Orienteering Australia

Official results for Whiteman Park Village - NavDash

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Whiteman Park Village - NavDash
Organiser: Wullundigong Orienteers of the West
Date: Saturday 14 March 2015

Long

3 500 m, 39 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sten ClaessensKO.W17:044:52 Download route in GPX format
2Craig DuftyBO.W18:45+1:415:21 Download route in GPX format
3Oliver MartinWO.W19:48+2:445:39
4Cameron DuncanKO.W20:00+2:565:42
5Paul DowlingBO.W20:29+3:255:51 Download route in GPX format
6Rachel WestBO.W22:50+5:466:31
7Joel McMullenBO.W22:54+5:506:32
8Nick DaleLO.W23:00+5:566:34
9Ron MarcusWO.W24:34+7:307:01
10Ian FinnieWO.W25:33+8:297:18
11Ceri PassKO.W25:37+8:337:19
12Virpi KomulainenEast Perth25:58+8:547:25
13Graeme HarrisWO.W28:05+11:018:01
14Rob WestBO.W28:56+11:528:16
15Daniel EvesBO.W29:17+12:138:22
16Michael DuftyBO.W29:59+12:558:34 Download route in GPX format
17Edward FinnieWO.W30:04+13:008:35
18Brian AustinWO.W31:12+14:088:54
19Mike HoweLO.W31:32+14:289:00
20Phil DuftyBO.W32:05+15:019:10
21Jim MannBO.W32:09+15:059:11
22Mike SibbaldBO.W32:26+15:229:16
23Christine HowittWO.W33:00+15:569:25
24Alec DuncanKO.W35:01+17:5710:00
25Joan WrightBO.W40:39+23:3511:36
26Rosalie McCauleyWO.W43:00+25:5612:17
27Sam EatonOkänd43:14+26:1012:21
28Lois WestBO.W43:19+26:1512:22
29Bill and Co. WolstenholmeOkänd47:18+30:1413:30
30Jack DowlingBO.W49:09+32:0514:02
31Debra LethbridgeWO.W50:08+33:0414:19
32Andrew, Chelsea CurrellBO.W52:00+34:5614:51
33Meg and Neil OLearyBO.W57:43+40:3916:29
34Brooke WitheridgeBO.W1:07:03+49:5919:09
35Anne AustinWO.W1:11:32+54:2820:26
36Alan CoxLO.W1:14:02+56:5821:09
Ian FinnieWO.Wmispunched
John HarrisWO.Wmispunched
Graham BraidKO.Wmispunched

Easy

1 100 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Patrick DuftyBO.W12:0911:02
2Liam DuftyBO.W12:11+0:0211:04
3Kate BraidKO.W20:23+8:1418:31
4Jola StewartOkänd22:48+10:3920:43
5Cameron SchnellOkänd26:09+14:0023:46
6Lachlan BraidKO.W26:55+14:4624:28
Jackson and co. GoodwinOkändmispunched
Blake GoodwinOkänddid not finish
Sasha EvesBO.Wdid not finish

Medium

2 700 m, 41 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anthea FeaverLO.W20:297:35
2Peter OLoughlinSW.W24:33+4:049:05
3Noel SchoknechtWO.W25:50+5:219:34
4Carol BrownlieWO.W26:24+5:559:46
5Julie and co. CleverleyNorth Perth28:00+7:3110:22
6Shaun RichardsWO.W28:05+7:3610:24
7Ian FletcherLOST28:25+7:5610:31
8Ken BrownlieWO.W29:00+8:3110:44
9Penny DuftyBO.W29:34+9:0510:57
10Sarah RichardsWO.W30:51+10:2211:25
11Ian SpencerBO.W32:55+12:2612:11
12Adam BinksBO.W33:28+12:5912:23
13Riley McFarlaneBO.W35:04+14:3512:59
14Mason EvesBO.W36:50+16:2113:38
15Dave CurrellBO.W37:00+16:3113:42
16Andrea EvesBO.W41:14+20:4515:16
17Hannah SchnellBO.W42:41+22:1215:48
17Melinda RichardsWO.W42:41+22:1215:48
19Jane PunyanityaKO.W43:04+22:3515:57
20Oliver -Aiden KayeOkänd44:16+23:4716:23
21Jenny KomyshanWO.W44:25+23:5616:27
22Lucy-Joey KayeOkänd44:32+24:0316:29
23Glenda, Julie HuskWO.W46:46+26:1717:19
24Sue DowlingBO.W49:28+28:5918:19
25Moreen CoxLO.W50:09+29:4018:34
26Amanda RintoulLO.W52:00+31:3119:15
26David-Matthew HenuenLincoln Orienteers52:00+31:3119:15
28Zoe, Imogen RintoulLO.W53:36+33:0719:51
29Markus BronchorstOkänd55:29+35:0020:32
30Lisa and Co. WolstenholmeOkänd55:33+35:0420:34
31Stephanie and co BrooksWO.W1:03:06+42:3723:22
32Paula and Co. DunnOkänd1:04:48+44:1924:00
33Stephanie WhittakerLOST1:13:57+53:2827:23
34Jasmine WhittakerLOST1:19:24+58:5529:24
Jennifer BinnsLOSTmispunched
Skye McMullenBO.Wmispunched
Lily McFarlaneBO.Wmispunched
Jan FletcherLO.Wmispunched
Denver MoreBibbulmun Orienteersdid not finish
Leo, Jun SanielOkänddid not finish
Nick LethbridgeWO.Wdid not finish
Tony SimpkinsLO.Wdid not start

MediumUno

2 700 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kane MoreWullundigong Orienteers of the18:406:54
2Edward FinnieWO.W30:39+11:5911:21

Please report errors in the result list to the organiser.