Orienteering Australia

Official results for AusChamps Midweek Public Race 1 -The Case of the Missing Miner’s Right

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: AusChamps Midweek Public Race 1 -The Case of the Missing Miner’s Right
Organisers: Melbourne Forest Racers / Orienteering Victoria
Date: Tuesday 29 September 2015

Classes: Show all | MA | WA | MB | WB | MC | WC | MD | WD | E

Men A Long

7 425 m, 65 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Theo FleurentOrienteering ACT36:474:57
2Carsten JoergensenPeninsula and Plains37:33+0:465:03
3Cristoph PruncheNone39:34+2:475:19
4Al Cory-WrightNone39:55+3:085:22
5Aidan DawsonGaringal Orienteers40:49+4:025:29
6Mark NemethToohey Forest Orienteers41:51+5:045:38
7Jonty OramAuckland42:55+6:085:46
8Will KennedyWallaringa Orienteering Club43:03+6:165:47
9Cameron de LIsleNorth West44:07+7:205:56
10Mark LawsonNorth West44:45+7:586:01
11Kenneth McLeanEsk Valley Orienteering Club45:24+8:376:06
12Ricky ThackrayBibbulmun Orienteers45:48+9:016:10 Download route in GPX format
13Ryan WilliamsAuckland46:46+9:596:17
14Ruhi AfnanYalanga Orienteers47:14+10:276:21
15Nic CherryBendigo Orienteers48:05+11:186:28
16Ted van GeldermalsenYarra Valley Orienteering Club48:44+11:576:33
17Blair TrewinYarra Valley Orienteering Club49:27+12:406:39
18Matthew CohenAustralopers Orienteering Club50:25+13:386:47
19Jemery DayAustralopers Orienteering Club50:46+13:596:50
20Martin SteerDandenong Ranges Orienteering51:18+14:316:54
21Stuart LawrieAustralopers Orienteering Club51:28+14:416:55
22Jeff DunnAustralopers Orienteering Club52:02+15:157:00
22Bayley Stephens-EllisonHawkes Bay52:02+15:157:00
24Steve CooperYalanga Orienteers52:20+15:337:02
25Sam Choi LamHKOXCC52:53+16:067:07
26Paul PacqueEsk Valley Orienteering Club54:02+17:157:16
27Ian DaviesDandenong Ranges Orienteering54:09+17:227:17 Download route in GPX format
28James LithgowGaringal Orienteers54:35+17:487:21
29Ian JonesUringa Orienteers56:09+19:227:33
30Hans EgefalkCampbells Creek56:10+19:237:33
31Kwok Keung YeungHKOXCC57:59+21:127:48
32Warwick WilliamsBendigo Orienteers58:37+21:507:53 Download route in GPX format
33Mike HardingPeninsula and Plains59:04+22:177:57
34Even FossumBayside Kangaroos Orienteers59:29+22:428:00
35Hugh MooreRed Roos ACT59:44+22:578:02
36Vic SedunaryBayside Kangaroos Orienteers1:00:23+23:368:07
37Bill ButlerAustralopers Orienteering Club1:01:29+24:428:16
38Dave DorlingUgly Gully Orienteers1:02:25+25:388:24
39Dane CavanaghEnoggeroos1:02:42+25:558:26
40David GeorgeTintookies Orienteers1:02:48+26:018:27 Download route in GPX format
41Johann BurgessAustralopers Orienteering Club1:03:21+26:348:31
42Rohan HyslopParawanga Orienteers ACT1:03:35+26:488:33
43Dave MiddletonNorth West1:04:42+27:558:42
44Colin PriceCentral Coast Orienteers1:05:28+28:418:49
45Peter WoodWellington1:06:15+29:288:55
46Cormac McCarthyYarra Valley Orienteering Club1:06:22+29:358:56
47Toby CooperYarra Valley Orienteering Club1:08:41+31:549:15
48David FirmanEnoggeroos1:10:05+33:189:26
49Matt HackettWestern and Hills Orienteers1:10:38+33:519:30
50Geoff WoodParawanga Orienteers ACT1:10:55+34:089:33
51Egil FossumBayside Kangaroos Orienteers1:11:37+34:509:38
52John Le CarpentierSouthern Highlands Occasional1:14:42+37:5510:03
53Geoff HudsonNillumbik Emus Orienteering Cl1:15:32+38:4510:10 Download route in GPX format
54David PolandBushflyers ACT1:16:30+39:4310:18
55Regis MainotCONVERGENCE1:16:50+40:0310:20 Download route in GPX format
56Michael AkedEureka Orienteers1:18:32+41:4510:34
57Wim de JongRange Runners Orienteering Clu1:22:18+45:3111:05
58Eric WainwrightOrienteering ACT1:22:27+45:4011:06
59Alan MooreNorth West1:24:26+47:3911:22
60Jean-Paul CocherauNone1:28:55+52:0811:58
Mats OgdenNorth Westmispunched
Simon AllenAustralopers Orienteering Clubmispunched
Thomas StolbergerNorth Westmispunched
Bob HawkinsNorthern Tablelands Orienteerimispunched
Jack NeumannNonedid not finish
Peter BrayMelbourne Forest Racersdid not start
Nicholas CollinsBayside Kangaroos Orienteersdid not start
Nick CollinsTaranakidid not start
Russell CreedToohey Forest Orienteersdid not start
Ryan DaviesDandenong Ranges Orienteeringdid not start
Tavish EenjesBendigo Orienteersdid not start
Mark FreemanBig Foot Orienteersdid not start
Andrew MartinWullundigong Orienteers of thedid not start
Ari PiiroinenBushflyers ACTdid not start
John ScownAbominable O-Men ACTdid not start
Darren SouthwellOrienteering Victoriadid not start

