Official results for Lover's Lane - WA Classic Day 2

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Lover's Lane - WA Classic Day 2
Organiser: Bibbulmun Orienteers
Date: Monday 1 June 2015

H1

7 200 m, 5 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Ricky Thackray Bibbulmun Orienteers 54:40 7:35 Download route in GPX format
2 Cameron Duncan Kulgun 225 Orienteers 1:11:19 +16:39 9:54
3 Wayne Eliot Wullundigong Orienteers of the 1:11:32 +16:52 9:56
4 Bryce Crage Bibbulmun Orienteers 1:43:56 +49:16 14:26 Download route in GPX format
Phil Dufty Bibbulmun Orienteers mispunched

H2

5 500 m, 15 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Tom Brownlie Wullundigong Orienteers of the 55:12 10:02
2 Graham Braid Kulgun 225 Orienteers 57:36 +2:24 10:28
3 Andre Morkel LOST 57:39 +2:27 10:28
4 Ceri Pass Kulgun 225 Orienteers 59:16 +4:04 10:46
5 Tony Whittaker LOST 1:00:57 +5:45 11:04
6 Robert Graieg LOST 1:01:48 +6:36 11:14
7 Andrew Martin Wullundigong Orienteers of the 1:08:04 +12:52 12:22
8 Clifford Phillips South-West Orienteering Trekke 1:11:06 +15:54 12:55
9 Jason Simpson LOST 1:13:25 +18:13 13:20
10 Ron Marcus Wullundigong Orienteers of the 1:24:30 +29:18 15:21
11 Rachel Austin South-West Orienteering Trekke 1:25:56 +30:44 15:37
12 Rob Beattie Bibbulmun Orienteers 1:35:17 +40:05 17:19
13 Rod Stephenson Wullundigong Orienteers of the 1:43:30 +48:18 18:49
14 John Cummins Bibbulmun Orienteers 1:45:19 +50:07 19:08
15 Dave Currell Bibbulmun Orienteers 1:51:55 +56:43 20:20

H3

4 000 m, 22 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 David Colls LOST 40:40 10:10
2 Noel Schoknecht LOST 44:56 +4:16 11:14
3 Oliver Martin Wullundigong Orienteers of the 45:13 +4:33 11:18
4 Russell Wade Wullundigong Orienteers of the 45:39 +4:59 11:24 Download route in GPX format
5 Carol Brownlie Wullundigong Orienteers of the 47:59 +7:19 11:59 Download route in GPX format
6 Peter OLoughlin South-West Orienteering Trekke 49:20 +8:40 12:20
7 Mike Howe LOST 54:33 +13:53 13:38
8 Ken Brownlie Wullundigong Orienteers of the 58:05 +17:25 14:31 Download route in GPX format
9 Craig Dermer Kulgun 225 Orienteers 1:02:16 +21:36 15:34
10 Bo Davie Okänd 1:02:49 +22:09 15:42
11 Rebecca Ginbey Bibbulmun Orienteers 1:05:56 +25:16 16:29
12 Nick Lethbridge Wullundigong Orienteers of the 1:08:15 +27:35 17:03
13 Ian Jennings Wullundigong Orienteers of the 1:09:02 +28:22 17:15
14 Natasha Sparg Bibbulmun Orienteers 1:09:15 +28:35 17:18
15 Joan Wright Bibbulmun Orienteers 1:14:11 +33:31 18:32
16 Penny Dufty Bibbulmun Orienteers 1:21:21 +40:41 20:20
17 Heike Behrbohm Kulgun 225 Orienteers 1:24:35 +43:55 21:08
18 Jack Dowling Bibbulmun Orienteers 1:28:41 +48:01 22:10
19 John Major Kulgun 225 Orienteers 1:39:45 +59:05 24:56
20 Serena Davie Okänd 1:40:37 +59:57 25:09
21 Gary Aitken LOST 1:49:06 +1:08:26 27:16
22 Jennifer Major Kulgun 225 Orienteers 1:52:18 +1:11:38 28:04

H4

2 000 m, 22 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Ricky Thackray2 Bibbulmun Orienteers 17:28 8:44 Download route in GPX format
2 Michelle Martin Wullundigong Orienteers of the 29:28 +12:00 14:44
3 Jacob Eves Bibbulmun Orienteers 31:59 +14:31 15:59
4 Tony Simpkins LOST 33:47 +16:19 16:53
5 Jim Mann Bibbulmun Orienteers 34:51 +17:23 17:25
6 Rosemary Kullmann LOST 35:07 +17:39 17:33
7 Theresa Howe LOST 35:38 +18:10 17:49
8 Daniel Eves Bibbulmun Orienteers 36:21 +18:53 18:10
9 Coreen Maynard Bibbulmun Orienteers 36:53 +19:25 18:26
10 Jordan Neill 2 Cardiff 40:08 +22:40 20:04
11 Debra Lethbridge Wullundigong Orienteers of the 42:34 +25:06 21:17
12 Jill Elderfield South-West Orienteering Trekke 43:08 +25:40 21:34
13 Toni Frank Bibbulmun Orienteers 43:45 +26:17 21:52
14 Don Young Bibbulmun Orienteers 47:04 +29:36 23:32
15 Andrea Eves Bibbulmun Orienteers 48:29 +31:01 24:14
16 Lyn Stoltze LOST 49:23 +31:55 24:41
17 Sue Dowling Bibbulmun Orienteers 52:36 +35:08 26:18
18 Peter Elderfield South-West Orienteering Trekke 55:02 +37:34 27:31
19 Jennifer Binns LOST 58:34 +41:06 29:17
20 Vicki Redden Kulgun 225 Orienteers 1:04:13 +46:45 32:06
21 Melinda Richards Wullundigong Orienteers of the 1:25:51 +1:08:23 42:55
Valerie Jennings Wullundigong Orienteers of the disqualified

