Official results for Lover's Ridge - WA Classic Day 1

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Lover's Ridge - WA Classic Day 1
Organiser: LOST
Date: Sunday 31 May 2015

H1

6 700 m, 8 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Ricky Thackray Bibbulmun Orienteers 50:35 7:32 Download route in GPX format
2 Cameron Duncan Kulgun 225 Orienteers 55:20 +4:45 8:15
3 Wayne Eliot Wullundigong Orienteers of the 1:07:06 +16:31 10:00
4 Vanessa Smith Kulgun 225 Orienteers 1:24:03 +33:28 12:32
5 Bryce Crage Bibbulmun Orienteers 1:28:02 +37:27 13:08 Download route in GPX format
6 Phil Dufty Bibbulmun Orienteers 1:41:19 +50:44 15:07
Adam Nolan Wullundigong Orienteers of the did not finish
Rachel West Bibbulmun Orienteers did not finish

H2

5 400 m, 14 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Graham Braid Kulgun 225 Orienteers 45:56 8:30
2 Tom Brownlie Wullundigong Orienteers of the 50:21 +4:25 9:19
3 Ceri Pass Kulgun 225 Orienteers 52:21 +6:25 9:41
4 Andrew Martin Wullundigong Orienteers of the 55:47 +9:51 10:19
5 Tony Whittaker LOST 57:07 +11:11 10:34
6 Robert Graieg LOST 59:28 +13:32 11:00
7 Clifford Phillips South-West Orienteering Trekke 1:07:22 +21:26 12:28
8 Ron Marcus Wullundigong Orienteers of the 1:07:27 +21:31 12:29
9 Rob Beattie Bibbulmun Orienteers 1:07:48 +21:52 12:33 Download route in GPX format
10 John Cummins Bibbulmun Orienteers 1:15:40 +29:44 14:00
11 Michael Madden LOST 1:18:01 +32:05 14:26
12 Dave Currell Bibbulmun Orienteers 1:37:34 +51:38 18:04
13 Rachel Austin South-West Orienteering Trekke 1:38:36 +52:40 18:15
14 Rod Stephenson Wullundigong Orienteers of the 1:44:37 +58:41 19:22

H3

4 000 m, 22 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Russell Wade Wullundigong Orienteers of the 44:02 11:00 Download route in GPX format
2 Carol Brownlie Wullundigong Orienteers of the 48:29 +4:27 12:07 Download route in GPX format
3 Mike Sibbald Bibbulmun Orienteers 49:35 +5:33 12:23
4 Oliver Martin Wullundigong Orienteers of the 49:40 +5:38 12:25
5 Peter OLoughlin South-West Orienteering Trekke 50:00 +5:58 12:30
6 Todd Rintoul LOST 51:03 +7:01 12:45
7 Mike Howe LOST 52:03 +8:01 13:00
8 Natasha Sparg Bibbulmun Orienteers 52:47 +8:45 13:11
9 Sandra Tarr LOST 55:29 +11:27 13:52
10 Ken Brownlie Wullundigong Orienteers of the 56:04 +12:02 14:01 Download route in GPX format
11 Tony Simpkins LOST 56:18 +12:16 14:04
12 Craig Dermer Kulgun 225 Orienteers 58:33 +14:31 14:38
13 Vicki Redden Kulgun 225 Orienteers 1:11:26 +27:24 17:51
14 Penny Dufty Bibbulmun Orienteers 1:17:20 +33:18 19:20
15 Gary Aitken LOST 1:33:15 +49:13 23:18
David Colls LOST mispunched
Heike Behrbohm Kulgun 225 Orienteers mispunched
Christine Howitt Wullundigong Orienteers of the mispunched
Robert Boekelaar Wullundigong Orienteers of the mispunched
Ian Jennings Wullundigong Orienteers of the mispunched
Dan Greig Wullundigong Orienteers of the mispunched
Peter Hamilton Wullundigong Orienteers of the did not finish

