Official results for Yetar Spring - Standard Event

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Yetar Spring - Standard Event
Organiser: Wullundigong Orienteers of the West
Date: Sunday 26 April 2015

H1

9 200 m, 11 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Craig Dufty Bibbulmun Orienteers 58:30 6:21 Download route in GPX format
2 Sten Classens Kulgun 225 Orienteers 1:10:52 +12:22 7:42 Download route in GPX format
3 Cameron Duncan Kulgun 225 Orienteers 1:13:57 +15:27 8:02
4 Oliver Martin Wullundigong Orienteers of the 1:19:07 +20:37 8:35
5 Simon Windsor Bibbulmun Orienteers 1:22:31 +24:01 8:58
6 Wayne Eliot Wullundigong Orienteers of the 1:25:05 +26:35 9:14
7 Andrew Martin Wullundigong Orienteers of the 1:33:51 +35:21 10:12 Download route in GPX format
8 Ian Finnie Wullundigong Orienteers of the 1:38:05 +39:35 10:39
9 Matthew Brierley None 2:17:11 +1:18:41 14:54
10 Bryce Crage Bibbulmun Orienteers 2:17:20 +1:18:50 14:55 Download route in GPX format
Adam Nolan Wullundigong Orienteers of the mispunched

H2

6 900 m, 14 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Graham Braid Kulgun 225 Orienteers 53:59 7:49
2 Richard Matthews LOST 1:03:45 +9:46 9:14
3 David McCauley Wullundigong Orienteers of the 1:04:11 +10:12 9:18
4 Tom Brownlie Wullundigong Orienteers of the 1:09:47 +15:48 10:06
5 Russell Candy Kulgun 225 Orienteers 1:19:12 +25:13 11:28
6 Gerd Puzio None 1:25:10 +31:11 12:20
7 Jason Simpson LOST 1:25:45 +31:46 12:25
8 Ron Marcus Wullundigong Orienteers of the 1:29:16 +35:17 12:56
9 John Cummins Bibbulmun Orienteers 1:35:06 +41:07 13:46
10 Dave Currell LOST 1:40:13 +46:14 14:31
11 Rod Stephenson Wullundigong Orienteers of the 1:58:47 +1:04:48 17:12
Ian Spencer Bibbulmun Orienteers mispunched
Virpi Komulainen LOST did not finish
Ronny Lardner None did not finish

H3

4 900 m, 22 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Noel Schoknecht LOST 42:21 8:38
2 Anthea Feaver LOST 44:16 +1:55 9:02
3 Karen Staudte LOST 46:39 +4:18 9:31
4 Russell Wade Wullundigong Orienteers of the 50:12 +7:51 10:14 Download route in GPX format
5 Graeme Harris Wullundigong Orienteers of the 51:07 +8:46 10:25
6 Dan Greig Wullundigong Orienteers of the 52:22 +10:01 10:41 Download route in GPX format
7 Mike Howe LOST 53:44 +11:23 10:57
8 Ceri Pass Kulgun 225 Orienteers 55:09 +12:48 11:15
9 Micheal Dufty Bibbulmun Orienteers 59:13 +16:52 12:05 Download route in GPX format
10 Mark Newhouse None 1:00:30 +18:09 12:20
11 Craig Dermer LOST 1:00:42 +18:21 12:23
12 Rob West Bibbulmun Orienteers 1:06:18 +23:57 13:31
13 Robert Graieg LOST 1:06:37 +24:16 13:35
14 Toivo Pedaste LOST 1:08:05 +25:44 13:53
15 Heike Behrbohm Kulgun 225 Orienteers 1:10:13 +27:52 14:19
16 Alec Duncan Kulgun 225 Orienteers 1:15:05 +32:44 15:19
17 Ian Fletcher LOST 1:16:55 +34:34 15:41
18 Maurice Patten Kulgun 225 Orienteers 1:19:25 +37:04 16:12
19 Penny Dufty Bibbulmun Orienteers 1:22:26 +40:05 16:49
20 Ian Jennings Wullundigong Orienteers of the 1:26:24 +44:03 17:37
Blake Merritt LOST mispunched
Richard Begley Kulgun 225 Orienteers mispunched

H4

2 900 m, 32 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Mike Sibbald Bibbulmun Orienteers 26:26 9:06
2 Ian2 Finnie Wullundigong Orienteers of the 30:41 +4:15 10:34
3 Phil Dufty Bibbulmun Orienteers 31:27 +5:01 10:50
4 Daniel Eves Bibbulmun Orienteers 32:15 +5:49 11:07
5 Carol Brownlie Wullundigong Orienteers of the 32:29 +6:03 11:12
6 Ken Brownlie Wullundigong Orienteers of the 33:08 +6:42 11:25 Download route in GPX format
7 Chas Lane LOST 34:16 +7:50 11:48
8 Peter Hamilton Wullundigong Orienteers of the 37:41 +11:15 12:59
9 Jan Candy Kulgun 225 Orienteers 39:44 +13:18 13:42
10 Edward2 Finnie Wullundigong Orienteers of the 40:14 +13:48 13:52
11 Christine Howitt Wullundigong Orienteers of the 42:41 +16:15 14:43
12 Joan Wright Bibbulmun Orienteers 44:07 +17:41 15:12
13 Bryan Hardy Wullundigong Orienteers of the 45:26 +19:00 15:40
14 Jim Mann Bibbulmun Orienteers 45:47 +19:21 15:47
15 Rosemary Kullmann LOST 45:58 +19:32 15:51
16 David Pass Kulgun 225 Orienteers 46:00 +19:34 15:51
17 Steve Halligan Kulgun 225 Orienteers 51:44 +25:18 17:50
18 Toni Frank Bibbulmun Orienteers 52:00 +25:34 17:55
19 Gary Aitken LOST 54:36 +28:10 18:49
20 Don Young Bibbulmun Orienteers 56:40 +30:14 19:32
21 Jenny Komyshan Wullundigong Orienteers of the 57:24 +30:58 19:47
22 Jennifer Binns LOST 59:41 +33:15 20:34
23 Moreen Cox LOST 1:11:37 +45:11 24:41
24 Hubert Day LOST 1:17:55 +51:29 26:52
25 Nicole Davis LOST 1:19:07 +52:41 27:16
26 Wendy Hobley LOST 1:20:19 +53:53 27:41
27 Glenda Husk Wullundigong Orienteers of the 1:25:16 +58:50 29:24
28 Jane Hardy Wullundigong Orienteers of the 1:31:58 +1:05:32 31:42
Peter Komyshan Wullundigong Orienteers of the mispunched
Janet Fletcher LOST mispunched
Todd Rintoul LOST mispunched
Valerie Jennings Wullundigong Orienteers of the did not finish

