Orienteering Cl1:04:49+29:498:54
10Peter ForbesBendigo Orienteers1:04:56+29:568:55 Download route in GPX format
11Andrew WallaceBendigo Orienteers1:10:31+35:319:41

2

6 000 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jimmy CameronBendigo Orienteers35:125:52
2Lachlan CherryBendigo Orienteers36:50+1:386:08
3Michael LoughnanBendigo Orienteers41:11+5:596:51
4John WilkinsonBendigo Orienteers41:32+6:206:55
5Rob ClarkBendigo Orienteers42:58+7:467:09
6Colin WalkerBendigo Orienteers45:08+9:567:31
7Brett HouldenBendigo Orienteers46:29+11:177:44
8Tavish EenjesBendigo Orienteers49:22+14:108:13
9Catherine CreelyBendigo Orienteers53:34+18:228:55
10Charles BrownridgeBendigo Orienteers56:32+21:209:25
11Paul ElamTuckonie Orienteering Club56:51+21:399:28
12Heather JonesBendigo Orienteers1:06:59+31:4711:09
13David JonesBendigo Orienteers1:08:41+33:2911:26
14Lorraine LevershaBendigo Orienteers1:09:19+34:0711:33
15Jenny BallBendigo Orienteers1:09:41+34:2911:36
16Terry GavaghanTuckonie Orienteering Club1:25:23+50:1114:13
Barry McCraeYarra Valley Orienteering Clubmispunched

3

4 025 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Gemma CandyBendigo Orienteers29:137:15
2Reuben CameronBendigo Orienteers31:40+2:277:52
3Jacqui KneeBendigo Orienteers31:51+2:387:54
4Solomon CameronBendigo Orienteers32:32+3:198:04
5Katherine McMillanBendigo Orienteers43:59+14:4610:55
6Bob CameronBendigo Orienteers44:26+15:1311:02 Download route in GPX format
7Viv McMillanBendigo Orienteers44:35+15:2211:04
8Terry DavidsonBendigo Orienteers47:18+18:0511:45
9Anne GarveyTuckonie Orienteering Club51:19+22:0612:44
10Brad AllanOrienteering Australia56:15+27:0213:58
11Ben EnglishBendigo Orienteers1:11:44+42:3117:49
11Louise EnglishBendigo Orienteers1:11:44+42:3117:49
13Ian JohnsonBendigo Orienteers1:18:09+48:5619:24
14Leone CarberryNillumbik Emus Orienteering Cl1:20:34+51:2120:00

4

3 600 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Karina CherryBendigo Orienteers30:338:29
2Amos WalzBendigo Orienteers34:34+4:019:36
3Sarah DaviesDandenong Ranges Orienteering35:11+4:389:46
4Serryn EenjesBendigo Orienteers36:03+5:3010:00
5Raelee EenjesBendigo Orienteers36:38+6:0510:10
6Caitlyn SteerBendigo Orienteers38:50+8:1710:47
7Rick McDonaldBendigo Orienteers43:35+13:0212:06
8Andrew SteerBendigo Orienteers1:01:05+30:3216:58
9Barbara McCraeYarra Valley Orienteering Club1:21:55+51:2222:45
10Joanne CherryBendigo Orienteers2:03:56+1:33:2334:25

Please report errors in the result list to the organiser.