Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Saturday Series 8 - Surrey Dive

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Saturday Series 8 - Surrey Dive
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Saturday 30 May 2015

Bayside Kangaroos Orienteers

24 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1TIM HATLEYB (45 Min Score) (16)45:00
1BRUCE PATERSONC (Score) (1)45:00
1ANDREW HUNTERPower Walkers (35)1:05:00
3STEVEN OCONNELLA (60 Min Score) (25)1:00:00
4GEOFF ADAMSPower Walkers (35)1:05:00
6ANNE ROBINSONPower Walkers (35)1:05:00
7KAY RASIDIPower Walkers (35)1:05:00
8STEPHEN COLLINSA (60 Min Score) (25)1:00:00
10VIC SEDUNARYA (60 Min Score) (25)1:00:00
10PHILIPPA LOHMEYER-COLLINSB (45 Min Score) (16)45:00
10BERNIE HOLLAWAYPower Walkers (35)1:05:00
11ANNIE HOLLAWAYPower Walkers (35)1:05:00
12ROGER SLADEA (60 Min Score) (25)1:00:00
12EWEN TEMPLETONB (45 Min Score) (16)45:00
12DENNIS MEWSPower Walkers (35)1:05:00
14ANDREW BAKERA (60 Min Score) (25)1:00:00
15ANGELINA KOZMAB (45 Min Score) (16)45:00
16DEB SUTHERLANDA (60 Min Score) (25)1:00:00
17LARA BELLPower Walkers (35)1:05:00
24JUDI HERKESA (60 Min Score) (25)1:00:00
24JENELLE TEMPLETONPower Walkers (35)1:05:00
30GWENNYTH BAKERPower Walkers (35)1:05:00
31KELLY LANEPower Walkers (35)1:05:00
34BABY GERARD-BELLPower Walkers (35)1:05:00

Dandenong Ranges Orienteering Club

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1ANDREW HESTERA (60 Min Score) (25)1:00:00
2IAN DODDA (60 Min Score) (25)1:00:00
2PETER DALWOODB (45 Min Score) (16)45:00
3DALE HOWEPower Walkers (35)1:05:00
4PHIL TORODEB (45 Min Score) (16)45:00
6DEBBIE DODDB (45 Min Score) (16)45:00
7RAY WATSONB (45 Min Score) (16)45:00
13PETER YEATESB (45 Min Score) (16)45:00
13ANDREA JACKSONPower Walkers (35)1:05:00
14LAUREN JACKSONPower Walkers (35)1:05:00
17IAN GREENWOODA (60 Min Score) (25)1:00:00
18RAY HOWEA (60 Min Score) (25)1:00:00
21ILZE YEATESPower Walkers (35)1:05:00
23JULIE WOODPower Walkers (35)1:05:00
26CHRISTINE PALMERPower Walkers (35)1:05:00

Nillumbik Emus Orienteering Club

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1BERNIE SHUTTLEWORTHCourse Setter (1)completed
2MICHAEL HAYWARDPower Walkers (35)1:05:00
5JIM TAYLORA (60 Min Score) (25)1:00:00
5LAURIS STIRLINGPower Walkers (35)1:05:00
6RICK BAILESA (60 Min Score) (25)1:00:00
7PETER MALLENA (60 Min Score) (25)1:00:00
13JOSIE YEATMANA (60 Min Score) (25)1:00:00
18IAN STIRLINGPower Walkers (35)1:05:00
21ROBERT HUDSONA (60 Min Score) (25)1:00:00
23GEOFF HUDSONA (60 Min Score) (25)1:00:00
27ANNE HUGHESPower Walkers (35)1:05:00
28SCHON HUDSONPower Walkers (35)1:05:00

Orienteering Victoria

20 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3PETER LEWISB (45 Min Score) (16)45:00
4MARCUS BOWLERA (60 Min Score) (25)1:00:00
5PETER KEMPSTERB (45 Min Score) (16)45:00
8SHIRLEY PALMERB (45 Min Score) (16)45:00
8BEMS LOCKPower Walkers (35)1:05:00
9MARK JARVISA (60 Min Score) (25)1:00:00
11DAVID ASHBURNERA (60 Min Score) (25)1:00:00
11GEOFF HUGHESB (45 Min Score) (16)45:00
15CHRIS BUTLERPower Walkers (35)1:05:00
16TYSON MORLEYB (45 Min Score) (16)45:00
19KEN JAMESA (60 Min Score) (25)1:00:00
20JANE MADDENA (60 Min Score) (25)1:00:00
22MADISON SLANEA (60 Min Score) (25)1:00:00
22ZOE VANDECRELCKPower Walkers (35)1:05:00
25PIERRE BROKNERA (60 Min Score) (25)1:00:00
25IAN MATHIESONPower Walkers (35)1:05:00
29BEV STILWELLPower Walkers (35)1:05:00
32LEN ASHBURNERPower Walkers (35)1:05:00
33NEWBURY NAVIGATORSPower Walkers (35)1:05:00
35KEVIN MALONEYPower Walkers (35)1:05:00

Tuckonie Orienteering Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiff
14NOEL MCVEYB (45 Min Score) (16)45:00

Yarra Valley Orienteering Club

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
9KATHERINE DENTB (45 Min Score) (16)45:00
9SHEILA COLLSPower Walkers (35)1:05:00
15TIM DENTA (60 Min Score) (25)1:00:00
16DEREK GREENPower Walkers (35)1:05:00
19JACKIE DEMPSTERPower Walkers (35)1:05:00
20JOHN DEMPSTERPower Walkers (35)1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.