M

4 000 m, 23 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Jo Anna Maynard Bibbulmun Orienteers 41:24 10:21
2 Joel Mcmullen Bibbulmun Orienteers 41:44 +0:20 10:26
3 Rosalie McCauley Wullundigong Orienteers of the 46:31 +5:07 11:37
4 Shaun Richards Wullundigong Orienteers of the 51:01 +9:37 12:45
5 Edward Finnie Wullundigong Orienteers of the 56:03 +14:39 14:00
6 Noelene Dorn None 1:08:36 +27:12 17:09
7 Ken Allam Kulgun 225 Orienteers 1:09:05 +27:41 17:16
8 Kane More Bibbulmun Orienteers 1:12:17 +30:53 18:04
9 Amanda Rintoul LOST 1:13:17 +31:53 18:19
10 Lily McFarlane Bibbulmun Orienteers 1:18:40 +37:16 19:40
11 Jacqueline McManus LOST 1:21:45 +40:21 20:26
12 Nicole Sibbald Bibbulmun Orienteers 1:25:25 +44:01 21:21
13 Jane Punyanitya Kulgun 225 Orienteers 1:32:22 +50:58 23:05
14 Hannah Schell Bibbulmun Orienteers 1:37:49 +56:25 24:27
15 Andrea Eves Bibbulmun Orienteers 1:39:32 +58:08 24:53
16 Sarah Richards Wullundigong Orienteers of the 1:40:29 +59:05 25:07
17 Melinda Richards Wullundigong Orienteers of the 1:48:50 +1:07:26 27:12
18 Frances Allam None 1:54:33 +1:13:09 28:38
19 Mary Conroy LOST 1:56:54 +1:15:30 29:13
20 Alan Cox LOST 1:57:11 +1:15:47 29:17
21 Renee Williamson None 2:00:19 +1:18:55 30:04
22 Kathy Archer None 2:15:57 +1:34:33 33:59
Richard Lee None did not finish

E

2 100 m, 23 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Cameron Schell Bibbulmun Orienteers 19:43 9:23
2 Nolene2 Dorn Kulgun 225 Orienteers 20:35 +0:52 9:48
3 Patrick Dufty Bibbulmun Orienteers 20:54 +1:11 9:57 Download route in GPX format
4 Liam Dufty Bibbulmun Orienteers 20:57 +1:14 9:58
5 Zaga McCarrey None 30:51 +11:08 14:41
6 Holly Dunne None 33:03 +13:20 15:44
7 James Dunne None 33:56 +14:13 16:09
8 Stephanie Brooks None 34:17 +14:34 16:19
9 Cameron2 Widin None 35:53 +16:10 17:05
10 Caitlyn Appleford None 36:51 +17:08 17:32
11 Belinda Coughlan Kulgun 225 Orienteers 39:33 +19:50 18:50
12 Sharon McFarlane Bibbulmun Orienteers 40:30 +20:47 19:17
13 Peter Kelly None 42:57 +23:14 20:27
14 Isabelle Turner Bibbulmun Orienteers 46:35 +26:52 22:10
15 Rochelle Irwin None 52:59 +33:16 25:13
16 Toni Miller None 53:01 +33:18 25:14
17 Paul Tiaman None 57:56 +38:13 27:35
18 Padee Armoogum None 1:03:28 +43:45 30:13
19 Anne Austin Wullundigong Orienteers of the 1:07:03 +47:20 31:55
20 Mandy Johnson None 1:15:23 +55:40 35:53
21 Wendy Shannon LOST 1:16:09 +56:26 36:15
22 Susan Clegg Bibbulmun Orienteers 1:16:20 +56:37 36:20
Philomena Humpheries None mispunched

VE

1 600 m, 11 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Zoe Rintoul LOST 19:28 12:10
2 Lachlan Braid Kulgun 225 Orienteers 21:57 +2:29 13:43
3 Kate Braid Kulgun 225 Orienteers 22:58 +3:30 14:21
4 Tahlia Daniele None 24:09 +4:41 15:05
5 Cameron Widin None 29:25 +9:57 18:23
6 Rob Brooks None 31:53 +12:25 19:55
7 Hayley Appleford None 34:59 +15:31 21:51
7 Noami Appleford None 34:59 +15:31 21:51
9 Chrystle Daniele None 35:01 +15:33 21:53
10 Jasmine Whittaker None 44:21 +24:53 27:43
Ruben2 Claessens Kulgun 225 Orienteers did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.