Women A Long

7 425 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Renee BeveridgeAuckland 061245:166:05
2Toni BrownBushflyers ACT1:00:51+15:358:11
3Sher DorlingUgly Gully Orienteers1:02:23+17:078:24
4Susan GeorgeTintookies Orienteers1:17:39+32:2310:27 Download route in GPX format
Krystal NeumannEnoggeroosdid not start

Men B Long

6 000 m, 48 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kurtis ShukerAuckland38:166:22
2Max GriffithsNorth West40:05+1:496:40
3Ashley NankervisEsk Valley Orienteering Club40:47+2:316:47
4Simon GeorgeBig Foot Orienteers43:06+4:507:11
5Nick MelhuishParawanga Orienteers ACT44:45+6:297:27
6Russell BlatchfordNewcastle Orienteering Club44:47+6:317:27
7George EnglebackWellington46:10+7:547:41
8Sebastian BurgessAustralopers Orienteering Club47:51+9:357:58
9Malcolm RobertsNewcastle Orienteering Club48:27+10:118:04
10Bruce PatersonVictorian ARDF Group49:09+10:538:11
11William HayesAuckland50:25+12:098:24
12Tony GarrParawanga Orienteers ACT51:49+13:338:38
13Julian HayesAuckland53:16+15:008:52
14Andrew de LIsleNorth West53:25+15:098:54
15Roch PrendergastEureka Orienteers53:46+15:308:57
16Martin CrosbyAuckland54:14+15:589:02
17Andrew WisniewskiBig Foot Orienteers54:41+16:259:06
18Gordon WilsonBennelong Northside Orienteers55:47+17:319:17
19David JenkinsBushflyers ACT55:54+17:389:19
20Geoff PeelNewcastle Orienteering Club57:16+19:009:32
21Ross BarrGaringal Orienteers57:47+19:319:37
22David KnightBayside Kangaroos Orienteers57:59+19:439:39 Download route in GPX format
23Jamie KennedyGaringal Orienteers59:33+21:179:55
24John ErwinEureka Orienteers59:52+21:369:58
25Robert LewinNewcastle Orienteering Club1:00:18+22:0210:03
26Neil GannonRange Runners Orienteering Clu1:02:05+23:4910:20
27Tony RadfordBendigo Orienteers1:03:06+24:5010:31
28Michael BurtBayside Kangaroos Orienteers1:05:24+27:0810:54
29Peter MayNorthern Tablelands Orienteeri1:05:26+27:1010:54 Download route in GPX format
30John ChellewBendigo Orienteers1:06:02+27:4611:00
31Jim MackayUringa Orienteers1:06:40+28:2411:06
32Trevor DimentTintookies Orienteers1:06:44+28:2811:07
33Gary BuchanEureka Orienteers1:08:30+30:1411:25
34Larry WeissGaringal Orienteers1:10:39+32:2311:46
35Hugh BurrellNone1:12:33+34:1712:05
36Philip BurrillBullecourt Boulder Bounders1:12:37+34:2112:06
37Ian GrivellTintookies Orienteers1:14:12+35:5612:22
38Ewen TempletonBayside Kangaroos Orienteers1:14:45+36:2912:27
39James BowlingEnoggeroos1:15:02+36:4612:30
40Michael KnightbridgeNorth West1:15:10+36:5412:31
41Mike BeveridgeNone1:15:21+37:0512:33
42Keith FifieldRed Roos ACT1:16:25+38:0912:44
43Christopher FitzgeraldGoldseekers Orienteers1:16:57+38:4112:49
44Lincoln ErmNone1:23:51+45:3513:58
Ben CazzolatoTjuringa Orienteersmispunched
Lance ReadUgly Gully Orienteersmispunched
Robert MurphyNorth Westdid not finish
Ryan MooreNorth Westdid not finish
Ken DowlingEureka Orienteersdid not start
Tony HillGaringal Orienteersdid not start
Martin KozmaBayside Kangaroos Orienteersdid not start
Rob LewisBayside Kangaroos Orienteersdid not start
Kin Ip WongHong Kongdid not start