H4

2 200 m, 20 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Ricky Thackray 2 Bibbulmun Orienteers 22:22 10:09 Download route in GPX format
2 Alec Duncan Kulgun 225 Orienteers 31:57 +9:35 14:31
3 Daniel Eves Bibbulmun Orienteers 34:40 +12:18 15:45
4 Michelle Martin Wullundigong Orienteers of the 37:20 +14:58 16:58
5 Lyn Stoltze LOST 38:47 +16:25 17:37
6 Jennifer Binns LOST 40:36 +18:14 18:27
7 Andrea Eves Bibbulmun Orienteers 42:04 +19:42 19:07
8 Toni Frank Bibbulmun Orienteers 44:17 +21:55 20:07
9 Janet Fletcher LOST 44:43 +22:21 20:19
10 Jordan Neill 2 South-West Orienteering Trekke 45:48 +23:26 20:49
11 Coreen Maynard Bibbulmun Orienteers 49:08 +26:46 22:19
12 Amanda Rintoul LOST 51:29 +29:07 23:24
13 Don Young Bibbulmun Orienteers 53:07 +30:45 24:08
14 Peter Elderfield South-West Orienteering Trekke 54:29 +32:07 24:45
15 Jill Elderfield South-West Orienteering Trekke 55:09 +32:47 25:04
16 Theresa Howe LOST 56:33 +34:11 25:42
17 Rosemary Kullmann LOST 59:27 +37:05 27:01
18 Melinda Richards Wullundigong Orienteers of the 1:12:01 +49:39 32:44
19 Valerie Jennings Wullundigong Orienteers of the 1:22:02 +59:40 37:17
Peter Hamilton Kulgun 225 Orienteers did not finish

M

3 200 m, 19 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Ian Fletcher LOST 35:28 11:05
2 Michaela Maynard Bibbulmun Orienteers 36:54 +1:26 11:31
3 Jordan Neill South-West Orienteering Trekke 37:48 +2:20 11:48
4 Ken Allan Kulgun 225 Orienteers 44:49 +9:21 14:00
5 Hannah Schnell Bibbulmun Orienteers 44:57 +9:29 14:02
6 Shaun Richards Wullundigong Orienteers of the 49:48 +14:20 15:33
7 Mason Eves Bibbulmun Orienteers 52:18 +16:50 16:20
8 Sarah Richards Wullundigong Orienteers of the 53:04 +17:36 16:35
9 Jane Punyanitya LOST 53:29 +18:01 16:42
10 Malcolm Neill South-West Orienteering Trekke 58:54 +23:26 18:24
11 Nicole Sibbald Bibbulmun Orienteers 1:08:13 +32:45 21:19
12 Lily McFarlane Bibbulmun Orienteers 1:08:48 +33:20 21:30
13 Lee Rummer Okänd 1:09:51 +34:23 21:49
14 Lucy Jarett Okänd 1:13:03 +37:35 22:49
15 Belinda Coughlan Kulgun 225 Orienteers 1:16:40 +41:12 23:57
16 Michael Lovegrove Craigie 1:49:45 +1:14:17 34:17
17 Philomena Humphries (unoficcial)) South-West Orienteering Trekke 2:06:08 +1:30:40 39:25
Lucille Chapuis Okänd mispunched
Susan Milligan Okänd mispunched

E

1 800 m, 20 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Isaac Madden Kulgun 225 Orienteers 20:06 11:10
2 Riley McFarlane Bibbulmun Orienteers 24:31 +4:25 13:37
3 Liam Phillips South-West Orienteering Trekke 29:23 +9:17 16:19
4 Tileah Jeisman Okänd 29:31 +9:25 16:23
5 Liam Dufty Bibbulmun Orienteers 29:58 +9:52 16:38
6 Caitlin Madden LOST 30:47 +10:41 17:06
7 Sharon McFarlane Bibbulmun Orienteers 33:24 +13:18 18:33
8 Holly Dunne Okänd 35:57 +15:51 19:58
9 James Dunne Okänd 36:07 +16:01 20:03
10 Zoe Rintoul LOST 38:10 +18:04 21:12
11 Sasha Eves Bibbulmun Orienteers 39:41 +19:35 22:02
12 Cameron Schnell Bibbulmun Orienteers 47:57 +27:51 26:38
13 Jennifer Dunne Okänd 50:22 +30:16 27:58
14 Kayla Evans Bibbulmun Orienteers 51:36 +31:30 28:40
15 Jessica Madden LOST 1:00:18 +40:12 33:30
16 Kynen Neill South-West Orienteering Trekke 1:36:04 +1:15:58 53:22
17 Tom Ramsden Okänd 2:06:42 +1:46:36 1:10:23
18 Juliette Jarrett Okänd 3:10:19 +2:50:13 1:45:43
Stanley Kloss Carine mispunched
Suellen Tranter Bibbulmun Orienteers did not finish

VE

1 400 m, 7 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Isaac Madden LOST 20:17 14:29
2 Archie Brownlie Wullundigong Orienteers of the 23:19 +3:02 16:39
3 Kate Braid Kulgun 225 Orienteers 26:27 +6:10 18:53
4 Kate Rintoul LOST 29:19 +9:02 20:56
5 Lachlan Braid Kulgun 225 Orienteers 30:46 +10:29 21:58
6 Alex Kloss Okänd 50:47 +30:30 36:16
Carlos Viquez West Leederville mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.