Official results for Calophylla - Standard Bush Event

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Calophylla - Standard Bush Event
Organiser: Kulgun 225 Orienteers
Date: Sunday 21 June 2015

H1

9 400 m, 6 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Cameron Duncan Kulgun 225 Orienteers 1:26:42 9:13
2 Andre Morkel LOST 1:29:19 +2:37 9:30 Download route in GPX format
3 Ricky Thackray Bibbulmun Orienteers 1:31:41 +4:59 9:45
4 Ian Finnie Wullundigong Orienteers of the 2:04:44 +38:02 13:16
5 Bryce Crage Bibbulmun Orienteers 2:17:54 +51:12 14:40 Download route in GPX format
6 Phil Dufty Bibbulmun Orienteers 2:59:53 +1:33:11 19:08

H2

6 700 m, 11 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Graham Braid Kulgun 225 Orienteers 1:10:28 10:31
2 Tony Whittaker LOST 1:16:07 +5:39 11:21 Download route in GPX format
3 Tom Brownlie Wullundigong Orienteers of the 1:19:50 +9:22 11:54
4 Jason Simpson LOST 1:26:28 +16:00 12:54
5 Rob Beattie Bibbulmun Orienteers 1:37:22 +26:54 14:31 Download route in GPX format
6 David McCauley Wullundigong Orienteers of the 1:40:51 +30:23 15:03
7 Ron Marcus Wullundigong Orienteers of the 1:50:56 +40:28 16:33
8 John Cummins Bibbulmun Orienteers 1:51:48 +41:20 16:41
9 Robert Graieg LOST 2:02:08 +51:40 18:13
10 Chris Swain Kulgun 225 Orienteers 2:02:39 +52:11 18:18
Dave Currell Bibbulmun Orienteers mispunched

H3

5 100 m, 14 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Anthea Feaver LOST 53:24 10:28
2 Richard Matthews LOST 59:21 +5:57 11:38 Download route in GPX format
3 Tony Simpkins LOST 1:05:45 +12:21 12:53
4 Ceri Pass Kulgun 225 Orienteers 1:06:44 +13:20 13:05
5 Peter Komyshan Wullundigong Orienteers of the 1:11:19 +17:55 13:59 Download route in GPX format
6 Dan Greig Wullundigong Orienteers of the 1:24:48 +31:24 16:37 Download route in GPX format
7 Russell Wade Wullundigong Orienteers of the 1:25:31 +32:07 16:46
8 Rosalie McCauley Wullundigong Orienteers of the 1:32:28 +39:04 18:07
9 Nick Lethbridge Wullundigong Orienteers of the 1:38:42 +45:18 19:21
10 Brian Austin Wullundigong Orienteers of the 1:47:10 +53:46 21:00
11 Edward Plummer LOST 1:51:24 +58:00 21:50 Download route in GPX format
12 Jim Mann Bibbulmun Orienteers 1:52:08 +58:44 21:59
13 Jack Dowling Bibbulmun Orienteers 2:05:41 +1:12:17 24:38
Nick Flux None mispunched

H4

3 200 m, 28 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Noel Schoknecht LOST 37:34 11:44
2 Rob West Bibbulmun Orienteers 38:41 +1:07 12:05
3 Carol Brownlie Wullundigong Orienteers of the 40:30 +2:56 12:39
4 Phil Taylor LOST 41:45 +4:11 13:02
5 Jo Anna Maynard Bibbulmun Orienteers 49:06 +11:32 15:20
6 Ken Brownlie Wullundigong Orienteers of the 49:59 +12:25 15:37 Download route in GPX format
7 Edward Finnie Wullundigong Orienteers of the 53:08 +15:34 16:36
8 Ian Jennings Wullundigong Orienteers of the 56:07 +18:33 17:32
9 Jennifer Binns LOST 57:10 +19:36 17:51
10 Daniel Eves Bibbulmun Orienteers 1:00:23 +22:49 18:52
11 Rosemary Kullmann LOST 1:03:40 +26:06 19:53
12 Jennifer Major Kulgun 225 Orienteers 1:04:10 +26:36 20:03
13 Penny Dufty Bibbulmun Orienteers 1:06:58 +29:24 20:55
14 Lois West Bibbulmun Orienteers 1:09:00 +31:26 21:33
15 Toni Frank Bibbulmun Orienteers 1:09:41 +32:07 21:46
16 John Major Kulgun 225 Orienteers 1:15:19 +37:45 23:32
17 Andrea Eves Bibbulmun Orienteers 1:19:45 +42:11 24:55
18 Joan Wright Bibbulmun Orienteers 1:20:40 +43:06 25:12
19 Gary Aitken LOST 1:30:11 +52:37 28:10
20 Jenny Komyshan Wullundigong Orienteers of the 1:37:14 +59:40 30:23
21 Sue Dowling Bibbulmun Orienteers 1:40:08 +1:02:34 31:17
22 Nicole Davis LOST 1:43:36 +1:06:02 32:22
23 Lyn Stoltze LOST 1:46:39 +1:09:05 33:19
24 John Taylor None 1:49:37 +1:12:03 34:15
25 Adair Laura None 2:13:44 +1:36:10 41:47
Heike Behrbohm Kulgun 225 Orienteers mispunched
Melinda Richards Wullundigong Orienteers of the mispunched
Debra Lethbridge Wullundigong Orienteers of the mispunched

M

3 800 m, 11 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Edward2 Finnie Wullundigong Orienteers of the 44:11 11:37
2 Mason Eves Bibbulmun Orienteers 1:13:03 +28:52 19:13
3 Shaun Richards Wullundigong Orienteers of the 1:13:35 +29:24 19:21
4 Jane Punyanitya LOST 1:27:21 +43:10 22:59
5 Mary Conroy LOST 1:31:49 +47:38 24:09
6 Philomena Humphries LOST 1:38:50 +54:39 26:00
7 Simon White None 1:40:50 +56:39 26:32
8 Coreen Maynard Bibbulmun Orienteers 2:02:02 +1:17:51 32:06
9 Sarah Richards Wullundigong Orienteers of the 2:03:57 +1:19:46 32:37
Mark Simpson None mispunched
Suellen Tranfer Bibbulmun Orienteers did not finish

E

2 200 m, 5 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Monique Jeisman None 26:39 12:06
2 Michaela Maynard Bibbulmun Orienteers 29:19 +2:40 13:19
3 Suellen Tranfer None 1:05:00 +38:21 29:32
4 Carlos Viquez None 1:29:55 +1:03:16 40:52
Tileah Jeisman None mispunched

VE

1 700 m, 7 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Monique Jeisman None 15:45 9:15
2 Tileah Jeisman None 17:35 +1:50 10:20
3 Liam Dufty Bibbulmun Orienteers 20:02 +4:17 11:47
4 Lachlan Braid Kulgun 225 Orienteers 26:06 +10:21 15:21
5 Kate Braid Kulgun 225 Orienteers 26:56 +11:11 15:50
6 Rohan Braid Kulgun 225 Orienteers 27:37 +11:52 16:14
7 Archie Brownlie Innaloo 42:39 +26:54 25:05

Please report errors in the result list to the organiser.