Women B Long

6 000 m, 44 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Natasha KeyMelbourne Forest Racers37:266:14
2Anna DowlingWellington Ranges Orienteering40:03+2:376:40
3Lanita SteerDandenong Ranges Orienteering40:14+2:486:42
4Aislinn PrendergastEureka Orienteers45:07+7:417:31
5Alison BurrillBullecourt Boulder Bounders46:24+8:587:44
6Bronte GannonRange Runners Orienteering Clu46:30+9:047:45
7Meredith GrayUgly Gully Orienteers48:38+11:128:06
8Tegan KnightbridgeNorth West48:45+11:198:07
9Olivia SprodNone49:13+11:478:12
10Bec ButlerAustralopers Orienteering Club49:17+11:518:12
11Anita ScherrerRed Roos ACT49:39+12:138:16
12Anthea FeaverLOST49:53+12:278:18
13Wendy ReadUgly Gully Orienteers50:31+13:058:25
14Paula ShinglerBig Foot Orienteers50:36+13:108:26
15Jenni AdamsPeninsula and Plains51:58+14:328:39
16Felicity CrosatoRange Runners Orienteering Clu52:01+14:358:40
17Alison InglisNone53:19+15:538:53
18Steph HardingWellington53:41+16:158:56
19Jessica SewellNorth West54:12+16:469:02
20Christine BrownEsk Valley Orienteering Club54:34+17:089:05
21Georgina DibbleNorth West55:56+18:309:19
22Heidi StolbergerNorth West56:17+18:519:22
23Sally WayteAustralopers Orienteering Club56:36+19:109:26
24Karen BlatchfordNewcastle Orienteering Club56:44+19:189:27
25Barbara HillGaringal Orienteers57:55+20:299:39
26Karin HefftnerGaringal Orienteers58:01+20:359:40
27Carol HardingBushflyers ACT59:38+22:129:56
28Anna CrosbyAuckland1:01:25+23:5910:14
29Natasha SpargBibbulmun Orienteers1:01:38+24:1210:16
30Phillippa PooleNorth West1:01:58+24:3210:19
31Margaret JonesUringa Orienteers1:05:13+27:4710:52
32Tania KennedyGaringal Orienteers1:05:44+28:1810:57
33Margaret PeelNewcastle Orienteering Club1:06:27+29:0111:04
34Amylee RobertsonNewcastle Orienteering Club1:12:50+35:2412:08
35Anna FitzgeraldGoldseekers Orienteers1:16:57+39:3112:49
36Jane HardingWellington1:18:07+40:4113:01
37Kate MarschallTintookies Orienteers1:19:11+41:4513:11
38Diana Cossar-BurgessAustralopers Orienteering Club1:20:18+42:5213:23
39Andrea SchiwyAustralopers Orienteering Club1:23:25+45:5913:54
Liz BourneBullecourt Boulder Boundersmispunched
Michele DawsonGaringal Orienteersmispunched
Karen Wild-AllenAustralopers Orienteering Clubmispunched
Catherine MurphyNorth Westmispunched
Jenny HawkinsNorthern Tablelands Orienteeridid not finish
Anitra DowlingEureka Orienteersdid not start
Vanessa FreemanBig Foot Orienteersdid not start
Marquita GeldermanNorth Westdid not start
Ana HercegParawanga Orienteers ACTdid not start
Ann ScownAbominable O-Men ACTdid not start
Anna SkarbekMelbourne Forest Racersdid not start

