Official results for Marginata - Standard Bush Event

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Marginata - Standard Bush Event
Organiser: Wullundigong Orienteers of the West
Date: Sunday 26 July 2015

H1

8 000 m, 11 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Craig Dufty Bibbulmun Orienteers 52:24 6:33
2 Ricky Thackray Bibbulmun Orienteers 59:34 +7:10 7:26
3 Cameron Duncan Kulgun 225 Orienteers 1:06:45 +14:21 8:20
4 Sten Claessens Kulgun 225 Orienteers 1:07:16 +14:52 8:24 Download route in GPX format
5 Andrew Martin Wullundigong Orienteers of the 1:19:00 +26:36 9:52
6 Vanessa Smith Okänd 1:19:01 +26:37 9:52
7 Ian Finnie Wullundigong Orienteers of the 1:26:11 +33:47 10:46
8 Bryce Crage Bibbulmun Orienteers 1:26:26 +34:02 10:48 Download route in GPX format
9 David McCauley Wullundigong Orienteers of the 1:29:52 +37:28 11:14
10 Todd Rintoul Okänd 1:37:26 +45:02 12:10
11 Phil Dufty Bibbulmun Orienteers 1:57:10 +1:04:46 14:38

H2

5 800 m, 18 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Graham Braid Kulgun 225 Orienteers 49:59 8:37
2 Andre Morkel LOST 54:29 +4:30 9:23 Download route in GPX format
3 Tom Brownlie Wullundigong Orienteers of the 1:00:12 +10:13 10:22
4 Richard Matthews LOST 1:02:22 +12:23 10:45 Download route in GPX format
5 Tony Whittaker LOST 1:02:30 +12:31 10:46
6 Mike Howe LOST 1:09:04 +19:05 11:54
7 Ceri Pass Kulgun 225 Orienteers 1:11:34 +21:35 12:20
8 Jason Simpson LOST 1:14:40 +24:41 12:52
9 Colin Hunter Okänd 1:23:26 +33:27 14:23
10 Robert Graieg LOST 1:25:04 +35:05 14:40
11 Chris Swain Kulgun 225 Orienteers 1:27:02 +37:03 15:00
12 Rosalie McCauley Wullundigong Orienteers of the 1:37:19 +47:20 16:46
13 John Cummins Bibbulmun Orienteers 1:41:54 +51:55 17:34
14 Paul Smale Kulgun 225 Orienteers 1:43:03 +53:04 17:46
15 Noelene Dorn North Perth 2:30:53 +1:40:54 26:00
Nick Lethbridge Wullundigong Orienteers of the did not finish
Russell Wade Wullundigong Orienteers of the did not finish
Alan Kelly Okänd did not finish

H3

4 400 m, 29 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Anthea Feaver LOST 40:51 9:17
2 Ian Fletcher LOST 49:09 +8:18 11:10
3 Jo Anna Maynard Bibbulmun Orienteers 51:30 +10:39 11:42
4 Rob West Bibbulmun Orienteers 52:21 +11:30 11:53
5 Ken Brownlie Wullundigong Orienteers of the 56:45 +15:54 12:53 Download route in GPX format
6 Daisy McCauley Wullundigong Orienteers of the 57:27 +16:36 13:03
7 Carol Brownlie Wullundigong Orienteers of the 1:02:18 +21:27 14:09 Download route in GPX format
8 Robert Boekelaar Wullundigong Orienteers of the 1:02:49 +21:58 14:16
9 Craig Dermer Okänd 1:03:01 +22:10 14:19
10 Jennifer Major Kulgun 225 Orienteers 1:12:59 +32:08 16:35
11 John Major Kulgun 225 Orienteers 1:14:51 +34:00 17:00
12 Jeff Tapper Okänd 1:17:17 +36:26 17:33
13 Ken Allam Kulgun 225 Orienteers 1:19:52 +39:01 18:09
14 Christine Howitt Wullundigong Orienteers of the 1:19:59 +39:08 18:10
15 Ian Jennings Wullundigong Orienteers of the 1:23:01 +42:10 18:52
16 Debra Lethbridge Wullundigong Orienteers of the 1:26:33 +45:42 19:40
17 Alec Duncan Kulgun 225 Orienteers 1:29:26 +48:35 20:19
18 Digby Mercer Wullundigong Orienteers of the 1:31:44 +50:53 20:50
19 Heike Behrbohm Kulgun 225 Orienteers 1:39:50 +58:59 22:41
20 Lyn Stoltze LOST 1:40:46 +59:55 22:54
21 Amanda Rintoul Okänd 1:43:46 +1:02:55 23:34
22 Toivo Pedaste LOST 1:48:31 +1:07:40 24:39
23 Serena Davie Okänd 1:51:34 +1:10:43 25:21
24 Erica Smale Kulgun 225 Orienteers 2:53:37 +2:12:46 39:27
Hubert Day LOST mispunched
John Taylor LOST mispunched
Elinaron Krusenstiema Okänd mispunched
Gary Aitken LOST did not finish
Adam Kelly Craigie did not finish

