Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Saturday Series 20 - Gardiners Bend

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Saturday Series 20 - Gardiners Bend
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Saturday 19 September 2015

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MARTIN KOZMABayside Kangaroos Orienteerscompleted

A (60 Min Score)

33 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1NICHOLAS COLLINSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
2IAN DODDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
3STEVEN OCONNELLBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
4GREG ROBINSONOrienteering Victoria1:00:00
5PETER MALLENNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
6STEPHEN DUNBARBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
7ROGER SLADEBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
8PETER COLLINSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
9KEN JAMESBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
10STEPHEN COLLINSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
11DEB SUTHERLANDBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
12ROBERT HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
13RAY HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
14JIM GLASPOLENillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
15ROGER PALMEROrienteering Victoria1:00:00
16MARY ENTERBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
17SHIRLEY PALMEROrienteering Victoria1:00:00
18ROSALIND KINGDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
19MARIENNE HIBBERTOrienteering Victoria1:00:00
20GRAHAM WALLISDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
21LAUREN JACKSONDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
22ANDREA JACKSONDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
23JANE MADDENOrienteering Victoria1:00:00
24JOSIE YEATMANNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
25AMY BUCKERFIELDOrienteering Victoria1:00:00
26KATHERINE DENTYarra Valley Orienteering Club1:00:00
27SAM HODSONOrienteering Victoria1:00:00
28SUZANNE OCALLAGHANVictorian ARDF Group1:00:00
29ROSALIE PALMEROrienteering Victoria1:00:00
30LYDIA STOTTOrienteering Victoria1:00:00
31DANIEL STOTTOrienteering Victoria1:00:00
32VYVIAN NGUYENOrienteering Victoria1:00:00
33VU HAOrienteering Victoria1:00:00

B (45 Min Score)

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PHIL TORODEDandenong Ranges Orienteering Club45:00
2PETER DALWOODDandenong Ranges Orienteering Club45:00
3PHILIPPA LOHMEYER-COLLINSBayside Kangaroos Orienteers45:00
4JANET JOHNSONNillumbik Emus Orienteering Club45:00
5DEBBIE DODDDandenong Ranges Orienteering Club45:00
6RAY WATSONDandenong Ranges Orienteering Club45:00
7PETER YEATESDandenong Ranges Orienteering Club45:00
8MURRAY HANNABayside Kangaroos Orienteers45:00
9NOEL MCVEYTuckonie Orienteering Club45:00
10GEOFF HUGHESOrienteering Victoria45:00
11GREG TAMBLYNBayside Kangaroos Orienteers45:00

Power Walkers

39 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PETER IRISHOrienteering Victoria1:05:00
2MICHAEL HAYWARDNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
3DALE HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
4ANDREW HUNTERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
5DEREK GREENYarra Valley Orienteering Club1:05:00
6LAURIS STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
7KAREN ROBINSONDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
8VIC SEDUNARYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
9DES GREGORYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
10LARA BELLBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
11BABY GERARD-BELLBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
12IAN STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
13GEOFF ADAMSBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
14CHRIS BUTLEROrienteering Victoria1:05:00
15BERNIE SHUTTLEWORTHNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
16ILZE YEATESDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
17IAN BAKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
18GWENNYTH BAKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
19JULIE SALIHOrienteering Victoria1:05:00
20MICHAEL SALIHOrienteering Victoria1:05:00
21MICHAEL HUBBERTBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
22RHONDA DI BIASEOrienteering Victoria1:05:00
23BELINDA BATTYOrienteering Victoria1:05:00
24ALLAN MILLERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
25PAM KINGDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
26IAN MATHIESONOrienteering Victoria1:05:00
27RON FREDERICKNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
28KEITH ANKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
29PAT MILLERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
30ANGIE SZMORAGOrienteering Victoria1:05:00
31RICHARD EUSTACEOrienteering Victoria1:05:00
32ETHAN EUSTACEOrienteering Victoria1:05:00
33NEWBURY NAVIGATORSDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
34MARK SURMANOrienteering Victoria1:05:00
35JOHN SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
36CARL STEMPDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
37GREGORY MAULDONOrienteering Victoria1:05:00
38EVE KAPLANOrienteering Victoria1:05:00
39JENNY SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.