Men C Medium

5 175 m, 51 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Martin WehnerOrienteering ACT36:207:01
2Andrew CameronBendigo Orienteers39:26+3:067:37
3Geoff TodkillNewcastle Orienteering Club40:56+4:367:54
4Ryan GrayUgly Gully Orienteers44:12+7:528:32
5Malcolm NeillSouth-West Orienteering Trekke44:23+8:038:34
6Andrew KennedyWallaringa Orienteering Club45:28+9:088:47
7Wayne AspinCounties Manakau46:23+10:038:57
8Will TidswellHawkes Bay46:26+10:068:58
9Bert ElsonAustralopers Orienteering Club47:01+10:419:05
10Greg ChatfieldUgly Gully Orienteers47:57+11:379:15
11Graham FortuneWellington48:01+11:419:16
12Ian FletcherLOST48:26+12:069:21
13Peter OLoughlinSouth-West Orienteering Trekke48:30+12:109:22
14Lindsay PenderAustralopers Orienteering Club49:07+12:479:29
15Robert AllisonRed Roos ACT49:23+13:039:32
16Liam StolbergerNorth West49:42+13:229:36
17Darren EenjesBendigo Orienteers51:00+14:409:51
18Brendan HenrySunshine Orienteers Club51:18+14:589:54
19Rudi LandsiedelNewcastle Orienteering Club51:54+15:3410:01
20Blake GordonEureka Orienteers52:10+15:5010:04
21Ian SimpsonRotorua52:16+15:5610:05
22Mark ValentineNone52:21+16:0110:06
23Murray WithersEnoggeroos52:41+16:2110:10
24Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the53:18+16:5810:17
25Graham SargisonAustralopers Orienteering Club53:36+17:1610:21
26John HardingParawanga Orienteers ACT54:13+17:5310:28
27James LaverAustralopers Orienteering Club54:30+18:1010:31
28Mike CalderAustralopers Orienteering Club56:00+19:4010:49
29Dick OgilvieUringa Orienteers56:10+19:5010:51
30Matthew KingBayside Kangaroos Orienteers56:18+19:5810:52
31James MitchellUgly Gully Orienteers58:24+22:0411:17
32Patrick HayesAuckland58:43+22:2311:20
33Jim MerchantGaringal Orienteers59:23+23:0311:28
34Mike HoweLOST59:24+23:0411:28
35Alan HornWellington1:02:36+26:1612:05
36Conor BendleAbominable O-Men ACT1:04:07+27:4712:23
36Mark BesleyDandenong Ranges Orienteering1:04:07+27:4712:23
38Jeffrey DinningOnkaparinga Hills Orienteering1:04:14+27:5412:24
39Magnus FossumBayside Kangaroos Orienteers1:04:45+28:2512:30
40Peter GroverDandenong Ranges Orienteering1:04:54+28:3412:32
41Terje MoenNorth West1:09:17+32:5713:23
42John BrammallEsk Valley Orienteering Club1:09:22+33:0213:24
43Michael WoodHutt Valley1:10:01+33:4113:31
44Terry CavanaghAustralopers Orienteering Club1:11:35+35:1513:49
45Tim CoxGaringal Orienteers1:12:55+36:3514:05
46Ross KellyAustralopers Orienteering Club1:14:50+38:3014:27
47Brian ClelandUringa Orienteers1:15:49+39:2914:39
48Merv BendleDandenong Ranges Orienteering1:17:13+40:5314:55
49Hugh CameronAlbury-Wodonga Orienteering Cl1:24:19+47:5916:17
50Michael DAscenzoBushflyers ACT1:27:06+50:4616:49
51Bailey AkedWendouree2:08:47+1:32:2724:53
Nick DentCentral Coast Orienteersdid not start
Rob GardenNorth Westdid not start
Christian PiiroinenBushflyers ACTdid not start
Robert RapkinsEnoggeroosdid not start
Ian RathboneWellington Ranges Orienteeringdid not start
Robert SmithTintookies Orienteersdid not start
Kevin WilliamsWestern and Hills Orienteersdid not start
Peter YeatesDandenong Ranges Orienteeringdid not start

