Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Saturday Series 4 - Bellbird Dell

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Saturday Series 4 - Bellbird Dell
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Saturday 18 April 2015

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DEBBIE DODDDandenong Ranges Orienteering Clubcompleted

A (60 Min Score)

21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1NICHOLAS COLLINSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
2KRISTIAN HALBERTOrienteering Victoria1:00:00
3IAN DODDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
4PETER COLLINSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
5RICK BAILESNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
6PETER MALLENNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
7STEPHEN COLLINSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
8JANET JOHNSONNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
9MARK JARVISOrienteering Victoria1:00:00
10ROGER SLADEBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
11DENISE PIKEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
12KATHERINE DENTYarra Valley Orienteering Club1:00:00
13RAY HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
14DEB SUTHERLANDBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
15ROGER PALMEROrienteering Victoria1:00:00
16GEOFF HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
17JUDI HERKESBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
18KALE HARSHADOrienteering Victoria1:00:00
19BERNADETTE MURRAYOrienteering Victoria1:00:00
20DANIEL ZELEZNIK-PINAOrienteering Victoria1:00:00
21LEIF SUNDSTROMOrienteering Victoria1:00:00

B (45 Min Score)

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MARK PHILLIPSDandenong Ranges Orienteering Club45:00
2PETER DALWOODDandenong Ranges Orienteering Club45:00
3SHIRLEY PALMEROrienteering Victoria45:00
4PETER KEMPSTEROrienteering Victoria45:00
5PHILIPPA LOHMEYER-COLLINSBayside Kangaroos Orienteers45:00
6RAY WATSONDandenong Ranges Orienteering Club45:00
7PETER YEATESDandenong Ranges Orienteering Club45:00
8NOEL MCVEYTuckonie Orienteering Club45:00

Power Walkers

43 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MICHAEL HAYWARDNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
2PETER GROVERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
3SANDY BURGOYNEBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
4ANDREW HUNTERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
5TONY BIRDDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
6LYN GREENYarra Valley Orienteering Club1:05:00
7LAUREN JACKSONDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
8IAN MATHIESONOrienteering Victoria1:05:00
9LIZ HATLEYOrienteering Victoria1:05:00
10LAURIS STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
11ILZE YEATESDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
12MICHAEL SALIHOrienteering Victoria1:05:00
13JULIE SALIHOrienteering Victoria1:05:00
14CHRIS BUTLEROrienteering Victoria1:05:00
15DEREK GREENYarra Valley Orienteering Club1:05:00
16BERNIE SHUTTLEWORTHNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
17JOHN DEMPSTERYarra Valley Orienteering Club1:05:00
18JACKIE DEMPSTERYarra Valley Orienteering Club1:05:00
19ANDREA JACKSONDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
20MICHAEL HUBBERTBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
21DES GREGORYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
22IAN STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
23ROBERT HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
24GWENNYTH BAKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
25JILL PHILLIPSDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
26IAN BAKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
27SCHON HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
28ARUNA VASAOrienteering Victoria1:05:00
29DALE HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
30CHRIS HOWEOrienteering Victoria1:05:00
31CHRISTINE PALMERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
32KEITH ANKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
33ANTHONY YUENOrienteering Victoria1:05:00
34ANN YUENOrienteering Victoria1:05:00
35KATRINA YUENOrienteering Victoria1:05:00
36KEN YUENOrienteering Victoria1:05:00
37KAY RASIDIBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
38SAMMI MERRITTOrienteering Victoria1:05:00
39ALEXIS HAEUSLEROrienteering Victoria1:05:00
40BEV STILWELLOrienteering Victoria1:05:00
41ROSALIE PALMEROrienteering Victoria1:05:00
42KEVIN MALONEYOrienteering Victoria1:05:00
43SUE HEALYNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.