H4

2 500 m, 21 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Noel Schoknecht LOST 31:34 12:37
2 Bryan Hardy Wullundigong Orienteers of the 36:03 +4:29 14:25
3 Michael Dufty Bibbulmun Orienteers 41:47 +10:13 16:42 Download route in GPX format
4 Vicki Redden Okänd 47:51 +16:17 19:08
5 Penny Dufty Bibbulmun Orienteers 48:51 +17:17 19:32
6 Rosemary Kullmann LOST 52:17 +20:43 20:54
7 Lois West Bibbulmun Orienteers 56:26 +24:52 22:34
8 Dave Currell Bibbulmun Orienteers 56:54 +25:20 22:45
9 Nicolette Finnie Wullundigong Orienteers of the 1:05:05 +33:31 26:02
10 Jane Punyanitya LOST 1:12:58 +41:24 29:11
11 Jane Hardy Wullundigong Orienteers of the 1:18:01 +46:27 31:12
12 Gina Wade Wullundigong Orienteers of the 1:23:39 +52:05 33:27
13 Hannah Schnell Bibbulmun Orienteers 1:24:54 +53:20 33:57
14 Moreen Cox LOST 1:29:55 +58:21 35:58
15 Andrea Eves Bibbulmun Orienteers 1:41:35 +1:10:01 40:38
16 Melinda Richards Wullundigong Orienteers of the 1:58:14 +1:26:40 47:17
Coreen Maynard Bibbulmun Orienteers mispunched
Bo Davie Bibbulmun Orienteers mispunched
Don Young Bibbulmun Orienteers mispunched
Valerie Jennings Wullundigong Orienteers of the did not finish
Alan Cox LOST did not finish

M

3 700 m, 13 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Edward Finnie Wullundigong Orienteers of the 46:07 12:27
2 Shaun Richards Wullundigong Orienteers of the 48:30 +2:23 13:06
3 Hanna Sjoberg Okänd 51:53 +5:46 14:01
4 Lily McFarlane Bibbulmun Orienteers 57:07 +11:00 15:26
5 Riley McFarlane Bibbulmun Orienteers 1:14:00 +27:53 20:00
6 Sharon McFarlane Bibbulmun Orienteers 1:14:02 +27:55 20:00
7 Sarah Richards Wullundigong Orienteers of the 1:23:58 +37:51 22:41
8 Liz addison Okänd 1:33:09 +47:02 25:10
Eleanor Harris Okänd mispunched
Neil Rankine Okänd mispunched
Mason Eves Bibbulmun Orienteers mispunched
Phil Humphries LOST did not finish
Simon Fracaro Okänd did not finish

E

1 700 m, 13 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Isobel Finnie Wullundigong Orienteers of the 22:07 13:00
2 Adam Nolan Wullundigong Orienteers of the 22:43 +0:36 13:21
3 Liam Dufty Bibbulmun Orienteers 27:03 +4:56 15:54
3 Patrick Dufty Bibbulmun Orienteers 27:03 +4:56 15:54
5 Monique Jeisman Okänd 29:30 +7:23 17:21
6 Kate Braid Bibbulmun Orienteers 34:27 +12:20 20:15
7 Sasha Eves Bibbulmun Orienteers 51:30 +29:23 30:17
8 Stuart Johnson Okänd 57:32 +35:25 33:50
9 Paul Taman Okänd 59:08 +37:01 34:47
10 Linda RanKine Okänd 1:02:52 +40:45 36:58
11 Isabelle Allam Kulgun 225 Orienteers 1:03:50 +41:43 37:32
12 Carlos Viquee Okänd 1:07:03 +44:56 39:26
13 Susan Cuegg Bibbulmun Orienteers 2:39:19 +2:17:12 1:33:42

VE

1 600 m, 5 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Kate Braid Kulgun 225 Orienteers 28:31 17:49
2 Lachlan Braid Kulgun 225 Orienteers 30:22 +1:51 18:58
3 Rohan Braid Kulgun 225 Orienteers 31:04 +2:33 19:25
4 Amy Dufty Okänd 44:17 +15:46 27:40
Russell Dufty Bibbulmun Orienteers did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.