Women C Medium

5 175 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club41:137:57
2Joanna ParrBig Foot Orienteers45:15+4:028:44
3Sue GarrParawanga Orienteers ACT50:25+9:129:44
4Raewyn SimpsonRotorua51:08+9:559:52
5Megan BruceNorth West51:15+10:029:54
6Suzanne StolbergerNorth West52:26+11:1310:07
7Hilary WoodCentral Coast Orienteers59:17+18:0411:27
8Barbara TassellAustralopers Orienteering Club1:00:14+19:0111:38
9Liz ButlerAustralopers Orienteering Club1:03:17+22:0412:13
10Valerie BarkerBushflyers ACT1:04:15+23:0212:24
11Airdrie LongGaringal Orienteers1:08:42+27:2913:16
12Pat MiethkeParawanga Orienteers ACT1:11:56+30:4313:54
13Anne RobinsonBayside Kangaroos Orienteers1:13:24+32:1114:11
14Helen AlexanderBayside Kangaroos Orienteers1:15:41+34:2814:37
15Juliana de NooyUgly Gully Orienteers1:17:29+36:1614:58
16Kirsten BaadeUgly Gully Orienteers1:20:11+38:5815:29
17Dale Ann GordonEureka Orienteers1:20:30+39:1715:33
18Ingrid BaadeUgly Gully Orienteers1:20:47+39:3415:36
19Elaine MurdochNone1:22:54+41:4116:01
20Jill CongediOnkaparinga Hills Orienteering1:38:24+57:1119:00
21Pam BraithwaiteNillumbik Emus Orienteering Cl2:34:19+1:53:0629:49
Joyce RowlandsOrienteering Victoriamispunched
Sylvia MurphyTuckonie Orienteering Clubdid not finish
Jean Cory-WrightChristchurchdid not start
Julia MooreNorth Westdid not start