M

3 300 m, 22 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Kane More Bibbulmun Orienteers 31:22 9:30
2 Mason Eves Bibbulmun Orienteers 36:12 +4:50 10:58
3 Joel Mcmullen Bibbulmun Orienteers 38:08 +6:46 11:33
4 Michaela Maynard Bibbulmun Orienteers 39:27 +8:05 11:57
5 Shaun Richards Wullundigong Orienteers of the 44:58 +13:36 13:37
6 Lily McFarlane Bibbulmun Orienteers 45:12 +13:50 13:41
7 Chloe Roth Bibbulmun Orienteers 45:55 +14:33 13:54
8 Jordan Neill South-West Orienteering Trekke 46:04 +14:42 13:57
9 Hannah Schnell Bibbulmun Orienteers 47:25 +16:03 14:22
10 Ken Allam Kulgun 225 Orienteers 51:54 +20:32 15:43
11 Frances Allam West Leederville 55:49 +24:27 16:54
12 Suellen Tranter Bibbulmun Orienteers 56:45 +25:23 17:11
13 Skye Mcmullen Bibbulmun Orienteers 1:00:26 +29:04 18:18
14 Sarah Richards Wullundigong Orienteers of the 1:00:46 +29:24 18:24
15 Jane Punyanitya LOST 1:03:13 +31:51 19:09
16 Rohelle Irwin Okänd 1:10:43 +39:21 21:25
17 Belinda Coughlan Kulgun 225 Orienteers 1:11:52 +40:30 21:46
18 Vicky Brownlie Wullundigong Orienteers of the 1:12:33 +41:11 21:59
19 Lucy Jarrett Lower Chittering 1:20:15 +48:53 24:19
20 Mary Conroy LOST 1:25:36 +54:14 25:56
21 Philomena Humphries LOST 1:26:50 +55:28 26:18
Malcolm Neill South-West Orienteering Trekke mispunched

E

1 900 m, 19 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Mason Eves2 Bibbulmun Orienteers 21:03 11:04
2 Liam Phillips South-West Orienteering Trekke 21:16 +0:13 11:11
3 Kynen Neill South-West Orienteering Trekke 21:26 +0:23 11:16
4 Cameron Schnell Bibbulmun Orienteers 22:34 +1:31 11:52
5 Tileah Jeisman Okänd 25:02 +3:59 13:10
6 Samuel Roth Bibbulmun Orienteers 25:54 +4:51 13:37
7 Sharon McFarlane Bibbulmun Orienteers 26:20 +5:17 13:51
8 Stacey Mcmullen Bibbulmun Orienteers 27:01 +5:58 14:13
9 Riley McFarlane Bibbulmun Orienteers 27:22 +6:19 14:24
10 Jackson Goodwin Okänd 27:33 +6:30 14:30
11 Sasha Eves Bibbulmun Orienteers 46:05 +25:02 24:15
12 Wayne Eliot2 Wullundigong Orienteers of the 47:24 +26:21 24:56
13 Deb Davies Okänd 1:02:10 +41:07 32:43
14 Michelle Wilson Okänd 1:02:27 +41:24 32:52
15 Juliette Jarrett Okänd 1:08:25 +47:22 36:00
16 Liz Addison Okänd 1:09:26 +48:23 36:32
Wendy Shannon LOST mispunched
Sarah Ladwig Okänd mispunched
Matt Ramsden Okänd mispunched

VE

1 600 m, 7 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Kate Braid Kulgun 225 Orienteers 19:29 12:10
2 Lachlan Braid Kulgun 225 Orienteers 25:30 +6:01 15:56
3 Rohan Braid Kulgun 225 Orienteers 26:40 +7:11 16:40
4 Kayla Evans Bibbulmun Orienteers 34:18 +14:49 21:26
5 Archie Brownlie Wullundigong Orienteers of the 51:11 +31:42 31:59
6 Ben Colls LOST 57:03 +37:34 35:39
7 Nicki Colls LOST 58:03 +38:34 36:16

Please report errors in the result list to the organiser.