Orienteering Australia

Official results for Australind

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Australind
Organiser: South-West Orienteering Trekkers
Date: Sunday 14 June 2015

Long

2 900 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ricky ThackrayBibbulmun Orienteers18:286:22
2Oliver MartinWullundigong Orienteers of the20:01+1:336:54
3Wayne EliotWullundigong Orienteers of the21:22+2:547:22
4Adam NolanWullundigong Orienteers of the22:54+4:267:53
5Anthea FeaverLOST22:59+4:317:55
6Andrew MartinWullundigong Orienteers of the24:15+5:478:21
7Jordan NeilSouth-West Orienteering Trekke25:27+6:598:46
8Natasha SpargBibbulmun Orienteers26:15+7:479:03
9Rob WestBibbulmun Orienteers26:38+8:109:11
10Daniel EvesBibbulmun Orienteers27:15+8:479:23
11Jamie ODeaBibbulmun Orienteers28:10+9:429:42
12Malcolm NeillSouth-West Orienteering Trekke28:35+10:079:51
13Cliff PhillipsSouth-West Orienteering Trekke29:23+10:5510:07
14Edward FinnieWullundigong Orienteers of the29:24+10:5610:08
15Mike HoweLOST29:27+10:5910:09
16Russell CandyLOST29:36+11:0810:12
17Theresa HoweLOST34:55+16:2712:02
18Don MasonSouth-West Orienteering Trekke36:00+17:3212:24
19Jack DowlingBibbulmun Orienteers41:16+22:4814:13
20Sue DowlingBibbulmun Orienteers55:07+36:3919:00
Bryan HardyWullundigong Orienteers of themispunched

Short

2 000 m, 29 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ricky2 ThackrayBibbulmun Orienteers13:326:46
2Tony SimpkinsLOST17:49+4:178:54
3Riley MartinSouth-West Orienteering Trekke19:59+6:279:59
4Shaun RichardsWullundigong Orienteers of the20:03+6:3110:01
5Natasha SparsSouth-West Orienteering Trekke20:05+6:3310:02
6Jordan NeillSouth-West Orienteering Trekke20:06+6:3410:03
7Ian FletcherLOST21:12+7:4010:36
8Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the22:29+8:5711:14 Download route in GPX format
9Short EvesBibbulmun Orienteers22:48+9:1611:24
10Michelle MartinWullundigong Orienteers of the23:35+10:0311:47
11Hannah SchnellBibbulmun Orienteers24:11+10:3912:05
12Carol BrownlieWullundigong Orienteers of the24:35+11:0312:17
13Wendy NeillSouth-West Orienteering Trekke24:37+11:0512:18
14Ben ColeWullundigong Orienteers of the24:53+11:2112:26
15Chris EvansBibbulmun Orienteers25:24+11:5212:42
16Nicolette FinnieWullundigong Orienteers of the25:55+12:2312:57
17Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the26:21+12:4913:10
18Janet FletcherLOST28:25+14:5314:12
19Toni ODeaSouth-West Orienteering Trekke28:30+14:5814:15
20Alison MartinSouth-West Orienteering Trekke28:41+15:0914:20
21Lois WestBibbulmun Orienteers30:28+16:5615:14
22Jill ElderfieldSouth-West Orienteering Trekke30:48+17:1615:24
23Robyn PhillipsSouth-West Orienteering Trekke34:00+20:2817:00
24Toni FrankBibbulmun Orienteers34:57+21:2517:28
25Nichelle ByfieldBibbulmun Orienteers38:15+24:4319:07
26Jane HardyBalga44:09+30:3722:04
Jennifer BinnsLOSTdisqualified
Liam PhillipsSouth-West Orienteering Trekkemispunched
Rosemary KullmannLOSTmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.