Men D Medium

4 225 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ian ChennellEureka Orienteers39:449:24
2Ben HobsonBushflyers ACT40:34+0:509:36
3John Robinsonpukekohe42:48+3:0410:07
4Max GrivellTintookies Orienteers45:12+5:2810:41
5Ron JunghansGaringal Orienteers48:59+9:1511:35
6Andrew HobsonBushflyers ACT49:06+9:2211:37
7Guy PigerreUgly Gully Orienteers49:45+10:0111:46
8Jack MarschallTintookies Orienteers50:22+10:3811:55
9Toby CazzolatoTjuringa Orienteers51:51+12:0712:16
10David TurnerBlenheim54:49+15:0512:58
11Clive PopeUgly Gully Orienteers56:00+16:1613:15
12Dave LottyUringa Orienteers57:10+17:2613:31
13Graham GalbraithNone57:24+17:4013:35
14Peter MeyerSouthern Highlands Occasional57:30+17:4613:36
15John HodsdonSouthern Highlands Occasional57:35+17:5113:37
16Colin CurrieNone1:00:58+21:1414:25
17John GilesGaringal Orienteers1:02:04+22:2014:41
18Peter KreminskiWallaringa Orienteering Club1:03:38+23:5415:03
19John LyonTintookies Orienteers1:04:21+24:3715:13
20Wayne GriggsNone1:13:52+34:0817:28
21Craig BruceNorth West1:27:55+48:1120:48
22John DempsterYarra Valley Orienteering Club1:32:36+52:5221:55
Hermann WehnerWeston Emus ACTmispunched
Michael HanrattyGaringal Orienteersdid not start
Jensen KeyMelbourne Forest Racersdid not start
James LloydTintookies Orienteersdid not start
Pauli PiiroinenBushflyers ACTdid not start

Women D Medium

4 225 m, 50 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mikaela GrayUgly Gully Orienteers36:278:37
2Grace BurrillBullecourt Boulder Bounders39:50+3:239:25
3Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the41:42+5:159:52
4Lynn DabbsWestern and Hills Orienteers42:34+6:0710:04
5Kate FortuneWellington43:50+7:2310:22
6Coreen MaynardBibbulmun Orienteers45:43+9:1610:49
7Raelee EenjesBendigo Orienteers46:08+9:4110:55
8Robyn PallasCentral Coast Orienteers46:50+10:2311:05
9Margi FreemantleYarra Valley Orienteering Club47:16+10:4911:11
10Val HodsdonSouthern Highlands Occasional47:28+11:0111:14
11Judy AllisonRed Roos ACT47:47+11:2011:18
12Cryn RussellHawkes Bay48:22+11:5511:26
13Janet FletcherLOST48:44+12:1711:32
14Jan HardyAustralopers Orienteering Club51:28+15:0112:10
14Rosie RutledgeAustralopers Orienteering Club51:28+15:0112:10
16Theresa HoweLOST51:33+15:0612:12
17Kaia JoergensenPeninsula and Plains52:01+15:3412:18
18Denise PikeDandenong Ranges Orienteering52:07+15:4012:20
19Patricia AspinCounties Manakau52:14+15:4712:21
20Erica DimentTintookies Orienteers53:38+17:1112:41
21Serryn EenjesBendigo Orienteers53:52+17:2512:44
22Donelda NilesEsk Valley Orienteering Club55:34+19:0713:09
23Mary MoenNorth West56:03+19:3613:15
24Libby MeekingYarra Valley Orienteering Club58:08+21:4113:45
25Valerie RobinsonPukekohe58:30+22:0313:50
26Barbara DawsonGaringal Orienteers1:00:17+23:5014:16
27Jo HobsonBushflyers ACT1:01:37+25:1014:35
28Valerie BrammallEsk Valley Orienteering Club1:02:57+26:3014:53
29Robyn ChapmanAustralopers Orienteering Club1:03:07+26:4014:56
30Andrea EvesBibbulmun Orienteers1:03:41+27:1415:04
30Elizabeth FergusonUgly Gully Orienteers1:03:41+27:1415:04
32Laura de JongRange Runners Orienteering Clu1:03:43+27:1615:04
33Jackie DempsterYarra Valley Orienteering Club1:03:47+27:2015:05
34Jane BarnettBushflyers ACT1:04:03+27:3615:09
35Marion BurrillBullecourt Boulder Bounders1:05:05+28:3815:24
36Sally SalierAustralopers Orienteering Club1:05:10+28:4315:25
37Debbie DoddDandenong Ranges Orienteering1:09:15+32:4816:23
38Jane CalderAustralopers Orienteering Club1:09:26+32:5916:26
39Judy PrendergastEureka Orienteers1:10:03+33:3616:34
40Helena GriggsNone1:11:29+35:0216:55
41Robyn DAscenzoBushflyers ACT1:13:24+36:5717:22
42Libby McLeayAuckland1:13:52+37:2517:28
43Mary Jane MahonyUringa Orienteers1:16:52+40:2518:11 Download route in GPX format
44Jocelyn WattsYarra Valley Orienteering Club1:20:37+44:1019:04
45Christine BendleDandenong Ranges Orienteering1:22:47+46:2019:35
46Kathryn KnightNone1:29:34+53:0721:11
47Schon HudsonNillumbik Emus Orienteering Cl2:02:13+1:25:4628:55
Pik Kwan TangHKOXCCmispunched
Sue ThomsonGaringal Orienteersdid not finish
Bryony CoxGaringal Orienteersdid not finish
Janet BushAustralopers Orienteering Clubdid not start
Barbara JunghansGaringal Orienteersdid not start
Michelle MartinWullundigong Orienteers of thedid not start
Seija PiiroinenBushflyers ACTdid not start
Ilze YeatesDandenong Ranges Orienteeringdid not start

