Orienteering Australia

Official results for Warranine Brook - WA Middle Distance Championships

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Warranine Brook - WA Middle Distance Championships
Organisers: Bibbulmun Orienteers / Orienteering Association of WA
Date: Saturday 19 September 2015

W10A

1 800 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jaime HenryBibbulmun Orienteers12:206:51
2Sasha EvesBibbulmun Orienteers28:07+15:4715:37

W12A

2 000 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the18:019:00
2Brodi HenryBibbulmun Orienteers19:43+1:429:51
3Skye McMullenBibbulmun Orienteers20:56+2:5510:28

W14A

2 300 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Michaela MaynardBibbulmun Orienteers25:2511:03
2Lily McFarlaneBibbulmun Orienteers32:39+7:1414:11

W16A

3 700 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jo Anna MaynardBibbulmun Orienteers49:1613:18

W17-20A

4 800 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Elina von KrusenstiernaLOST1:06:5913:57
2Jessica WarnmanLOST1:12:56+5:5715:11
Jane PunyanityaLOSTmispunched

W21A

4 800 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Kellie WhitfieldSouth-West Orienteering Trekke44:029:10
2Rachel WestBibbulmun Orienteers50:06+6:0410:26
3Ceri PassKulgun 225 Orienteers51:16+7:1410:40
4Karen StaudteLOST55:17+11:1511:31
5Rachel AustinSouth-West Orienteering Trekke1:23:43+39:4117:26
6Natasha SpargBibbulmun Orienteers1:27:29+43:2718:13
Daisy McCauleyWullundigong Orienteers of thedid not start

W35A

3 700 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jen Graham-TaylorAlbany & Denmark Hinterland Or41:3411:14
2Vanessa SmithKulgun 225 Orienteers49:38+8:0413:24
3Andrea EvesBibbulmun Orienteers1:18:24+36:5021:11

W45A

3 700 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Michelle MartinWullundigong Orienteers of the58:0015:40
2Coreen MaynardBibbulmun Orienteers1:11:00+13:0019:11
3Serena DavieBibbulmun Orienteers1:40:14+42:1427:05
Alison MartinSouth-West Orienteering Trekkedid not finish

W55A

2 600 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anthea FeaverLOST25:199:44
2Rosalie McCauleyWullundigong Orienteers of the48:05+22:4618:29

W60A

2 600 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Wendy HobleyLOST1:17:0629:39
Jenny KomyshanWullundigong Orienteers of themispunched

W65A

2 100 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jill ElderfieldSouth-West Orienteering Trekke37:0017:37
2Janet FletcherOrienteering Association of WA38:13+1:1318:11
3Lois WestBibbulmun Orienteers40:33+3:3319:18
Theresa HoweLOSTdid not start

W70A

2 100 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Penny DuftyBibbulmun Orienteers38:1518:12
2Toni FrankBibbulmun Orienteers1:01:39+23:2429:21
3Moreen CoxLOST1:03:45+25:3030:21

M10A

1 800 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Liam PhillipsSouth-West Orienteering Trekke14:588:18
2Connor MartinSouth-West Orienteering Trekke16:07+1:098:57
3Lachlan BraidKulgun 225 Orienteers19:37+4:3910:53

M12A

2 000 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Mason EvesBibbulmun Orienteers14:407:20
2Shaun RichardsWullundigong Orienteers of the16:15+1:358:07
3Liam DuftyBibbulmun Orienteers21:51+7:1110:55
4Riley McFarlaneBibbulmun Orienteers22:56+8:1611:28
Kynen NeillSouth-West Orienteering Trekkedid not start

M14A

2 300 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Joel McMullenBibbulmun Orienteers21:069:10
2Jye OLearyBibbulmun Orienteers25:05+3:5910:54
3Riley MartinSouth-West Orienteering Trekke29:49+8:4312:57
4Kane MoreBibbulmun Orienteers36:19+15:1315:47
Jordan NeillSouth-West Orienteering Trekkemispunched

M16A

3 700 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Oliver MartinWullundigong Orienteers of the36:039:44
2Edward FinnieWullundigong Orienteers of the53:24+17:2114:25