M/W Short Easy

2 625 m, 40 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Torren ArthurMelbourne Forest Racers16:516:25
2Emily HayesAuckland20:03+3:127:38
3Ella RogersRange Runners Orienteering Clu20:22+3:317:45
4Kynen NeillSouth-West Orienteering Trekke21:32+4:418:12
5Justine HobsonBushflyers ACT22:58+6:078:44
6Chris NemethToohey Forest Orienteers23:15+6:248:51
7Rosie Zinzan-DickieNone23:45+6:549:02
8Sophie ArthurMelbourne Forest Racers24:07+7:169:11
9Nea ShinglerBig Foot Orienteers24:48+7:579:26
10Erika BruceNorth West24:52+8:019:28
11Loren BruceNorth West26:23+9:3210:03
12Lisa de JongRange Runners Orienteering Clu26:29+9:3810:05
13Riley McFarlaneBibbulmun Orienteers26:38+9:4710:08
14Sharon WithersEnoggeroos28:25+11:3410:49
15Jemima LloydTintookies Orienteers28:56+12:0511:01
16Megan KennedyNorth West29:02+12:1111:03
17Will EnkelaarNone29:11+12:2011:07
18Sharon McFarlaneBibbulmun Orienteers29:26+12:3511:12
19Jeremy AkedEureka Orienteers29:34+12:4311:15
20Annette RogersRange Runners Orienteering Clu31:00+14:0911:48
21Eleanor WilliamsBendigo Orienteers32:49+15:5812:30
22Helen SharpeNone32:58+16:0712:33
23Ben MarschallTintookies Orienteers33:36+16:4512:48
24Max FranksNone34:01+17:1012:57
25Fiona de LIsleNorth West35:03+18:1213:21
26Jess RogersRange Runners Orienteering Clu35:55+19:0413:40
27Eino MeuronenBushflyers ACT36:57+20:0614:04
28Janet KingBayside Kangaroos Orienteers37:54+21:0314:26
29Marius CazzolatioNone38:46+21:5514:46
30Emily MarschallTintookies Orienteers42:03+25:1216:01
31James FergusonUgly Gully Orienteers45:29+28:3817:19
32Lachlan FergusonUgly Gully Orienteers45:30+28:3917:20
33Scott FergusonUgly Gully Orienteers46:03+29:1217:32
34Torun JoergensenPeninsula and Plains51:28+34:3719:36
35Angus HewittNone52:35+35:4420:01
36Michael HubbertBayside Kangaroos Orienteers55:22+38:3121:05
37Annabel LloydTintookies Orienteers1:02:20+45:2923:44
38Andrew LandownerNone1:02:39+45:4823:52
Matilda RogersOrienteering Queenslandmispunched
Neil SchaferGaringal Orienteersmispunched
Alton FreemanBig Foot Orienteersdid not start
Oliver FreemanBig Foot Orienteersdid not start
Kyla MooreNorth Westdid not start
Carol MorgansYarra Valley Orienteering Clubdid not start
Colin MorgansYarra Valley Orienteering Clubdid not start
Bryn PiiroinenBushflyers ACTdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.