M21A

4 800 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Craig DuftyBibbulmun Orienteers34:217:09
2Henry McNultyLOST34:28+0:077:10
3Ricky ThackrayBibbulmun Orienteers41:39+7:188:40
4Wayne EliotWullundigong Orienteers of the45:38+11:179:30
5Cameron DuncanKulgun 225 Orienteers46:50+12:299:45
6Sten ClaessensKulgun 225 Orienteers58:56+24:3512:16 Download route in GPX format
7Adam NolanWullundigong Orienteers of the1:32:24+58:0319:15

M35A

4 800 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Graham BraidKulgun 225 Orienteers44:529:20
2Andre MorkelLOST46:12+1:209:37 Download route in GPX format
3John ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Or47:06+2:149:48
4Tom BrownlieWullundigong Orienteers of the50:53+6:0110:36
5Ian DaltonKulgun 225 Orienteers54:26+9:3411:20
6Graeme HarrisWullundigong Orienteers of the1:03:14+18:2213:10
7Blake MerrittLOST1:04:36+19:4413:27
8Daniel EvesBibbulmun Orienteers1:09:34+24:4214:29
9Garth OLearyBibbulmun Orienteers1:20:12+35:2016:42
Malcolm NeillSouth-West Orienteering Trekkedid not start

M45A

3 700 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Simon WindsorBibbulmun Orienteers35:329:36
2Andrew MartinWullundigong Orienteers of the37:22+1:5010:05
3Peter OLoughlinSouth-West Orienteering Trekke42:25+6:5311:27
4Ian FinnieWullundigong Orienteers of the43:14+7:4211:41
5Clifford PhillipsSouth-West Orienteering Trekke50:14+14:4213:34
6Maurice PattenRed Roos ACT58:48+23:1615:53
7Edward PlummerLOST1:06:50+31:1818:03

M55A

3 700 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ron MarcusWullundigong Orienteers of the46:5312:40
2David McCauleyWullundigong Orienteers of the51:27+4:3413:54
3Mike SibbaldBibbulmun Orienteers54:04+7:1114:36
4Rob BeattieBibbulmun Orienteers57:36+10:4315:34
5Mark NewhouseOrienteering Association of WA1:01:22+14:2916:35
6David KessellLOST1:04:24+17:3117:24
7John CumminsBibbulmun Orienteers1:05:48+18:5517:47

M60A

3 700 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rob WestBibbulmun Orienteers42:4011:31
2Bill PullmanArmadale44:18+1:3811:58
3Digby MercerWullundigong Orienteers of the48:36+5:5613:08
4Robert BoekelaarWullundigong Orienteers of the51:34+8:5413:56
5Peter KomyshanWullundigong Orienteers of the52:36+9:5614:12
6Brian AustinWullundigong Orienteers of the1:04:32+21:5217:26

M65A

2 600 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Dan GreigWullundigong Orienteers of the32:2912:29
2Ian FletcherOrienteering Association of WA33:36+1:0712:55
3Don MasonSouth-West Orienteering Trekke55:39+23:1021:24
4Peter ElderfieldSouth-West Orienteering Trekke1:11:30+39:0127:30

M70A

2 600 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Phil DuftyBibbulmun Orienteers35:0213:28
2Mike HoweLOST36:43+1:4114:07
3Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the38:23+3:2114:45 Download route in GPX format
4David PassKulgun 225 Orienteers50:38+15:3619:28

M75A

2 100 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Peter HamiltonWullundigong Orienteers of the1:04:3330:44

W Open B

2 300 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Nicole SibbaldBibbulmun Orienteers54:5723:53
2Stacey McMullenBibbulmun Orienteers1:03:43+8:4627:42
3Vicky BrownlieWullundigong Orienteers of the1:22:23+27:2635:49
Sharon McFarlaneBibbulmun Orienteersmispunched

EODH

2 600 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Nick LethbridgeWullundigong Orienteers of the44:3317:08
2Jennifer MajorKulgun 225 Orienteers51:25+6:5219:46
3John MajorKulgun 225 Orienteers53:21+8:4820:31
4Lyn StoltzeLOST56:03+11:3021:33
5Debra LethbridgeWullundigong Orienteers of the1:02:41+18:0824:06
Alan CoxLOSTdid not finish

EODM

2 300 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Rochelle Iruin- -52:4622:56
2Sunil Rajan- -1:16:53+24:0733:25

EODE

2 000 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Nina Rajan- -41:2820:44

Please report errors in the result list to the organiser.